Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł

Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł w banku z przeznaczeniem na dowolny cel. Gdzie szukać pożyczki gotówkowej? Ile wyniesie rata kredytowa? Wystarczy sprawdzić dostępne kredyty, skontaktować się z wybranym bankiem wypełniając krótki formularz kontaktowy.

pożyczka gotówkowa 5 tys. zł

5 tys. zł? W zasadzie nie ma większej różnicy czy szukasz pożyczki gotówkowej w tradycyjny sposób, chodząc po bankach i zbierając oferty, czy robiąc to przez internet. Ta druga opcja jest jednak zdecydowanie lepsza, bo w jednym miejscu mamy dostęp do wielu ofert, w tym również pożyczki gotówkowe przez internet.

Jeżeli wybierzesz bank, to wystarczy już tylko wysłać formularz kontaktowy i poczekać na telefon z banku.

Przegląd firm pożyczkowych i pożyczki gotówkowe na 5 tys. zł znajdziesz w dziale z pożyczkami niebankowymi: Pożyczki pozabankowe na raty w firmach pożyczkowych przez internet.

Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł – wysokość raty i koszt pożyczki

Pożyczka na 5 tys. zł może się wydawać niewielką pożyczką – to „tylko” 5000 zł… Ale i tak oddasz więcej niż tylko pożyczony kapitał, a rata kredytowa, w zależności od czasu spłaty, może być większa lub mniejsza. Niezależnie od tego, ile ona wyniesie, to i tak w domowym budżecie będzie konieczne wygospodarowanie na ten cel określonej kwoty.

Ponieważ dokładną ratę może wyliczyć tylko bank przedstawiając ofertę, to korzystając z kalkulatorów pożyczkowych, musimy być świadomi, że rata takiej pożyczki zostanie tylko oszacowana.

Załóżmy jednak, że oprocentowanie wynosi 11,89% (nominalne w skali roku). Nie ma również innych kosztów poza odsetkami, a raty są równe. Ile wyniesie w takim przypadku DOKŁADNA rata pożyczki i koszt całkowity?

Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł. RSO 11,89%. Raty równe – całkowity koszt pożyczki.

  • 1 rok – 443,99 zł – 327,84 zł.
  • 2 lata – 235,11 zł – 642,65 zł,
  • 3 lata – 165,81 zł – 969,12 zł.

Każdy miesiąc dodatkowej spłaty, to mniejsza rata, ale jednocześnie większy koszt całkowity. Powyższe wyliczenia są dla typowej bankowej pożyczki gotówkowej – w promocji bez prowizji i innych kosztów dodatkowych. Dla pożyczki w firmie pożyczkowej, zarówno rata, jak i cena pożyczki będzie znacznie większa.

Przeczytaj również:

Natomiast, jeżeli masz kilka kredytów i pożyczek gotówkowych, to być może warto jest pomyśleć o skonsolidowaniu ich wszystkich w jeden kredyt. Pozwala to na obniżenie raty kredytowej (dzięki wydłużeniu czasu spłaty) oraz skorzystania z opcji dodatkowej gotówki. Jeżeli szukasz kredytu konsolidacyjnego do 150 tys. złotych, to zapoznaj się z bieżącymi propozycjami w bankach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok