Porównywarka kredytowa

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Porównywarka kredytowa pozwala głównie na zapoznanie się propozycjami banków dotyczącymi kredytów bankowych. Dodatkowo umożliwia szybkie oszacowanie wysokości rat kredytowych w zależności od ustalonych parametrów określonego kredytu.

porównywarka kredytowa

W serwisie skorzystać można z dwóch najbardziej popularnych porównywarek. Jest to dodatkowa informacja, niezbędna przy analizowaniu propozycji kredytowych w bankach.

Porównywarka kredytowa – kredyty gotówkowe (poniżej)

Jeżeli korzystasz z porównywarek kredytowych i finansowych, to warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie ma możliwości, aby wskazały najtańsze kredyty lub aby były traktowane jako rankingi kredytowe. Te funkcjonalne narzędzia umożliwiają przede wszystkim zapoznanie się z propozycjami banków, oszacowanie rat i kontakt w sprawie propozycji kredytowej. Wystarczy podać tylko dwa parametry: wysokość kredytu i czas kredytowani i wyliczenia są gotowe.

W obu przypadkach po zapoznaniu się z propozycjami banków, możemy szybko skontaktować się z wybranymi bankami. Wystarczy wówczas wysłać krótki formularz kontaktowy.

Porównywarka kredytowa. Kredyty gotówkowe

Wystarczy tylko podać odpowiednie parametry szukanego kredytu, takie jak: wysokość kredytu oraz okres kredytowania. I otrzymujemy listę najnowszych propozycji kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach.

Warto powtórzyć, że narzędzia takie jak ten, ale i wszelkiego rodzaju kalkulatory kredytowe nie służą do wyszukania najtańszych kredytów i ofert bankowych. Prezentują jedynie listę banków (i ewentualnie pośredników finansowych), w których można zapytać o kredyt.

A co z ratami kredytowymi? Podobnie jak to jest z takimi kalkulatorami, to co najwyżej można je potraktować jako symulator szacujący ich wysokość.

Również kiedy korzystasz z kalkulatorów rat na stronach banków uzyskujesz szacunkowe wyliczenia. Należy wziąć pod uwagę to, że każda oferta kredytowa jest w pewnym stopniu pochodną oceny kredytowej. Propozycja kredytowa jest kierowana do ogółu – wszystkich osób zainteresowanych kredytem. Oferta kredytowa jest indywidualna i już uwzględnia zdolność i wiarygodność kredytową kredytobiorcy.

Temat rankingów kredytów był już poruszany wielokrotnie w serwisie kredytyporownywarka.pl:

Porównywarka kredytowa kredyty mieszkaniowe

Znalezienie odpowiedniego kredytu mieszkaniowego nie jest wcale, aż takie proste, ponieważ ofert kredytowych banków jest całkiem dużo. Ale i samo ich porównanie jest nieco trudniejsze niż dla kredytów gotówkowych. Poza tym inne są propozycje dla kredytów hipotecznych z wkładem własnym powyżej 20 proc., a inne granicach 10-20 proc.

Owszem, możemy samodzielnie wyszukać i zapoznać się z ofertami banków, o ile mamy odpowiednio dużo czasu i niezbędną wiedzę. Ale możemy również umówić się na spotkanie z pośrednikiem finansowym. I to wydaje się najlepszą opcją. Tym bardziej, że takie spotkanie z ekspertem jest darmowe. I jednocześnie nie zobowiązuje nas skorzystania z propozycji kredytowej.

Dla zainteresowanych kredytem hipotecznym:

Przede wszystkim to spotkanie ze specjalistą, który nie tylko zbada twoją zdolność kredytową, ale dopasuje do ciebie kredyt i jego odpowiednie parametry. Z pewnością poinformujemy ciebie o wszystkich zaletach i wadach poszczególnych ofert oraz ułatwi negocjacje z bankami w sprawie kredytu na zakup nieruchomości.

A co jest najważniejsze, przeprowadzi Ciebie przez wszystkie formalności, od początku do końca: od wyboru produktu, aż po podpisanie umowy kredytowej.

Porównywarka kredytowa kredyty konsolidacyjne

Coraz częściej osoby wyszukują frazy „kredyt konsolidacyjny” w wyszukiwarce GOOGLE i pytają o porównywarkę kredytów konsolidacyjnych. Można taką znaleźć, ale czy to jest skuteczne?

W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych i hipotecznych, kredyt konsolidacyjny może być dwojakiego rodzaju: gotówkowy i hipoteczny. W przypadku pierwszego zabezpieczenia są standardowe, a dla drugiego to hipoteka na nieruchomości. Nie można w porównywarce połączyć obu tych kredytów.

Kredyty konsolidacyjne gotówkowe są wyżej oprocentowane niż kredyty hipoteczne, maksymalna kwota kredytu jest mniejsza (nie przekracza 250 tys. zł) i okres spłaty to maksymalne 120 rat. A hipoteczna konsolidacja to może być kredyt znacznie wyższy, ale i zbliżony kwotę do gotówkowego (jednak nie mniejszy niż ok. 50 tys. zł). Czas jego spłaty może wydłużony do nawet i 20 lat.

O tym temacie pisaliśmy już w artykule: Porównywarka kredyty konsolidacyjne w bankach.

Porównywarka kredytowa, czy to dotycząca kredytów mieszkaniowych czy gotówkowych, powinna służyć jedynie do oszacowania raty kredytowej. Aktualizacja 16 grudnia 2022 r.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok