Pożyczka gotówkowa 30000 zł. Rata 332 zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

pożyczka gotówkowa 30000 złPożyczka gotówkowa 30000 zł w banku na dowolny cel. Przegląd propozycji banków i pożyczek gotówkowych w bankach. Najnowsze zestawienie banków i propozycji pożyczkowych.

Na portalu znajdziesz wiele banków i propozycje kredytów i pożyczek do 30000 zł. Aby wyszukać tanią pożyczkę, to konieczne jest nie tylko zgromadzenie propozycji bankowych, ale i ich porównanie, uwzględniając koszty całkowite i RRSO. Pamiętaj, że biorąc pożyczkę, spłacasz ją z własnych dochodów.

Poniżej znajduje się zestawienie banków i pożyczek gotówkowych. Z wybranym bankiem można się skontaktować poprzez formularz kontaktowy. Po jego wysłaniu przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą w sprawie pożyczki.

Jeżeli chcesz oszacować raty pożyczki, to skorzystaj z kalkulatora: Kalkulator Pożyczki Gotówkowej.

Pożyczka gotówkowa 30000 zł porównanie banków

Porównanie banków jest bardzo istotne, jeżeli szukamy kredytu lub pożyczki. Bez znaczenia czy jest to pożyczka gotówkowa 30000 zł na 5 lat czy 3000 zł na 12 miesięcy. Jeżeli ważna jest cena, to należy zwracać uwagę na RRSO takiej pożyczki oraz całkowity koszt pożyczki.

Ponieważ oprocentowanie nominalne nie jest tym samym, co RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), to tym samym nie jest jedyny czynnik, który należy brać pod uwagę przy porównaniu pożyczek i kredytów. Natomiast RRSO uwzględnia łączny koszt pożyczki, wraz z wysokością oprocentowania nominalnego w skali roku.

Dla większości osób, które szukają taniej pożyczki gotówkowej, najważniejszym parametrem, który biorą pod uwagę, jest właśnie oprocentowanie nominalne i niska rata. Tylko, tyle, że oprocentowanie nominalne, to nie jest jedyny koszt pożyczki gotówkowej, a małą rata kredytowa wcale nie oznacza, że jest to tania pożyczka.

Sprawdź, jeżeli szukasz kredyt gotówkowy na 16 tys. zł: Kredyt 16 tys Jaka Rata?

Przecież dodatkowe koszty, to także prowizja, i koszty dodatkowe, jak i ubezpieczenie. A rata kredytowa będzie tym mniejsza, im dłuższy okres spłaty pożyczki – a dłuższy okres spłaty, to droższa pożyczka, ponieważ zapłacimy więcej odsetek od pożyczki…

Odzwierciedleniem całkowitych kosztów pożyczki jest waśnie parametr RRSO.

Najtańsza pożyczka gotówkowa 30000 zł

Oczywiście takie pożyczki gotówkowej w serwisie nie znajdziesz, bo nie jest możliwe. Dlaczego?

Propozycje pożyczkowe i kredytowe są kierowane do wszystkich osób. Natomiast ofert banku jest już indywidualna i uwzględnia zdolność i wiarygodność kredytową.

Nic nie stoi jednak na drodze, abyśmy samodzielnie sprawdzili, gdzie jest najtańsza pożyczka gotówkowa 30000 zł. W jaki sposób? Sprawdzając i porównując ten tajemniczy RRSO.

Zanim jednak wyjaśnimy co to jest RRSO, to należy przypomnieć, że oprocentowanie nominalne jest podawane w skali roku, może być stałe lub zmienne i dotyczy odsetek, które zapłacimy za pożyczkę.

Kredyty hipoteczne są znaczenie niżej oprocentowane, ale taki kredyt może być tylko przeznaczony na cele związane z nieruchomością. Przeczytaj Kredyt Hipoteczny a Mieszkaniowy – czy to ten sam kredyt?

Natomiast RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) obrazuje całkowity koszt pożyczki, jaki obciąża nas w każdym roku kredytowania. RRSO określa łączny koszt pożyczki jako wartość procentową całkowitej kwoty tego zobowiązania w stosunku rocznym. Ponieważ RRSO zawiera nie tylko oprocentowanie, ale także i pozostałe koszty pożyczki, np. marżę i ubezpieczenie, to pozwala nam porównać pożyczki w sposób obiektywny.

Tam, gdzie jest niższe RRSO w ofercie, to oznacza tańszą pożyczkę. Warto jeszcze zwrócić uwagę na całkowity koszt pożyczki.

W ten sposób najtańsza pożyczka gotówkowa 30000 zł jest w naszym zasięgu, nawet wówczas, kiedy porównujemy tylko dwie oferty pożyczkowe banku.

Pożyczka gotówkowa 30000 zł w banku czy w firmie pożyczkowej?

Od razu można napisać, że w banku. Po prostu będzie taniej.

Pożyczki gotówkowe na raty udzielane są zarówno przez banki i firmy pożyczkowe, również te internetowe. Co prawda banki podchodzą bardziej rygorystycznie do klientów, ale za to taka pożyczka gotówkowa jest znacznie tańsza. Natomiast uzyskanie pożyczki gotówkowej jest znacznie łatwiejsze firmie pożyczkowej.


Pożyczka pozabankowa przez internet za darmo – gdzie pożyczyć za 0 zł w firmie pożyczkowej?
Szybka i tania pożyczka niebankowa przez internet – przegląd pożyczek niebankowych na raty, również w ofercie promocyjnej.


W przypadku pożyczek niebankowych na raty najczęściej maksymalny okres spłaty wynosi 36 miesięcy. Znaleźć jednak można oferty z okresem spłaty sięgających nawet i 48 miesięcy (4 lata).

Pożyczka pozabankowa na raty nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku tak wysokiej kwoty. Gdy potrzebujesz np. pieniędzy na remont, to lepszym wyborem będzie bank. Jeżeli zepsuła się tobie pralka, to można skorzystać z firmy pożyczkowej i wziąć niewielką pożyczkę.

Koszt pożyczki gotówkowej 30000 zł

Jaki może być koszt takiej pożyczki pozabankowej gotówkowej na raty? Wystarczy popatrzeć poniżej. Na początku pożyczka na dużo mniejszą kwotę, ale i tak koszt jest bardzo wysoki…

Pożyczka gotówkowa 12000 zł na 30 miesięcy.
RRSO: 65% (stan na dzień 12 sierpnia 2021 r.).
Stała stopa oprocentowania w skali roku: 0%.
Całkowity koszt pożyczki: 9480 zł (prowizja 6480 zł, opłata przygotowawcza: 3000 zł, odsetki 0 zł).
Całkowita kwota do spłaty 21480 zł.
Wysokość miesięcznej raty 716 zł.

I 30 000 zł na 30 miesięcy… W firmie pożyczkowej

 • Kwota 30000 zł.
 • Okres spłaty 30 miesięcy.
 • Całkowity koszt pożyczki 22 500 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty 52 500 zł.
 • RRSO 61.4 %.
 • Miesięczna rata 1750 zł.

A w banku? Ile wyniósłby koszt takiej pożyczki?

Pożyczka gotówkowa 30 0000 zł na 30 miesięcy:

 • Kwota 30000 zł.
 • Okres spłaty: 30 miesięcy.
 • Całkowity koszt pożyczki 2 989,50 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty 32 989,50 zł.
 • RRSO 7,75%.
 • Miesięczna rata 1099,65 zł.

Koszt takiej pożyczki w banku jest prawie 10-krotnie tańsza…

Najważniejsze zatem: porównaj pożyczki gotówkowe na 30000 zł w bankach, zanim zdecydujesz się na wybór banku. Pożyczka gotówkowa na taką kwotę w firmie pożyczkowej na raty będzie dużo droższa niż w banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok