Pożyczka gotówkowa 30000 zł

2023-10-01 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 30000 zł w banku? Na 10 lat czy może na 5 lat? W jakim banku po taką pożyczkę? Poniżej sprawdzisz zarówno obliczenia szacunkowe rat i kosztów oraz propozycje pożyczkowe w bankach.

pożyczka gotówkowa 30000 zł w banku

Na portalu znajdziesz kilka banków i propozycji pożyczkowych do 30000 zł. Aby wyszukać tanią pożyczkę, to konieczne jest nie tylko przegląd banków, ale również:

 • porównanie ofert,
 • analiza kosztów całkowitych oraz RRSO.

Pożyczka gotówkowa 30000 zł w banku

Poniżej znajduje się zestawienie banków i pożyczek gotówkowych nie tylko na 30 tys. zł. Z wybraną instytucją możesz się skontaktować wypełniając formularz kontaktowy. Po jego wysłaniu przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą w sprawie pożyczki.

Jeżeli chcesz oszacować raty, to skorzystaj z kalkulatora: Kalkulator Pożyczki Gotówkowej.

Czy szybko znajdziesz najtańszą pożyczkę gotówkową na 30000 zł? Łatwo nie będzie, chociaż nie jest to niemożliwe.

Musisz pamiętać, że wszelkiego rodzaju propozycje pożyczkowe są kierowane do wszystkich zainteresowanych osób. Natomiast oferta przedstawiana przez bank jest już indywidualna. Uwzględnia zdolność i wiarygodność kredytową pożyczkobiorcy.

Jeżeli zatem korzystasz z rankingu pożyczek, to należy uwzględnić takie ograniczenie. To co widzisz nie musi mieć końcowego odzwierciedlenia w ofercie bankowej.

Nic nie stoi jednak na drodze, aby wyszukać najtańszą pożyczkę gotówkową 30000 zł z kilku propozycji. W jaki sposób? Sprawdzając i porównując koszt całkowity.

Pożyczka gotówkowa i porównanie banków

Porównanie banków jest bardzo istotne, jeżeli szukasz korzystniejszej oferty. Nie ma większego znaczenia, czy jest to pożyczka gotówkowa 30 tys. zł na 3 lata czy 30000 zł na 24 miesiące. Jeżeli istotna jest cena, to należy zwracać uwagę na RRSO oraz całkowity koszt pożyczki.

Ponieważ oprocentowanie nominalne (RSO) nie jest tym samym co RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), to nie może być to jedyny element brany pod uwagę przy porównaniu ofert.

RRSO uwzględnia łączny koszt pożyczki, na który składa się oprocentowanie nominalne oraz pozostałe koszty. Jest prezentowany procentowo i uwzględnia wysokość kosztów pobieranych przez bank w stosunku do wysokości pożyczki w skali 1 roku.

Oczywiście można być niemal pewnym, że odsetki będą stanowić znaczącą cześć całkowitych kosztów. Ale dodatkowe opłaty, także jak: prowizja lub ubezpieczenie, również mogą mieć znaczący wpływ na cenę finansowania.

Analizę można ograniczyć do zaledwie dwóch pożyczek. Bank przedstawiając propozycję powinien przekazać nam formularz informacyjny, gdzie znajdują się wyliczenia poszczególnych kosztów, jak i kosztu całkowitego. Niższy koszt całkowity danej propozycji oznacza tańszą pożyczkę.

A rata kredytowa? Będzie tym mniejsza, im dłuższy okres spłaty. Jednocześnie jednak, dłuższe kredytowanie, to droższa pożyczka, ponieważ zapłacimy więcej odsetek.

Ile wyniesie rata pożyczki gotówkowej na 30 tys. zł?

Rata pożyczki gotówkowej na 30 tys. zł zależy nie tylko od czasu jej spłaty, ale również m.in. od ogólnych warunków kredytowania czy rodzaju rat (stałe lub malejące).

Korzystasz z kalkulatora kredytu gotówkowego? Otrzymane wyniki są zawsze szacunkowe.

Natomiast ratę pożyczki gotówkowej na 30 tys. zł można obliczyć, ale należy przyjąć określone założenia. I tak na przykład parametry do wyliczenia są następujące:

 • oprocentowanie nominalne 11,85% w skali roku,
 • prowizja 0%,
 • nie ma opłat dodatkowych.

Wówczas rata równa i koszt odsetkowy wynoszą:

2 lata: 1 410,10 zł – 3 842,49 zł.
3 lata: 994,28 zł – 5 794,13 zł.
4 lata: 787,81 zł – 7 814,76 zł.
5 lat: 665,06 zł – 9 903,70 zł.

Pożyczki gotówkowe 20 tys. zł w bankach. Jaka rata w zależności od czasu spłaty?

Należy wziąć pod uwagę, że bank przygotowuje indywidualnie każdą ofertę biorąc pod całościową ocenę kredytową. Dlatego Twój sąsiad w porównaniu z Tobą, może otrzymać w tym samym banku inne warunki, przy takich samych parametrach pożyczki.

Jak szybko znaleźć tanią pożyczkę w banku?

Należy porównać co najmniej dwie oferty pożyczkowe. Mając przygotowaną tylko jedną propozycję, nie można stwierdzić czy jest to pożyczka tania czy droga.

Przy porównywaniu pożyczek gotówkowych na 30 tys. zł sprawdź całkowity koszt pożyczki (CKP). Jest to suma wszystkich kosztów związanych z pożyczką, a które będziesz musiał zapłacić na rzecz pożyczkodawcy (banku).

Są to zazwyczaj:

 • odsetki,
 • prowizja,
 • opłata dodatkowe, np. związane z ubezpieczeniem (jeżeli to bank sprzedaje taką polisę).

Im mniejszy CKP, tym zobowiązanie będzie tańsze – mniej zapłacisz za pożyczkę.

Tania pożyczka gotówkowa 30000 zł?

No dobrze, mamy już przygotowaną listę banków, z którymi skontaktujemy się w sprawie finansowania. Ale gdzie jest NAJTAŃSZA pożyczka 30000 zł? I tutaj nie ma szybkiej odpowiedzi, ponieważ należy porównać oferty pożyczkowe w bankach.

Znając koszt całkowity pożyczki w dwóch bankach – dokładne wyliczenia sprawdzisz w formularzach informacyjnych otrzymanych z banków – możesz wskazać bank, którego oferta jest najbardziej korzystna.

Bank przedstawi wstępną ofertę pożyczki tylko wówczas, kiedy uznam, że masz odpowiednią zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową w BIK. Jeżeli analiza kredytowa banku przebiegnie korzystnie dla Ciebie, to wówczas poznasz szczegóły pożyczki.

Dwie pożyczka 30000 zł w banku lub jedna w firmie pożyczkowej

Tak wysoką kwotę pożyczki powinniśmy szukać wyłącznie w banku. Owszem pożyczka gotówkowa na 30000 zł jest również oferowana przez firmy pożyczkowe, ale nie wydaje się to najlepszym rozwiązaniem. Tania pożyczka gotówkowa 30000 zł może być tylko i wyłączenie w banku.

Chociaż przymiotnik tania, powinniśmy wziąć w cudzysłów. Koszt w zależności od okresu kredytowania będzie dość wysoki. Z pewnością jednak znacznie mniejszy niż w przypadku pożyczki niebankowej.

Jeżeli szukamy pożyczki gotówkowej na 30000 zł, to jeszcze można zastanowić się nad pożyczką hipoteczną. W tym przypadku jednak należy mieć zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Może się okazać, że taka pożyczka hipoteczna na 30 000 zł będzie tańsza niż pożyczka gotówkowa. Nie zapominaj jednak, że poza kosztami bankowymi wystąpią również koszty pozabankowe, np. sądowe i notarialne.

Wybierając pożyczkę gotówkową bez zabezpieczenia hipotecznego, maksymalny okres spłaty to 10 lat, w tym drugim przypadku może to być nawet i 20 lat.

Czy są pożyczki gotówkowe w bankach na 30 tys. zł bez BIK?

Nie ma pożyczek gotówkowych w bankach bez BIK. Każdy z nich zawsze sprawdzi Twoją historię kredytową. Dowie się czy i jak regulowałeś w przeszłości swoje zobowiązania i jak ewentualne spłaty wyglądają obecnie.

Do BIK przekazywane są informacje dostarczane przez instytucje finansowe. Dotyczą one:

 • kredytów i pożyczek,
 • kart kredytowych / debetowych,
 • kredytów odnawialnych w rachunku ROR,
 • zakupów na raty,
 • poręczonych kredytów i pożyczek.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok