Pożyczka gotówkowa 80 tys. zł

2023-09-29 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 80 tys. zł na dowolny cel. Z najnowszymi propozycjami banków zapoznasz się poniżej. Możesz sprawdzić banki, w których taka pożyczka jest dostępna. A w dalszej części dowiesz się, ile może wynieść rata dla takiej pożyczki na 80 tys. zł.

pożyczka gotówkowa 80 tys. zł

Z pewnością nie jest to najmniejsze zobowiązanie, a raty dla takiej pożyczki na 80 tys. zł, niezależnie od tego na jaki czas taką pożyczkę weźmiemy, to i tak będą wysokie.

Pożyczka gotówkowa 80 tys. zł przegląd banków

Każda propozycja pożyczkowa (ogólnie kredytowa) jest kierowana do wszystkich odbiorców, jednak każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

Natomiast już ostateczna decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy.

Są dwa zasadnicze elementy, które decydują o ocenie kredytowej: zdolność kredytowa (np. wysokość i źródło otrzymywania dochodu, spłacane zobowiązania, sytuacja rodzinna, wiek, itp.) oraz wiarygodność kredytowa (przede wszystkim liczy się raport BIK i brak wpisów w bazach dłużników).

Porównanie pożyczki gotówkowej na 80 tysięcy złotych

Najlepsza pożyczka gotówkowa 80 tys. zł? Pierwszy krok, to zapoznanie się z propozycjami w bankach, a następnie porównanie ofert pożyczkowych. Należy zwrócić uwagę na na RRSO oraz koszt całkowity. Te wyliczenia pozwalają znaleźć tańsze rozwiązanie.

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopy Oprocentowania) zostało wprowadzone w Polsce w 2001 roku Ustawą o kredycie konsumenckim (Dz.U.2011, nr 126, poz.715). Zgodnie z jej zapisami RRSO to „całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażany jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym” (art.5. pkt 12).

Ogólna zasada jest taka:

Im niższe RRSO, tym dana oferta pożyczki jest bardziej atrakcyjna pod względem wysokości całkowitego kosztu.

Pamiętajmy o tym, aby dobrze korzystać z tego wskaźnika. Należy porównywać pożyczki z takim samym okresem spłaty pożyczki, jak i w takiej samej wysokości.

Kolejne porównanie? Pożyczka 30000 zł w banku.

Rata pożyczki gotówkowej na 80 tys. zł

O tym, jaką ratę zapłacimy za pożyczkę gotówkową 80 tys. zł, zależy od:

  • oferty pożyczki zaproponowanej przez bank,
  • czasu jej spłaty,
  • rodzaju rat.

Jeżeli chcesz skorzystać z kalkulatora rat pożyczki, to musisz jednak wziąć pod uwagę fakt, że te narzędzia raty wyłącznie szacują. Dlaczego tak jest? Ponieważ nie biorą pod uwagę oceny kredytowej pożyczkobiorcy, a wyliczenia są dokonywane na podstawie ogólnej propozycji pożyczki.

Załóżmy jednak, że jest to pożyczka gotówkowa na 80 tysięcy złotych z jednym kosztem, jakie jest oprocentowanie nominalne. Wynosi ono 11,90% w skali roku. Jaka będzie rata?

Wysokość rat oraz koszty odsetek od pożyczki:

7 lat: 1 407,94 zł – 38 267,29 zł.
8 lat: 1 295,84 zł – 44 400,24 zł.
9 lat: 1 210,23 zł – 50 705,04 zł.
10 lat: 1 143,15 zł – 57 177,72 zł.

Rata kredytowa się mocno zmniejszyła w zakresie 7-10 lat, ale jednocześnie mocno wzrósł koszt odsetkowy. Przy ustalaniu raty należy znaleźć kompromis pomiędzy jej wysokością, a kosztem zobowiązania.

Pamiętaj! Pożyczkę gotówkową – każdą, podobnie jak i kredyt, można spłacić wcześniej, a raty nadpłacać. Im szybciej spłacisz zobowiązanie, tym mniejsza cena za pożyczenie pieniędzy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok