Porównywarka kredyty konsolidacyjne

2022-12-22 – ostatnia aktualizacja

Porównywarka kredyty konsolidacyjne, kalkulator kredytów… Czy warto skorzystać z porównywarki kredytów konsolidacyjnych i innych podobnych narzędzi, szukając i wybierając kredyt konsolidacyjny? O ile to jest możliwe, należy porównywać ze sobą różne oferty kredytów konsolidacyjnych, ale niekoniecznie porównywarka kredytowa jest najlepszym rozwiązaniem.

porównywarka kredyty konsolidacyjne

Porównywarka kredytowa sprawdza się w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych (porównywarka kredytowa kredyty gotówkowe). W tym segmencie kredytów, produkt jest jednorodny: z przeznaczeniem na dowolny cel i bez zabezpieczenia hipotecznego. W sytuacji, kiedy nie dysponujemy wystarczającym czasem, skorzystanie z porównywarki internetowej ułatwi wybór.

Zwróć jednak uwagę na to, że kredyty przedstawione w porównywarkach są wyłącznie propozycjami. Tym samym wysokość rat oraz całkowity koszt będzie się różnić do tego, co bank przedstawi w indywidualnej ofercie.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych odbywa się w szerszym zakresie, ponieważ kryteria wyboru mogą być bardzo różne. Ze względu na konsolidowane zobowiązania oraz rodzaj konsolidacji (gotówkowa, hipoteczna lub z zabezpieczeniem hipotecznym) nie można skutecznie porównać kredytów konsolidacyjnych z uwzględnieniem porównywarki. Podobnie ma się zresztą sprawa z kalkulatorem kredytów do szacowania rat.

Porównywarka kredytów konsolidacyjnych może być potraktowana, jako narzędzie stanowiące dodatkową informację przy podejmowaniu decyzji.

Po co konsolidować kredyty, pożyczki bankowe?

Być może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale spłacanie dużej liczby zaciągniętych kredytów niekonieczne musi być kłopotliwe. Można sobie y takim problemem poradzić. Gorzej, kiedy suma płaconych rat staje się dużym obciążeniem dla domowych finansów. Jeżeli nie zostaną zwiększone dochody lub zmniejszone wydatki, to może to doprowadzić do utraty płynności finansowej.

Kiedy pojawiają się takie obawy, jak to dalej będzie, najczęściej podejmowane są kroki majce na celu renegocjowanie wybranych umów kredytowych lub konsolidowanie kredytów i pożyczek, korzystając z kredytu konsolidacyjnego.

Wydłużając odpowiednio czas kredytowania, można skutecznie zmniejszyć wysokość nowej raty w stosunku do sumy rat kredytów, które zostały skonsolidowane.

Mniejsza rata kredytowa powoduje, że strona wydatkowa w domowym budżecie znacznie się zmniejsza i pozostaje więcej pieniędzy do swobodnej dyspozycji.

Należy jednak zauważyć, że: 1. decydując się na kredyt konsolidacyjny ze zmiennym oprocentowaniem, wysokość raty kredytowej zmieni się, w przypadku zmian stóp procentowych RPP. 2. Im dłuższy jest czas spłaty, to rata kredytowa będzie w oczywisty sposób mniejsza, ale jednocześnie rośnie koszt odsetkowy.

Decyzja konsolidacyjna musi być efektem dogłębnej analizy, biorąc pod uwagę zarówno obecne, jak i przyszłe uwarunkowania ekonomiczne i finansowe domowego budżetu.

Nie porównywarka kredyty konsolidacyjne, ale porównanie kosztów jest najważniejsze

Najważniejsze jest nie to, z jakich narzędzi korzystamy, aby dokonać wyboru, ale na jakiej podstawie dokonujemy ostatecznego wyboru.

Można bowiem wybrać porównywarkę kredytów, kalkulator czy nawet ranking kredytowy i na takiej podstawie wybrać bank.

Czy to jest właściwe podejście? Częściowo tak. Z pewnością porównywarki, kalkulatory i rankingi są źródłami informacji o produktach kredytowych oferowanymi przez banki. Ale, są to wyłącznie propozycje kierowane do potencjalnych kredytobiorców, którzy mogą być nimi zainteresowani.

Tak naprawdę nic nie mówią o ratach kredytowych czy kosztach kredytowych, ponieważ są to obliczenia wyłącznie szacunkowe. Dopiero kontakt z wybranymi bankami, pozwala uzyskać INDYWIDUALNĄ ofertę kredytową, dzięki której dowiemy się, ile faktyczne kosztować będzie kredyt i ile wyniesie rata kredytowa.

Drugą istotną sprawą jest to, aby przeanalizować pod względem kosztów całkowitych co najmniej dwie oferty. Atrakcyjna propozycja kredytowa to niekoniecznie ta w promocji, ponieważ zostało napisane, że prowizja wynosi 0%. Łączny koszt kredytowy, na który składają się wszystkie opłaty, które należy ponieść na rzecz banku w związku z udzielonym finansowaniem (odsetki, prowizja, ubezpieczenie, itp.) jest ceną za pożyczony kapitał.

Porównując zatem oferty kredytowe (na podstawie formularzy informacyjnych) z zaledwie dwóch banków, możemy łatwo wskazać, która z nich jest tańsza.

Porównywarka kredyty konsolidacyjne? Tylko w ostateczności. I to wówczas, kiedy chcemy iść na skróty.

Aktualizacja Porównywarka kredyty konsolidacyjne 19 grudnia 2022 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok