Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat

Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat w banku na dowolnie wybrany cel kredytowy. Skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych, aby wyszukać i porównać banki. Dodatkowo jest możliwość oszacowania rat kredytowych.

pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat

Szukając pożyczkę gotówkową na 25000 zł na 5 lat w bankach możesz na przykład skorzystać z pomocy, jaką jest kalkulator rat kredytowych. Jest to jednocześnie wyszukiwarka kredytowa. Pozwala na szybkie zapoznanie się z propozycjami dostępnymi w bankach. Poniżej przedstawia wyliczenia dla kredytu/pożyczki gotówkowej na 25 tys. zł na 5 lat, ale możesz parametry dowolnie modyfikować (do 200 tys. zł i 120 rat). Natomiast jeżeli szukasz pożyczki pozabankowej na raty, przez internet, to z propozycjami zapoznasz się TUTAJ.

Kalkulator kredytowy jest narzędziem finansowym spełniającym trzy zasadnicze funkcje:

  • wyszukiwarki kredytów,
  • porównywarki banków oraz
  • kalkulatora rat.

Korzystając z takiego narzędzia mamy dostęp do kilku lub kilkunastu propozycji w segmencie pożyczek gotówkowych.

Wybór oczywiście nie jest najłatwiejszy, chociażby ze względu na bardzo dużą ilość propozycji (niekiedy jeden bank ma co najmniej dwie oferty pożyczkowe). Jaki zatem bank wybrać?

Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat porównanie

Tak, porównanie pożyczek jest istotne jeżeli kryterium wyszukiwania jest cena. Ale nie ma potrzeby, aby sprawdzać 20 banków i 40 kredytów gotówkowych, aby wybrać najlepszy bank. Wystarczy dwie lub trzy oferty pożyczkowe, aby dokonać korzystnego wyboru.

Bank musi przedstawić nam formularz informacyjny, w którym znajdują się między innymi wyliczenia Kosztu Całkowitego Pożyczki (KCP), jak i jego składowe. Dodatkowo znajdzie się tam wyliczone RRSO pożyczki (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), przedstawiająca wyliczenia całkowitego kosztu w procentach. Im jest mniejszy KCP i RRSO, tym kredyt gotówkowy będzie tańszy.

pożyczka gotówkowa przykład reprezentatywny z pekao

Atrakcyjności kredytu nie powinniśmy analizować pod względem wysokości rat kredytowych. Rata pożyczki gotówkowej na 5 lat będzie większa niż w przypadku spłaty rozłożonej na 6 lat, ale w pierwszym przypadku pożyczka będzie tańsza, ponieważ zapłacimy mniej odsetek.

Kalkulator kredytów gotówkowych to wyłącznie symulacja rat kredytowych, a o indywidualnej ofercie kredytowej decyduje przede wszystkim nasza zdolność oraz wiarygodność kredytowa.

Lepszy scorig, tym lepszy kredyt

Każdy bank, podejmując decyzję o przyznaniu bądź nie, pożyczki lub kredytu gotówkowego, przeprowadzają analizę zdolności kredytowej oraz sprawdzają zewnętrzne bazy danych, np. BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Otrzymany scoring kredytowy (z ang. score – wynik, ilość zdobytych punktów), czyli ocena prawdopodobieństwa spłaty kredytu przez klienta na podstawie określonego zestawu cech, decyduje o pozytywnej lub negatywnej decyzji kredytowej. Każdy z banków ma z reguły swój własny system jej wyliczenia, ale metodologia jest podobna.

Może się zatem zdarzyć, że ubiegając się o kredyt w jednym banku scornig może być podobny jak i różny, w jednym banku decyzja będzie pozytywna, a w drugim negatywna. Dodatkowo od indywidualnej polityki kredytowej danego banku będzie zależeć czy kredyt otrzymasz na lepszych warunkach.

Co zrobić, jeżeli spłacasz zbyt dużo zobowiązań?
Zastanów się nad konsolidacją kredytów i
obniż wysokość nowej raty.

Z reguły jest jednak tak, że lepsza ocena scoringowa oznacza atrakcyjniejsze warunki kredytowe. Jeżeli reprezentujesz mniejsze ryzyko, to warto zaoferować Tobie korzystniejsze warunki. Być może takie podejście można rozpatrywać w kategorii nagrody, ale bardziej bankowi chodzi o to, aby zachęcić tych lepszych klientów do zaciągania kredytów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok