Pożyczka 60000 zł w banku. Można go przeznaczyć dowolnie

Pożyczka 60000 zł w banku gotówkowaPożyczka 60000 zł gotówkowa w banku? W którym banku jest najlepszy wybór?

Pożyczka gotówkowa na 60000 zł jest pożyczką na dużą kwotę i niezależnie od długości spłaty, rata kredytowa będzie znaczna.

Pożyczka 60000 zł w banku

Gdzie w takim razie po taką pożyczkę gotówkową? Musimy na początku wybrać odpowiednią propozycję bankową. A następnie należy skontaktować się z bankiem w sprawie pożyczki. Bank sprawdzi naszą wstępną zdolność kredytową. Jeżeli ją mamy, to zaprezentuje ofertę pożyczki i dowiemy się, ile wyniesie rata pożyczki.

Spójrzmy poniżej jak wygląda symulacja rat pożyczki gotówkowej na 60000 zł w jednym z banku:

  • 6 lat – 1052 zł,
  • 7 lat -933 zł,
  • 8 lat – 866 zł,
  • 9 lat – 811 zł,
  • 10 lat – 754 zł.
Pożyczka 60000 jakie raty

Jak widać raty kredytowe w przypadku takiej pożyczki są znaczne. Im krótszy okres kredytowania, tym rata jest większa. Ale za to koszty pożyczki będą mniejsze.

Porównanie pożyczka 60000 zł w banku

Porównanie pożyczek na 60000 zł w bankach jest istotne pod kilkoma względami. Jeżeli jesteśmy zainteresowani ceną pożyczki, to musimy zwracać uwagę na koszty. Co to oznacza? Nie więcej niż to, że jeżeli jest niższy całkowity koszt pożyczki, to jest ona tańsza. Wystarczy sprawdzić koszt całkowity pożyczki i jej RRSO w jednym banku. Te same wyliczenia sprawdzamy w banku B i porównujemy. W tym banku, w którym koszt całkowity jest mniejszy, to oznacza, że taka pożyczka będzie tańsza.

Jakie rodzaje pożyczek możemy znaleźć?

Najbardziej popularne są oczywiście pożyczki gotówkowe w bankach. Pożyczka gotówkowa na 60000 zł nie jest standardową pożyczką i znacznie przekracza średnią (ok. 12 tys. zł).

Innym rodzajem pożyczek są tzw. pożyczki gotówkowe hipoteczne. O ile w przypadku „zwykłej” pożyczki gotówkowej, nawet na 60000 zł, wystarczy tylko zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, to w przypadku pożyczki hipotecznej, jej zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości.

Co będzie tańsze? Pożyczka gotówkowa na 60000 zł czy hipoteczna?

Pożyczka hipoteczne w takiej wysokości powinna być tańsza. Nawet, jeżeli weźmiemy wszystkie dodatkowe koszty okołokredytowe, to i tak oprocentowanie jest znacznie mniejsze. A dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest okres kredytowania. W przypadku pożyczki gotówkowej jest to maksymalnie 10 lat, w przypadku pożyczki hipotecznej, może to być nawet i 25 lat.


Porównanie Kredyt Gotówkowy 8000 zł 6 lat – ile wyniesie szacunkowa rata kredytowa?

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok