W jaki sposób wybrać najlepszy kredyt? Przede wszystkim wybór odpowiedniego produktu zależy od Twoich potrzeb (na co ma być przeznaczony) i możliwości finansowych (m.in wysokość przyszłej raty). Dla jednych osób może to być karta kredytowa, dla innych kredyt mieszkaniowy, a dla większości konsumentów pożyczka gotówkowa w banku.

potrzebna dodatkowa gotówka - skorzystaj z kredytu gotówkowego

Szukając kredytu gotówkowego w banku, najczęściej odmienianym słowem jest „tani” i „najtańszy„. Dla większości osób, to koszt kredytu będzie kluczowy, ale może zdarzyć się, że to szybkość uzyskania gotówkowi czy możliwość skorzystania z wakacji kredytowych będzie znacznie ważniejsze.

Niezależnie od tego co zadecyduje przy dokonywanym wyborze, warto pamiętać o tym, aby zapoznać się z najnowszymi propozycjami w bankach, a następnie porównać oferty.

Gdzie szukać kredytu gotówkowego w pierwszej kolejności? Najbardziej logiczne wydaje się, aby poszukiwania najtańszego kredytu gotówkowego zacząć od banku, do którego wpływa wynagrodzenie. Z pewnością długoletnie relacje z „Twoim” bankiem, powinny mieć przełożenie na uzyskanie korzystnego finansowania.

Paradoksalnie jednak nie zawsze tak jest. Co prawda, bank może przedstawić szybką ofertę, a stosując uproszczone metody oceny zdolności kredytowej zaoferować kredyt gotówkowy, ale:

  • niekoniecznie na kwotę, która Ciebie będzie satysfakcjonować,
  • nie masz pewności, że będzie to faktycznie tani kredyt.

Być może w innym banku uzyskasz lepsze warunki finansowania, chociażby z takiego powodu, że walczą one o nowych klientów, licząc na korzyści, które mogą uzyskać w przyszłości.

Cena kredytu gotówkowego. Im TANIEJ, tym lepiej

Cena kredytu gotówkowe w banku jest w zasadzie kluczowa, dlatego warto sprawdzić i przeanalizować co najmniej dwie oferty zanim podejmiesz decyzję. Pożyczony kapitał, to oczywiście nie wszystko – należy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

No dobrze, ale jak porównać dwie oferty kredytowe? Wystarczy spojrzeć na oprocentowanie? W sytuacji, kiedy byłby to tylko jeden czynnik kosztowy, to by wystarczyło. W rzeczywistości występuje wiele innych elementów kosztowych.

Najlepiej zatem porównywać oferty kredytów gotówkowych na podstawie całkowitego kosztu kredytu, na który składają się najczęściej:

  • Odsetki kredytowe – ich wysokość zależy od przyjętego przez bank oprocentowania kredytu. Dodatkowo należy pamiętać, że im większy będzie kredyt i dłuższy czas spłaty, to tym całkowity koszt odsetkowy będzie większy.
  • Prowizja za udzielenie kredytu – jest to opłata jednorazowa, pobierana przez bank przy udzielaniu kredytu. Może być ona kredytowa lub musi zostać zapłacona z własnych środków. Jej wysokość jest ustalana jako pewien procent od wysokości kredytu i kształtuje się w granicach 0% – 15% wysokości kredytu. Jeżeli jest pobierana, to najczęściej jej udział w całkowitym koszcie kredytu rośnie wraz ze skróceniem okresu kredytowania.
  • Opłaty dodatkowe – wszystkie inne opłaty pobierane przez bank, np. opłata za rozpatrzenie wniosku, za wcześniejszą spłatę kredytu.
  • Składka ubezpieczeniowa – zawsze podwyższa koszt kredytu, zwłaszcza w sytuacji, kiedy inne składniki kosztów nie zostaną obniżone przez bank. Z drugiej jednak strony chroni kredytobiorcę w sytuacjach określonych w umowie ubezpieczeniowej, a jeżeli wystąpią takie okoliczności, to ubezpieczyciel spłaci w całości lub częściowo zadłużenie. Pamiętać należy o tym, aby dokładnie zapoznać się z jego warunkami: w jakiej sytuacji możesz z niego skorzystać i ile to kosztuje.

Cena kredytu gotówkowego. Im SZYBCIEJ, tym lepiej

Nie dla każdego kredytobiorcy kluczowym czynnikiem jest koszt kredytu i nie szuka wówczas najtańszego kredytu gotówkowego, ale takiego banku, który szybko rozpatrzy wniosek kredytowy i przeleje pieniądze na konto. To również tłumaczy, dlaczego osoby ze zdolnością kredytową i pozytywną historią kredytową, wybierają pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych.

Coraz więcej banków umożliwia wnioskowanie o kredyt gotówkowy przez internet, co ułatwia nie tylko proces ubiegania się o kredyt (bez wychodzenia z domu), ale i niekiedy pieniądze można otrzymać w tym samym dniu co złożony wniosek.

W praktyce okazuje się, ze bywa z tym różnie, ponieważ jeżeli do banku wpłynie dużo wniosków, to konieczne będzie poczekanie w kolejce. Taka sytuacja ma obecnie miejsce w przypadku kredytów hipotecznych, gdzie proces obsługi wniosków, ze względu na dużą ich liczbę, mocno się wydłużył.

Na koniec należy tylko dodać, ze porównanie kredytów gotówkowych nie jest sprawą skomplikowaną i nie jest konieczne korzystanie z usług doradcy – można to zrobić samodzielnie. Korzystny kredyt gotówkowy może oznacza dla każdego coś innego. Dla jednych osób jest to tani kredyt, a dla innych brak opłat za wcześniejszą spłatę lub możliwość skorzystania z karencji w spłacie. Należy zatem podchodzić do kwestii finansowania indywidualnie i szukać produkty kredytowego i oferty, która spełni Twoje potrzeby, a jednocześnie będzie dopasowana do Twoich możliwości finansowych.

Przeczytaj również:

  • Bankowe kredyty konsolidacyjne. Co zrobić w sytuacji, kiedy obecnie spłacasz kilka kredytów gotówkowych oraz inne zobowiązania bankowe, a suma rat kredytowych jest zbyt duża. Co daje konsolidacja kredytów i w jaki sposób można zmniejszyć wysokość nowej raty?
Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe | FAQ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.