Pożyczka gotówkowa 5000 zł na remont mieszkania

Pożyczka gotówkowa 5000 zł na remont mieszkania, łazienki lub kuchni. W jakim banku złożyć wniosek o niewielką pożyczkę remontową? Taka pożyczka gotówkowa na dowolny cel jest dostępna w wielu bankach. Z propozycjami pożyczek gotówkowych możemy zapoznać się poniżej.

pożyczka gotówkowa 5000 zł na remont mieszkania

Szukając taniej pożyczki gotówkowej na 5000 zł, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na koszt całkowity. W koszcie całkowitym zawarte są wszystkie koszty, które musimy ponieść w związku z pożyczką.

Do najczęstszych kosztów zaliczane są:

 • odsetki – zależą od wysokości oprocentowania nominalnego pożyczki,
 • prowizja – najczęściej wyliczana jest jako procent od wysokości pożyczki,
 • ubezpieczenie – dobrowolne lub obligatoryjne,
 • opłata za rozpatrzenie wniosku pożyczkowego – najczęściej naliczany w przypadku pożyczek pozabankowych.

Mogą również wystąpić inne koszty, o które należy zapytać w banku.

Najczęściej pożyczki gotówkowe do 5000 zł są udzielane bez dodatkowych zabezpieczeń na krótki okres: przeważnie można wybrać okres spłaty od 12 do 48 miesięcy i gotówkę z pożyczki można wykorzystać na dowolny cel.

Pożyczka gotówkowa 5000 zł na remont mieszkania? Jakie dokumenty potrzebne są, aby złożyć wniosek pożyczkowy

Wszystko zależy od banku, w którym staramy się o taką pożyczkę gotówkową. Najczęściej jest to:

 • dokument tożsamości
 • dokument potwierdzający wysokość i źródło dochodu:
  • umowa o pracę: zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu.
  • umowa zlecenie/o dzieło: zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu za okres 12 miesięcy lub rachunki i faktury potwierdzające uzyskiwanie dochodów za okres ostatnich 12 miesięcy lub zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu za okres 12 m-cy wraz z zestawieniem zbiorczym informującym o wypłaconych fakturach oraz umowa o dzieło/zlecenie potwierdzające uzyskiwanie dochodów i ich wysokość w okresie ostatnich 12 miesięcy lub zestawienie umów podpisanych z pracodawcą w okresie ostatnich 12 miesięcy.
  • emerytura, jeden z dokumentów: ostatni odcinek emerytury, ostatnia decyzja o waloryzacji emerytury, decyzja o przyznaniu emerytury, wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający wpływ emerytury za ostatni miesiąc.
  • renta: ostatni odcinek renty oraz decyzja o przyznaniu renty lub waloryzacja świadczenia lub legitymacja rencisty.

Pozostałe:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok