Pożyczka gotówkowa 15000 zł na remont mieszkania i nie tylko

Pożyczka gotówkowa 15000 zł na remont mieszkania? Pożyczka gotówkowa bankowa czy niebankowa? Przegląd pożyczek internetowych i tradycyjnych. Dodatkowo sprawdź na co zwracać uwagę przy przeglądaniu ofert pożyczkowych.

pożyczka gotówkowa 15000 zł na remont mieszkania i nie tylko

Pożyczka gotówkowa 15000 zł może zostać przeznaczona na dowolny cel, w tym na remont mieszkania. Wysokość pożyczki, jak i okres kredytowania zależy nie tylko od wyboru banku, ale i od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Na początku jednak warto sprawdzić, w jakich bankach takie pożyczki gotówkowe są dostępne i ile wyniesie szacunkowa rata. Z wybranym bankiem możemy się szybko skontaktować, wysyłając formularz kontaktowy do banku.

Pożyczka gotówkowa 15000 zł

A co zrobić, jeżeli spłacasz kilka kredytów lub pożyczek bankowych i brakuje pieniędzy na „pełną pulę” pożyczki ze względu na niską zdolność kredytową? Można wówczas wziąć pod uwagę konsolidację kredytów, obniżenie nowej raty i skorzystania z opcji dodatkowej gotówki. Więcej: Konsolidacja plus dodatkowa gotówka.

Jest kilka uniwersalnych zasad, którymi należy się kierować przy wyborze nie tylko banków, ale i firm pożyczkowych.

Główna i podstawowa: przed dokonaniem wyboru należy porównać pożyczki gotówkowe. I tutaj moglibyśmy zakończyć wpis, ale…

Warto również zwrócić uwagę na kilka parametrów, które są uwzględnione przy porównywaniu pożyczek gotówkowych, przede wszystkim tych bankowych.

Bank jest zobowiązany przedstawić nam formularz informacyjny, w którym znajdują się wszystkie parametry pożyczki (między innymi jej całkowity koszt, z wyszczególnieniem jej poszczególnych elementów, RRSO, wysokość raty, itp.).

Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

Na koszt pożyczki gotówkowej wpływa kilka czynników. Niekoniecznie najważniejsze jest oprocentowanie nominalne, bo niekiedy wynosi 0%. Oznacza to, że nie zapłacimy odsetek od pożyczki. Na przykład w promocji pożyczek pozabankowych dla nowych klientów.

Oprocentowanie nominalne jest czymś innym od oprocentowania rzeczywistego rocznego (RRSO). I warto na nie zwrócić uwagę, bowiem prezentuje łączny koszt pożyczki. Generalna zasada jest taka, że im mniejsze RRSO pożyczki tym jest ona tańsza.

1) Porównując pożyczki gotówkowe wg RRSO, możemy porównywać wyłącznie takie same: pożyczka gotówkowa w banku A na 15000 zł 5 lat z pożyczką gotówkową w banku F na 15000 zł 5 lat.

2) Jeżeli planujemy spłacić pożyczkę wcześniej, to przy takim samym RRSO lepiej jest skorzystać z pożyczki z niższą prowizją.

Przykład reprezentatywny pożyczki gotówkowej może wyglądać na przykład tak, jak poniżej:

  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 9,90%.
  • Oprocentowanie zmienne: 4,70%.
  • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 20 000 zł.
  • Całkowita kwota do zapłaty: 25 590,50 zł.
  • Całkowity koszt kredytu: 5 190,50 zł (prowizja: 2 145,30 zł (9,90%), odsetki: 3 045,20 zł).
  • 60 równych rat kredytowych po 426, 51 zł.

Warto pamiętać o tym, że możemy negocjować warunki umowy. Im lepszym jesteśmy klientem, tym większa nasza siła negocjacyjna. Warto zatem jest znać oprocentowanie nominalne kredytów w bankach, aby wynegocjować jeszcze mniejsze.

Prowizja od pożyczki gotówkowej 15000 zł

Jest to poważny koszt, bowiem przeglądając oferty pożyczkowe można zauważyć, że w niektórych przypadkach, prowizja od pożyczki stanowi 50 proc. (i więcej) całkowitych kosztów pożyczki (w krótkim okresie kredytowania).

Oprocentowanie nominalne możemy obniżyć w trakcie renegocjacji umowy pożyczkowej w przyszłości, ale prowizja jest zapłacona i koniec. Nie można jej już zmniejszyć. Koszt kredytowanej prowizji ma również wpływ na większe odsetki od pożyczki.

Ubezpieczenie pożyczki gotówkowej

Możemy się zapytać po co? Niekiedy warto (długoterminowa pożyczka), w innych przypadkach warto się nad tym zastanowić (na bardzo krótki okres czasu). Niektóre oferty wymagają takiego ubezpieczenia, w innych przypadkach ubezpieczenie jest fakultatywne.

Pożyczka gotówkowa z ubezpieczeniem z pewnością zwiększa koszt kredytu. Może się okazać, że pożyczka gotówkowa z wyższym oprocentowanie nominalnym oraz prowizją będzie tańsza od pożyczki z niższym oprocentowaniem, prowizją i obowiązkowym ubezpieczeniem.

Pożyczka gotówkowa w promocji

Aby zachęcić klientów do skorzystania WŁAŚNIE Z TEJ OFERTY POŻYCZKI banki oferują różnego rodzaju „dodatki„. Możemy na przykład skorzystać z obniżonego oprocentowania, jeżeli założymy konto w banku i będziemy przelewać na nie wynagrodzenie. Wybór promocyjnych ofert jest bardzo duży.

To w końcu z jakiej pożyczki skorzystać? Może warto podać banki i oferty? Nie ma jednej, uniwersalnej i najtańszej oferty pożyczkowej dla każdego. Niestety, tak łatwo nie jest. Przeglądając rankingi pożyczek gotówkowych w bankach, korzystając z wyszukiwarek i porównywarek pożyczkowych, należy pamiętać, że ostateczne warunki kredytowania zależą od naszej wiarygodności kredytowej, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty.

Chcesz pożyczyć 300 tys. zł? Hipoteczny, gotówkowy czy konsolidacyjny kredyt: 300 tys kredyt ile do spłaty?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok