Pożyczka 10000 zł – bankowa i niebankowa

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka 10000 zł? O pożyczkę gotówkową w takiej wysokości można ubiegać się zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. Od razu jednak należy podkreślić, że w firmie pożyczkowej, niezależnie od tego czy wybierzesz stacjonarną czy internetową, i tak będzie znacznie drożej.

pożyczka 10000 zł bankowa i niebankowa

Pożyczka gotówkowa może zostać przeznaczona na dowolny cel, co oznacza, że nie ma konieczności informowania pożyczkodawcy na co konkretne środki finansowe chcesz przeznaczyć.

Wyszukanie pożyczki gotówkowej nie musi być wcale skomplikowane i długotrwałe. Wręcz przeciwnie, można to zrobić dość szybko, ale konieczne jest zarezerwowanie sobie trochę czasu, aby dokładnie przeanalizować ofertę.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie są propozycje bankowe i w firmach pożyczkowych internetowych pożyczek 10000 zł, to wszystko sprawdzisz poniżej.

Pożyczka 10000 zł gotówkowa w banku

Poniższe zestawienie banków umożliwia zapoznanie się z propozycjami banków, w których o pożyczkę gotówkową na 1000 zł można zapytać. Wysłanie formularza kontaktowego do banku nie jest zobowiązujące do skorzystania z oferty.

Przedstawiciel banku przedzwoni do Ciebie w sprawie finansowania. Jeżeli wstępna ocena kredytowa będzie odpowiednia, to zostanie przedstawiona również wstępna oferta pożyczkowa.

Pożyczka gotówkowa kosztuje

Pamiętaj, że Całkowity Koszt Pożyczki (CKP), to nic innego, jak cena pożyczki. Im CKP będzie większy, tym oczywiście będzie ona droższa. Każdy dodatkowy element kosztowy zwiększa cenę zobowiązania.

Koszty, z którymi możemy się spotkać przy pożyczkach gotówkowych, to:

Prowizja najczęściej wyliczana jest jako pewien ustalony procent od wysokości udzielonego kredytu. Prowizja może wynosić zarówno 0%, jak i 10%. Jej wysokość ma największy wpływ na całkowity koszt w przypadku pożyczek krótkoterminowych (zauważalne jest to zwłaszcza w przypadku pożyczek niebankowych, tzw. chwilówkach).

Oprocentowanie nominalne decyduje o wysokości zapłaconych odsetek. Ich wysokość rośnie wraz z wysokością pożyczki i czasem spłaty.

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe w przypadku pożyczek gotówkowych, ale bank może uzależniać wydanie pozytywnej decyzji od wykupienia polisy. Ma to miejsce zwłaszcza w sytuacji, kiedy Twoja ocena kredytowa nie jest najlepsza lub wartość pożyczki, o którą się ubiegasz jest znacznie większa niż 10000 zł.

Jeżeli zdecydujesz na wykupienia ubezpieczenia, ponieważ bank obniży wówczas oprocentowanie (i mniejszy będzie całkowity koszt odsetkowy), dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Sprawdź również dodatkowo, ile wyniesie całkowity koszt pożyczki i porównaj z ofertą standardową.

Pożyczka 10000 zł gotówkowa na raty w firmie pożyczkowej internetowej

Pożyczki pozabankowe na raty online są popularne, chociażby ze względu na to, że nie trzeba wychodzić z domu, a wszystko można załatwić telefonicznie i przez internet: od sprawdzenia propozycji, aż po wysłanie wniosku o pożyczkę.

Na stronie wybranej firmy pożyczkowej zapoznasz się z regulaminem, tabelą opłat oraz nawet i ze wstępną umową.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o skorzystaniu z usług takiej firmy, pamiętaj, że będzie ona znacznie droższa niż taka sama w banku.

Przed podpisaniem umowy, zapoznaj się z formularzem informacyjnym, który firma pożyczkowa jest Tobie zobowiązana do przekazania. Znajdziesz tam między innymi informacje o całkowitym koszcie pożyczki. Jeżeli takich informacji nie otrzymasz, firma zwleka z ich przekazaniem lub nie chce przedstawić propozycji umowy, to stanowczo zrezygnuj z takiej oferty.

Ile wyniesie rata pożyczki gotówkowej?

Od czego zależy wysokość raty pożyczki gotówkowej? Od wielu czynników, z których wymienić można między innymi:

 • wysokość pożyczki,
 • czas jej spłaty,
 • końcowa oferta pożyczki gotówkowej przedstawiona przez bank (całkowity koszt kredytu: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, inne koszty),
 • rodzaj rat, które mogą być malejące lub stałe.
Zdolność i wiarygodność kredytowa. Oba elementy mają istotny wpływ na ofertę kredytową przedstawioną przez bank.

Ile wyniesie rata pożyczki gotówkowej na 10000 zł?

Ponieważ wiemy już od czego zależy wysokość raty, to obliczmy jej wysokość dla określonych założeń:

Pożyczka gotówkowa 10000 zł oprocentowana 11,95% rocznie. Kosztem kredytu są tylko odsetki. Bank nie pobiera prowizji.

Raty równe i koszt odsetkowy wynoszą:

24 miesiące – 2 lata: 470,50 zł – 1 292,03 zł.
30 miesięcy: 387,25 zł – 1 617,36 zł.
36 miesięcy – 3 lata: 331,90 zł – 1 948,56 zł.
48 miesięcy – 4 lata: 263,09 zł – 2 628,46 zł.
60 miesięcy – 5 lat: 222,19 zł – 3 331,51 zł.

Skorzystaj z narzędzia finansowego jakim jest Kredyt Gotówkowy Kalkulator Rat. Oszacowanie rat kredytowych dla kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach.

Pożyczka w firmie pożyczkowej w kontrze do kredytu gotówkowego w banku

Opinie o firmach pożyczkowych są różne, ale najczęściej konsumenci doceniają je (nie zawsze zgodnie ze stanem rzeczywistym), między innymi za to, że:

 • jest to szybka pożyczka gotówkowa na konto,
 • można ją łatwo otrzymać (co niekoniecznie odpowiada prawdzie),
 • nie sprawdzają w BIK (coraz więcej firm pożyczkowych jednak to robi),
 • jest mało formalności,
 • duży wybór w wyborze firm pożyczkowych przez internet,
 • można wyszukać wiele firm pożyczkowych oferujących darmowe pożyczki nowym klientom (ale tylko wyłącznie pożyczki krótkoterminowe do maksymalnie 60 dni),
 • firny oferują duże kwoty pierwszej pożyczki (co nie jest, aż tak korzystne i pod warunkiem, że mamy odpowiednio wysoką zdolność kredytową),
 • możliwość przedłużenia okresu spłaty, w przypadku gdy nie możemy spłacić jej w terminie (nie jest to możliwe w każdej firmie pożyczkowej),
 • coraz więcej jest firm internetowych, które oferują pożyczki ratalne przez internet nawet do 48 miesięcy.

Dlaczego wybieramy pożyczkę gotówkową w bankach?

 • długi okres kredytowania – przy kredycie gotówkowym, nawet i 10 lat,
 • możliwość uzyskania niskiej raty,
 • mniejsze koszty, niż w firmach pożyczkowych,
 • dysponujemy odpowiednią zdolnością i wiarygodnością kredytową,
 • większe zaufanie do banku – nie ufamy firmom pożyczkowym,
 • dostępne są pożyczki gotówkowe przez internet.

Który bank jest najbardziej popularny, jeżeli chodzi o pożyczki gotówkowe? A w przypadku firmy pożyczkowej? Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Preferencje wyboru są bardzo różne, a decyzja jest w pewnym stopniu uzależniona od aktualnej oferty pożyczkowej, które jednak zmieniają się w każdym miesiącu.

Krótkie podsumowanie

Jeżeli zależy nam na wybraniu korzystniejszej pożyczki gotówkowej bankowej lub niebankowej, to należy sprawdzać koszty całkowite zobowiązania. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednej pożyczce na 10000 zł, ale zapoznać się z co najmniej dwoma ofertami.

Obecnie nie ma lepszej możliwości porównania pożyczek pod względem kosztów, niż posługiwanie się RRSO oraz całkowitym kosztem pożyczki. Oczywiście, im mniejsze te obie wartości, tym tańszy będzie finansowanie.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – odzwierciedla łączny koszt kredytu oraz bierze pod uwagę realną wartość pieniądza. Zawiera oprocentowanie nominalne, prowizję, ubezpieczenie i inne dodatkowe opłaty.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok