Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł

2023-07-14 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł w banku z przeznaczeniem na dowolny cel. Gdzie szukać pożyczki gotówkowej? Ile wyniesie rata kredytowa? Wystarczy sprawdzić dostępne kredyty, skontaktować się z wybranym bankiem wypełniając krótki formularz kontaktowy.

pożyczka gotówkowa 5 tys. zł

Pożyczka gotówkowa 5 tysięcy złotych w banku: elastyczne rozwiązanie finansowe dla nagłych potrzeb. Gdzie szukać najlepszych ofert i złożyć wniosek o pożyczkę? To wszystko sprawdzisz z poniższego artykułu.

Nie zawsze mamy wystarczające środki finansowe, aby pokryć nieoczekiwane wydatki czy zaplanowane zamierzenia. Czasami potrzebujemy szybko dodatkową gotówkę, aby sprostać tym sytuacjom. W takich przypadkach pożyczka gotówkowa w wysokości 5 tysięcy złotych może okazać się niezbędnym rozwiązaniem. Zapewnia ona elastyczność i natychmiastową dostępność do potrzebnych środków finansowych.

Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł. O czym należy wiedzieć?

Pożyczki gotówkowe bez większego problemy znajdziesz w każdym banku, ale i również w SKOK-ach. Oczywiście bardzo ważne jest to, gdzie pożyczasz, ale również za jaką cenę.

Zawsze powinieneś mieć z tyłu głowy, że nie oddasz tylko pięciu tysięcy złotych, ale pożyczony kapitał powiększony o koszt finansowania.

Pożyczkę gotówkową 5 tys. zł znajdziesz w placówkach bankowych stacjonarnych, ale również i przez internet.

Kto może dostać pożyczkę gotówkową na 5 tys. zł?

Każda osoba, która spełni określone warunki postawione przez pożyczkodawcę, może otrzymać pożyczkę gotówkową.

Podstawowe warunki, które są zawsze wymagane przez każdą z instytucji udzielającej pożyczek. Potencjalny pożyczkobiorca, to osoba pełnoletnia z pełną zdolnością do czynności prawnych. Charakteryzuje się:

  • odpowiednio wysoką zdolnością kredytową,
  • stałym źródłem dochodu: może to być umowa o pracę na czas nieokreślony, ale są akceptowane również umowy cywiloprawne,
  • pozytywną historia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

I złoży wniosek o pożyczkę gotówkową w wybranym banku, dołączając komplet dokumentów wymaganych przez bank.

Jak wziąć pożyczkę gotówkową? 9 punktów

Pożyczka gotówkowa jest najczęściej formą kredytu konsumenckiego, umożliwiającą otrzymanie gotówki bez konieczności udzielania informacji cel na temat celu jej przeznaczenia. Oznacza to, że możemy pieniądze przeznaczyć niezależnie od tego, czy jest to naprawa samochodu, pokrycie kosztów medycznych czy spłata innych zobowiązań.

Chociaż na spłatę innych zobowiązań lepiej jest skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Pożyczka gotówkowa 5 tysięcy złotych daje nam swobodę wykorzystania tych środków w sposób, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Jak skorzystać z takie możliwości?

Przeanalizuj poniższe kroki, które ułatwią proces ubiegania się o pożyczkę gotówkową w banku.

1. Określ wysokości pożyczki, która jest Tobie niezbędna. Niekoniecznie musi to być 5 tys. zł. Może to być zarówno mniejsza kwota, jak i dużo większa. Najważniejsze jest to, aby nie pożyczać więcej niż to jest faktyczne potrzebne.

2. Ustal okres kredytowania. Od niego będzie zależeć wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty.

3. Porównaj oferty kredytowe. Dlaczego nie pożyczkowe? Kredyt gotówkowy to najczęściej to samo co pożyczka gotówkowa i banki również traktują je jednakowo. Niemniej jednak, czy to pożyczka czy kredyt, porównaj oferty w jednym miejscu. Pomoże to wybrać najkorzystniejszą.

Oferty pożyczek gotówkowych na niewielkie kwoty są w bankach tak różnorodne, i to nie tylko pod względem kosztów, że nie ma sensu tworzyć rankingów. Należy na spokojnie zapoznać się z propozycjami, a w kolejnym kroku porównać oferty.

4. Wybierz najlepszą ofertę pożyczki gotówkowej. Jest to konsekwencja punktu 3. Bez porównania ofert nie jest to możliwe.

5. Złóż wniosek o pożyczkę. Możesz to zrobić w dowolnym momencie i wygodnie przez internet. Ale, jeżeli cenisz tradycyjną bankowość, to odwiedź osobiście placówkę bankową i zrób to na miejscu.

6. Potwierdź tożsamość online. Weryfikacja tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego ma miejsce wówczas, kiedy składasz wniosek przez internet. Wideo rozmowa z konsultantem lub nawet przesłanie wykonanego selfie – również takie metody są wykorzystywane przez banki.

7. Decyzja kredytowa może być tylko pozytywna lub negatywna. Otrzymanie wstępnej decyzji pożyczkowej jest możliwe nawet w przeciągu kilkunastu minut. Ostateczna jest podejmowana po przeprowadzeniu analizy złożonego wniosku. Zwykle jednak nie trzeba na nią czekać zbyt długo i przy 5 tysiącach złotych, powinna być wydana w tym samym dniu, co złożony wniosek.

O ile nie został złożony 5 minut przed zamknięciem banku.

8. Decyzja jest pozytywna? Zaakceptuj warunki umowy. Pod warunkiem, że wszystko jest tak, jak to zostało ustalone w rozmowie. Sprawdź dane osobiste, warunki na jakich została udzielona pożyczka i całkowity koszt oraz jej RRSO.

Z umowy pożyczki, zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim, możesz zrezygnować w ciągu 14 dni od jej podpisania.

9. Pieniądze na konto lub do ręki. Po zaakceptowaniu umowy bank przelewa środki z pożyczki na rachunek lub można je wypłacić w kasie banku.

Jakie trzeba mieć dokumenty do pożyczki gotówkowej?

Wymagane dokumenty potrzebne dla pożyczki gotówkowej do 5 tys. złotych są w większości banków podobne. Podstawowa lista dokumentów i formalności:

  • Dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty lub paszport. Podstawowy i obowiązkowy dokument służący potwierdzeniu tożsamości osoby wnioskującej o pożyczką. W przypadku obcokrajowców może to być również karta czasowego lub stałego pobytu.
  • Wypełniony poprawnie wniosek o pożyczkę. Obejmuje on dane osobowe oraz parametry pożyczki gotówkowej – wysokość i czas kredytowania. Należy wypełnić kilka dodatkowych rubryk. np. dotyczących zatrudnienia. Wniosek nie przekracza z reguły 2-3 stron, a w przypadku pożyczek gotówkowych przez internet jest generowany na podstawie podanych danych.
  • Zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach i obecnym zatrudnieniu. Bank podane dane bierze do obliczania zdolności kredytowej (łącznie z ponoszonymi wydatkami w gospodarstwie domowym).
  • Wyciąg z rachunku bankowego z 3 lub 6 ostatnich miesięcy. Nie zawsze jest to konieczne. Częściej w sytuacjach, kiedy wnioskujesz o pożyczkę internetową lub pożyczkę gotówkową w innym banku niż w swoim. W banku, na konto którego wpływa wynagrodzenie, wyciągu raczej nie będziesz potrzebował. Pożyczkodawca sam sprawdzi wpływy na konto i wpływy z konta.

Czy można szybko dostać pożyczkę gotówkową przez internet?

Pożyczka gotówkowa bez wychodzenia z domu, online – czyli przez internet. Pięć tysięcy pożyczki gotówkowej? Jak najbardziej! Jeżeli można pożyczyć znacznie więcej, to nie ma żadnego problemu, aby była to pożyczka na 5 tys. zł online.

Wniosek o pożyczkę online można złożyć w każdym banku. Jak to zrobić? Poszukać banku, który daje taką możliwość. A tych banków jest kilka: Citi Handlowy, PKO BP dla obecnych i nowych klientów, Alior Bank czy Millennium.

Na spokojnie w domu należy wypełnić wniosek pożyczkowy zgodnie z tym, co pokaże się na ekranie. W każdym momencie można zadzwonić na infolinię banku i poprosić o wyjaśnienie, a nawet i pomoc, jeżeli cokolwiek będzie niezrozumiałe.

Ile wyniesie rata dla pożyczki gotówkowej na 5 tys. zł?

Pożyczka na 5 tys. zł może się wydawać niewielką pożyczką – to „tylko” 5000 zł… Ale i tak oddasz więcej niż tylko pożyczony kapitał. Rata kredytowa, w zależności od czasu spłaty, może być większa lub mniejsza. Niezależnie od tego, ile wyniesie, to i tak konieczne będzie wygospodarowanie na ten cel określonej kwoty.

Ponieważ dokładną ratę może wyliczyć tylko bank przedstawiając ofertę, to korzystając z kalkulatorów pożyczkowych, musimy być świadomi, że rata zostanie tylko oszacowana.

Załóżmy jednak, że oprocentowanie wynosi 11,89% (nominalne w skali roku). Nie ma również innych kosztów poza odsetkami, a raty są równe. Ile wyniesie w takim przypadku rata pożyczki i koszt całkowity?

Pożyczka gotówkowa 5 tys. zł. RSO 11,89%. Raty równe – całkowity koszt pożyczki.

  • 1 rok – 12 miesięcy: 443,99 zł – 327,84 zł.
  • 2 lata – 24 miesiące: 235,11 zł – 642,65 zł,
  • 3 lata – 36 miesięcy: 165,81 zł – 969,12 zł.

Każdy miesiąc dodatkowej spłaty, to mniejsza rata, ale jednocześnie większy koszt całkowity. Powyższe wyliczenia są dla typowej bankowej pożyczki gotówkowej – w promocji bez prowizji i innych kosztów dodatkowych. Dla pożyczki w firmie pożyczkowej, zarówno rata, jak i cena pożyczki będzie znacznie większa.

Tania pożyczka gotówkowa 20 tys. zł? Przegląd banków oraz wyliczenia rat i odsetkowych kosztów.

Gdzie wziąć pożyczkę gotówkową na 5 tys. zł?

Poniższe zestawienie i wyliczenia zostały przygotowane na podstawie propozycji kredytowych banków. Aby poznać dokładne i szczegółowe informacje dotyczące rat i kosztów całkowitych, należy skontaktować się z konkretnym bankiem.

Założenia przyjęte do wyliczenia:

kwota kredytu/pożyczki: 5 tys. zł,
okres kredytowania: 24 miesiące,
Roczna Stopa Oprocentowania (RSO): w zależności od banku (na podstawie przykładu reprezentatywnego).

Bank (produkt) – Całkowita kwota kredytu – Oprocentowanie (RSO) – Miesięczna wysokość raty kredytu.

PKO Bank Polski (Pożyczka gotówkowa online dla nowych klientów) – 5 496 zł – 9,39% – 229 zł.
Alior Bank (Pożyczka Internetowa) – 5 531,76 zł – 11,90% – 230,49 zł.
Credit Agricole (Swobodna gotówka 2) – 5 616 zł – 11,47% – 234 zł.
Citi Handlowy (Promocyjna pożyczka gotówkowa dla osób nieposiadających pożyczki w Citi Handlowy) – 5 640 zł – 11,99% – 235 zł.
Velo Bank – 5 967,12 zł – 14,99% – 248,63 zł.

Przedstawione wyliczenia rat i kosztów mają charakter orientacyjny i przykładowy, a to oznacza, że mogą się różnić od wyliczeń przedstawionych przez bank.

Udzielenie pożyczki gotówkowej zawsze zależy od zdolności kredytowej i wiarygodności konkretnego pożyczkobiorcy.

Czy można zaciągnąć pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?

Jest to możliwe. Pożyczkę gotówkową do 5 tysięcy złotych bez zaświadczeń możesz otrzymać w swoim banku. Maksymalnie uproszczona procedura wnioskowania jest możliwe przede wszystkim w banku, w którym posiadasz konto osobiste.

Warto zdawać sobie sprawę, że udzielenie pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń nie oznacza, że bank nie zbada zdolności kredytowej. Zrobi to każdorazowo, kiedy tylko złożysz wniosek pożyczkowy lub wcześniej zapytanie o pożyczkę.

Czy warto wziąć pożyczkę gotówkową na 5 tys. zł?

Czy warto wziąć pożyczkę gotówkową? Wszystko zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Jednym z podstawowych atutów pożyczki gotówkowej w banku jest jej dostępność dla szerokiego grona potencjalnych klientów. Wiele instytucji finansowych oferuje takie pożyczki bez konieczności przedstawiania zabezpieczeń czy poręczycieli. Dzięki czemu proces uzyskania pożyczki jest znacznie uproszczony i przyspieszony. Wystarczy wypełnić wniosek, który można złożyć zarówno osobiście, telefonicznie jak i online. I poczekać na rozpatrzenie wniosku.

W przypadku pozytywnej decyzji, pożyczka gotówkowa do 5 tysięcy złotych może zostać przelana na nasze konto bankowe w bardzo krótkim czasie.

Ale oczywiście „taka przyjemność„ kosztuje. Całkowity koszt pożyczki, podobnie jak i wysokość raty będą miały wpływ na Twój budżet domowy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok