Porównywarka pożyczek gotówkowych w bankach

Jaka pożyczka jest najbardziej popularna i najchętniej wybierana przez konsumentów? Tutaj oczywiście nie powinno być wątpliwości, że jest to pożyczka gotówkowa lub kredyt gotówkowy. Pozwala bowiem na uzyskanie, stosunkowo szybko, niezbędnych środków finansowych na realizację określonego celu. Może to być zakup nowej pralki, wyjazd na wakacje lub taka pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na remont mieszkania.

Przeglądając oferty bankowe możemy korzystać z pomocy, jaką jest porównywarka finansowa. Tutaj wyróżnimy najczęściej spotykane na stronach internetowych: porównywarka pożyczek gotówkowych oraz kredytów hipotecznych. Bardzo często porównywarka jest nazywana również kalkulatorem czy wyszukiwarką kredytową.

Oblicz ratę pożyczki gotówkowej

Rata kredytowa i jej wysokość ma bardzo duże znaczenie dla naszych finansów domowych, bowiem to od jej wysokości zależy, ile zostanie nam wolnych środków w budżecie domowym. Ale rata, którą zapłacimy bankowi zależy od wielu czynników.

Jeżeli bierzemy pożyczkę gotówkową na 10 000 zł, to niezależnie jaki to będzie bank, rata pożyczki przy okresie kredytowania 8 lat, będzie mniejsza niż przy spłacie na 3 lata. Ponieważ jej wysokość zależy również od kosztu pożyczki, dlatego konieczne jest porównanie pożyczek gotówkowych, np. właśnie korzystając z porównywarki.

Koszt pożyczki gotówkowej

Na ten koszt składa się oprocentowanie nominalne, prowizja, ubezpieczenie (jeżeli jest obligatoryjne lub sami chcemy z niego skorzystać) oraz koszty okołokredytowe (może to być konieczność założenia płatnego konta bankowego, aby otrzymać niższe oprocentowanie kredytu).

Sprawdzając i porównując oferty pożyczkowe możemy oczywiście sprawdzić je z porównywarką finansową. Zwracamy uwagę na rrso kredytu, czyli na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Zawiera ona bowiem poza oprocentowaniem nominalnym również wszystkie inne koszty kredytowe, między innymi: prowizję, koszty ubezpieczenia, itp. Zwróćmy jednak uwagę, że porównywarka kredytowa nie służy do tego, aby znaleźć jak najtańszy kredyt gotówkowy, ale do sprawdzenia ofert. Indywidualną ofertę kredytową przedstawi bank po wyliczeniu zdolności kredytowej i sprawdzeniu naszej wiarygodności kredytowej. Im lepsza ocena, tym na bardziej korzystną propozycję kredytową możemy liczyć.

Dlaczego rata pożyczki jest tak istotna

Wysokość płaconej, każdego miesiąca, raty pożyczki powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych. Oszacować jej wysokość możemy z udostępnioną porównywarką. Nie może ona obciążać zbyt mocno naszych dochodów i powinna umożliwiać swobodne regulowanie zobowiązania. Zbyt wysoka, nawet jeżeli wynika z obliczeń banku, że mamy w tym przypadku zdolność kredytową, może spowodować, że przy niewielkich zawirowaniach finansowych, możemy mieć trudności z jej uregulowaniem. Być może czasami lepiej zapłacić za pożyczkę trochę więcej, wydłużając okres kredytowania (płacimy więcej odsetek), niż narazić się na kłopoty finansowe.

Decydując się na pożyczkę, warto dodatkowo zastanowić się nad innymi aspektami, np. czy zależy nam na szybkim uruchomieniu pożyczki (szukamy wówczas banki, w którym taka procedura będzie uproszczona i pieniądze uzyskamy w tym samym dniu co złożony wniosek). A może jesteśmy skłonni skorzystać z obniżonego oprocentowania przy założeniu rachunku w tym banku? Porównywarka pożyczek pozwala znaleźć takie banki.

Koszt kredytu lub pożyczki gotówkowej

Koszt pożyczki, to inaczej cena za pożyczone pieniądze. Większość osób patrzy wyłącznie na oprocentowanie pożyczki, ale odsetki to nie jedyny koszt. Zresztą w porównywarce finansowej widzimy, że jest jeszcze prowizja, ubezpieczenie, a właściwy całkowity koszt pożyczki przedstawia jej rrso. Poza tym prowizja za udzielenie pożyczki może być wliczona do pożyczki lub odjęta. Pożyczając 10 000 zł, przy prowizji 1000 zł, w pierwszym przypadku otrzymujemy 11 000 zł i od tej kwoty są liczone odsetki lub w drugim przypadku kwota wynosi 9 000 zł.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że porównywarka pożyczek gotówkowych przedstawia wyłącznie SZACUNKOWE wyliczenia rat pożyczki. Ile wyniesie dokładnie rata pożyczki zależy już od konkretnej oferty bankowej i oceny naszej zdolności i wiarygodności przez dany bank.

1 komentarz do “Porównywarka pożyczek gotówkowych w bankach”

  1. Porównywarka pożyczek gotówkowych w bankach na jednej stronie jest ok. Pod warunkiem, że jednak będziemy pamiętać, że to tylko oszacowane wyliczenia, a nie faktyczne.

    Jeżeli spojrzymy na wyliczenia na stronach bankowych, to one również się różnią od tych z porównywarek.

    Wydaje mi się, że lepiej jest nie korzystać z porównywarek jeżeli chcemy wyszukać tani kredyt, a jedynie szacować raty. Wyszukując tani kredyt gotówkowy powinniśmy jednak sprawdzać oferty kredytów – kontaktując się bezpośrednio z bankiem – a następnie takie oferty kredytów gotówkowych porównywać patrząc na cenę (koszt całkowity).

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok