Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat

2023-01-08 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat w banku na dowolnie wybrany cel kredytowy. Skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych, aby wyszukać i porównać banki. Dodatkowo jest możliwość oszacowania rat kredytowych.

pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat

Szukając pożyczki gotówkowej na 25000 zł na 5 lat w bankach możesz na przykład skorzystać z pomocy, jaką jest kalkulator rat kredytowych. Jest to jednocześnie wyszukiwarka kredytowa. Pozwala na szybkie zapoznanie się z propozycjami dostępnymi w bankach, ale należy wziąć pod uwagę, że wyliczenia rat kredytowych są jedynie oszacowane.

Oczywiście wyliczenia dla kredytu/pożyczki gotówkowej na 25000 zł na 5 lat mnożna przeprowadzić samodzielnie przyjmując pewne założenia. Jednak dokładne wyliczenia dla danej oferty kredytowej może podać ten bank, w którym o taki kredyt zapytamy.

Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat – jedyny koszt to odsetki, raty równe. Oprocentowanie roczne – 12,79%. Rata pożyczki: 566,14 zł.

Kalkulator kredytowy jako narzędzie pomocnicze

Każdy kalkulator kredytowy na stronie finansowej jest narzędziem spełniającym trzy zasadnicze funkcje:

 • jako kalkulator rat (szacuje ich wysokość),
 • pozawala zapoznać się na szybko z propozycjami banków,
 • umożliwia kontakt z wybranymi bankami.

Korzystając z takiego narzędzia mamy dostęp do kilku propozycji w segmencie pożyczek gotówkowych.

Wybór oczywiście nie jest najłatwiejszy, chociażby ze względu na bardzo dużą liczbę propozycji (niekiedy jeden bank ma co najmniej dwie oferty pożyczkowe). Jaki zatem bank wybrać?

Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat porównanie

Tak, porównanie pożyczek jest istotne jeżeli kryterium wyszukiwania jest cena. Ale nie ma potrzeby, aby sprawdzać 20 banków i 40 kredytów gotówkowych, aby wybrać najlepszy bank. Wystarczy dwie lub trzy oferty pożyczkowe, aby dokonać korzystnego wyboru.

Bank musi przedstawić nam formularz informacyjny, w którym znajdują się między innymi wyliczenia Kosztu Całkowitego Pożyczki (KCP), jak i jego składowe. Dodatkowo znajdzie się tam wyliczone RRSO pożyczki (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), przedstawiająca wyliczenia całkowitego kosztu w procentach. Im jest mniejszy KCP i RRSO, tym kredyt gotówkowy będzie tańszy.

pożyczka gotówkowa przykład reprezentatywny z pekao

Atrakcyjności kredytu nie powinniśmy analizować pod względem wysokości rat kredytowych. Rata pożyczki gotówkowej na 5 lat będzie większa niż w przypadku spłaty rozłożonej na 6 lat, ale w pierwszym przypadku pożyczka będzie tańsza, ponieważ zapłacimy mniej odsetek.

Kalkulator kredytów gotówkowych to wyłącznie symulacja rat kredytowych, a o indywidualnej ofercie kredytowej decyduje przede wszystkim nasza zdolność oraz wiarygodność kredytowa.

Lepszy scorig, tym tańsza powinna być pożyczka

Każdy bank, podejmując decyzję o przyznaniu bądź nie, pożyczki lub kredytu gotówkowego, przeprowadzają analizę zdolności kredytowej oraz sprawdzają zewnętrzne bazy danych, np. BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Otrzymany scoring kredytowy (z ang. score – wynik, ilość zdobytych punktów), czyli ocena prawdopodobieństwa spłaty kredytu przez klienta na podstawie określonego zestawu cech, decyduje o pozytywnej lub negatywnej decyzji kredytowej. Każdy z banków ma z reguły swój własny system jej wyliczenia, ale metodologia jest podobna.

Może się zatem zdarzyć, że ubiegając się o kredyt w jednym banku scornig może być podobny jak i różny, w jednym banku decyzja będzie pozytywna, a w drugim negatywna. Dodatkowo od indywidualnej polityki kredytowej danego banku będzie zależeć czy kredyt otrzymasz na lepszych warunkach.

Co zrobić, jeżeli spłacasz zbyt dużo zobowiązań? Zastanów się nad konsolidacją kredytów i obniż wysokość nowej raty

Z reguły jest jednak tak, że lepsza ocena scoringowa oznacza atrakcyjniejsze warunki kredytowe. Jeżeli reprezentujesz mniejsze ryzyko, to warto zaoferować Tobie korzystniejsze warunki. Być może takie podejście można rozpatrywać w kategorii nagrody, ale bardziej bankowi chodzi o to, aby zachęcić tych lepszych klientów do zaciągania kredytów.

1 komentarz do “Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat”

 1. MARZEC 21 2022 r. Pożyczka gotówkowa w Alior Bank, również na 25000 zł na 5 lat, bez wizyty w oddziale. Dla nowych klientów Alior Banku (którzy 17.12.2021 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku).

  – Kwota do 200 000 zł
  – Okres kredytowania od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat,
  – Dla kwoty pożyczki powyżej 70 000 zł (wraz z kredytowanymi kosztami) Alior Bank wymaga zabezpieczenia pożyczki w formie cesji z umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NNW. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.,
  – RRSO 9,04%.

  Pożyczka gotówkowa 25000 zł 5 lat ONLINE Alior Bank

  Kalkulacja została dokonana na 3 stycznia 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej 9,04%. Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 19 100 zł; całkowita kwota do zapłaty: 23 138,23 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt pożyczki: 4038,23 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 4038,23 zł. 54 miesięczne raty, w tym 53 równe raty po 428,49 zł, ostatnia: 428,26 zł.

  Ostateczne warunki kredytowania zależą od zdolności kredytowej klienta, kwoty pożyczki, daty wypłaty pożyczki, okresu kredytowania oraz daty płatności pierwszej raty.

  Szczegóły oferty, Taryfa opłat i prowizji dla Klientów Indywidualnych, ogólne warunki ubezpieczenia dla kredytobiorców, pełnomocnictwo agenta, karty produktu oraz dokumenty zawierające informacje o produkcie ubezpieczeniowym są dostępne w placówkach Alior Banku SA i naaliorbank.pl.

  Powyższe informacje nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok