Pośrednik finansowy kredyty hipoteczne. Nieoceniona pomoc!

2023-04-22 – ostatnia aktualizacja

Czy pośrednik finansowy pomoże w wyszukaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości? Oczywiście, że tak i nie musisz za usługę płacić! Jak znaleźć dobrego eksperta, który doradzi przy wyborze kredytu o tym poniżej.

pośrednik finansowy kredyty hipoteczne

Nie jest konieczne szukanie doradcy wśród rodziny i znajomych, bo nie każdy ma wystarczająco wiedzę w tym temacie. Nie trzeba również szukać daleko, aby znaleźć specjalistę od kredytów hipotecznych. Poniżej przejrzysz listę banków, które mają w swojej ofercie kredyty na zakup mieszkania lub innej nieruchomości.

To także sposobność, aby wybrać pośrednika z Expandera i umówić się na spotkanie. Jeżeli nie wiesz czy jest w Twojej miejscowości oddział firmy, to wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na telefon. Pamiętaj! Kontakt telefoniczny, jak i spotkanie nie zobowiązuje Ciebie do podjęcie jakiejkolwiek decyzji.

Dobry pośrednik finansowy w kredytach hipotecznych

Podczas pierwszego spotkania możemy zapytać o jego doświadczenie, poprosić o przybliżenie działalności firmy w której pracuje i którą reprezentuje. I co istotne: na co możemy liczyć wybierając właśnie jego.

Każdy klient, który decyduje się na współpracę z taką firmą, ma prawo wymagać profesjonalnego podejścia do sprawy, z którą się zwraca. Oczywistym jest, że pośrednik obsługuje wielu klientów, ale nie zmienia to faktu, że powinien:

  • dotrzymywać złożonych obietnic,
  • powinien być dokładny w tym co robi,
  • punktualny i dostępny w terminie, w którym się z nim umówiliśmy.
Żaden pośrednik nie jest biegły we wszystkich dziedzinach. Wybieraj POŚREDNIKA, a nie SPRZEDAWCĘ.

Im więcej taka osobie dowie się o naszej sytuacji finansowej i o naszych planach, tym łatwiej będzie nam mógł wyszukać odpowiedni kredyt na zakup nieruchomości
.

Podjęcie decyzji zależy tylko od nas

Kredyt hipoteczny można wziąć w dowolny banku i możemy to zrobić samodzielnie bez pomocy specjalisty. Ekspert finansowy ma jednak dostęp do znacznie większej liczby banków i kredytów, niż gdybyśmy sami próbowali je zgromadzić.

Ważne jest to, aby wybrać korzystne rozwiązanie.

Ostateczną decyzję w sprawie wyboru bank i kredytu, ale i dalszej współpracy ze specjalistą, podejmujemy sami. Z doświadczenia wiadomo, że dobry pośrednik finansowy potrafi określić, jakie mamy szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego i jakie mogą być przeszkody w jego uzyskaniu. Wskaże również potencjalne możliwości rozwiązania problemu.

Kredyt hipoteczny z pośrednikiem finansowym krok po kroku

1. Przeanalizuje wspólnie z Tobą Twoją sytuację finansową. Obliczy zdolność kredytową.

2. Przedstawi i omówi propozycje kredytowe banków. Powinien zaprezentować różne rozwiązania (konsekwencje wyboru określonego kredytu), nawet wówczas, kiedy jesteś zdecydowany na zakup konkretnego mieszkania czy innej nieruchomości. Końcowa decyzja i tak, będzie należeć do Ciebie.

3. Wyjaśni jakie dokumenty są potrzebne podczas składania wniosku i pomoże w ich skompletowaniu.

Pamiętaj o tym, aby dokładnie czytać wszelkiego rodzaju umowy, które podpisujesz. Nie bądź nieśmiały i nie obawiaj się zapytać o kwestię, której nie rozumiesz. Nie ma śmiesznych lub głupich pytań! Na szali są Twoje pieniądze i spłata kredytu przez kilkadziesiąt lat! Pośrednik finansowy jest po to, aby wszystkie rzeczy, zarówno te istotne, jak i te mniej, dokładnie i rzetelnie wytłumaczyć.

Przeczytaj również: Kredyt hipoteczny bez tajemnic.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok