Pozabankowe pożyczki przez internet

2022-03-04 – ostatnia aktualizacja

Pozabankowe pożyczki przez internetPozabankowe pożyczki przez internet i wybór firmy pożyczkowej. Jest kilka podstawowych reguł bezpiecznego pożyczania, które należy przestrzegać. Zanim skorzystasz z pożyczki pozabankowej, zapoznaj się z radami. Pożyczaj bezpiecznie!

Bezpieczne zasady korzystania z oferty firmy pożyczkowej

Jest kilka zasad, które należy przestrzegać, zanim podpiszesz umowę o pożyczkę z konkretnym podmiotem. Zanim jednak zdecydujesz się na pożyczkę, zadaj sobie kilka pytań, na które musisz sobie szczerze odpowiedzieć:

1. Czy tak pożyczka jest mi naprawdę potrzebna?
2. Czy nie można poczekać z wydatkiem i sfinansować go w przyszłości, oszczędzając co miesiąc pieniądze?
3. Ile wyniesie kwota pożyczki? Czy musi być, aż tak duża?
4. Czy moje możliwości finansowe, co do spłaty pożyczki w terminie, są wystarczające. Zaciągniętą pożyczkę należy zwrócić terminowo i to przeważnie znacznie więcej, niż pożyczyliśmy (wyjątek: darmowe pożyczki dla nowych klientów). Na całkowity koszt pożyczki składają się odsetki i dodatkowe koszty pożyczkowe. Wylicz przychody i wydatki miesięczne. Sprawdź czy nadwyżka w budżecie domowym będzie wystarczająca na spłatę pożyczki (ewentualną ratę).

POŻYCZKI POZABANKOWE KRÓTKOTERMINOWE

POŻYCZKI POZABANKOWE NA RATY

Sprawdzenie firmy pożyczkowej

Należy koniecznie sprawdzić potencjalnego pożyczkodawcę i oczywiście oferowane przez niego usługi. Można to zrobić na wiele sposobów, chociażby poszukać o nim informacji w internecie. Im dokładniej sprawdzisz, tym mniejsza szansa na to, że „natniesz się” na oszusta. Może to być przecież firma, która pobiera opłaty administracyjne i ich nie zwraca nie udzieliwszy pożyczki lub pseudo portale z pożyczkami społecznościowymi, które zarabiają na bardzo drogich rozmowach telefonicznych. Dodatkowo na stronie KNF (knf.gov.pl) znajdziesz listę podmiotów, które są objęte nadzorem finansowym: knf.gov.pl – lista i rejestr podmiotów podejrzanych o prowadzenie nielegalnej działalności bankowej.

Sprawdź ile wyniesie całkowity koszt pożyczki pozabankowe

Całkowity koszt pożyczki, to wszystkie opłat związane z udzieleniem pożyczki. To musisz wiedzieć! Więcej! Masz do tego prawo! Podmiot czy firma pożyczkowa ma obowiązek poinformować ciebie, jakie zostaną naliczone koszty w związku z pożyczką. Jakie mogą być koszty pożyczki? Firmy pożyczkowe stosują różnego rodzaju koszty, mogą się one w różnych firmach, różnie nazywać. Może to być: – opłata przygotowawcza, – opłata za ubezpieczenie pożyczki), – opłaty za wysłanie wezwań do zapłaty raty, monity telefoniczne, windykację, itp.

Umowa o pożyczkę

Zanim cokolwiek podpiszesz przeczytaj umowę i wszystkie załączniki (regulaminy, itp.). Nie przeczytasz, nie wyjaśnisz wątpliwości – NIE PODPISUJ! Konsekwencje prawne będą takie same, czy wiesz co podpisujesz, czy też nie wiesz. Zwróć zatem uwagę na: – oprocentowanie nominalne i rzeczywiste pożyczki – porównaj ją z innymi ofertami na rynku; – dodatkowe opłaty związane z pożyczką; – zabezpieczenia pożyczki (np. pożyczasz 2 tys. zł, a zabezpieczeniem jest samochód o wartości rynkowej 10 tys. zł); – koszty związane z obsługą pożyczki; – dodatkowe zapisy, a przede wszystkim te, które zostały napisane nieczytelną, mała czcionką.

BARDZO WAŻNE! Jeśli podmiot, od której zamierzasz wziąć pożyczkę, nie chce (nie potrafi) wyjaśnić ci usług, które oferuje, to w żadnym wypadku nie podpisuj z nim żadnej umowy! Zrezygnuj z jego usług! Ponadto firma nie może Ciebie ponaglać do podpisania umowy. Jeżeli potrzebujesz więcej czasu, musisz skonsultować umowę z prawnikiem lub kimś z rodziny, a może i nawet, nie jesteś przekonany co do pożyczki, to nie śpiesz się! Wykorzystaj ten czas i podejmij najlepszą decyzję.

Jeżeli podpisałeś pożyczkę z podmiotem gospodarczym, który udziela pożyczek gotówkowych, to na odstąpienie od umowy masz 14 dni.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok