Porównywarka kredytowa Kredyty gotówkowe

Porównywarka kredytowa kredyty gotówkowe i pożyczki gotówkowe. Porównywarka gotówkowa jest dużym ułatwieniem dla tych osób, które szukają kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach. Obecnie nie jest konieczne, aby przeglądać oferty kredytowe w kilkunastu, na różnych stronach internetowych. Wystarczy bowiem jeden serwis, który udostępnia tzw. porównywarkę kredytową.

porównywarka kredytowa kredyty gotówkowe

Czy wybranie korzystnego kredytu gotówkowego wymaga przeanalizowania 10-20 propozycji kredytowych? Nie, bo tak naprawdę wystarczy już oferta zaledwie dwóch, trzech banków, aby na takiej podstawie wskazać korzystny kredyt. Poza tym, kto ma dzisiaj czas na to, aby poświęcać godziny, a nawet i dni, na chodzenie po bankach i szukaniu kredytów?

Gdybyśmy tak policzyli wszystkie dostępne propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych, to łączna liczba znacznie przekroczyłaby… 100. Na rynku działają nie tylko banki komercyjne, ale również są banki spółdzielcze. Nie można również zapominać o SKOK-ach.

Jednak należy zdawać sobie sprawę, że żadna porównywarka kredytów, nawet najlepsza z największą liczbą propozycji kredytowych, nie wykona za Ciebie podstawowego zadania: porównania ofert kredytowych pod względem ceny.

Porównywarka kredytowa. Kredyty gotówkowe – jak je sprawdzić?

No właśnie, jak sprawdzić oferty kredytowe w bankach? Na początku należy poznać wstępne propozycje kredytowe, a dopiero w kolejnych krokach porównywać oferty kredytowe. Jeżeli ważna jest cena zobowiązania, to koniecznie zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu.


Przykładowy kredyt gotówkowy na 13 400 zł na 68 miesięcy. RRSO 21,90%. Oprocentowanie stałe 15,99% w skali roku. Całkowity koszt kredytu 9 073,88 zł, w tym: odsetki 7 750,22 zł, prowizja za udzielenie kredytu 1 323,66 zł. Raty ok. 330 zł. Kalkulacja na dzień 10.11.2022 r.

Z porównywarką jest oczywiście łatwiej zapoznać się z propozycjami banków. Należy tylko wpisać odpowiednie wartości szukanego kredytu, przede wszystkim powinna to być wysokość kredytu oraz czas na jaki zamierzamy pożyczyć pieniądze – wyrażony w miesiącach, jeżeli dotyczy kredytów gotówkowych.

W kolejnym kroku otrzymujemy zestawienie banków i propozycje kredytów. Oczywiście nie jest to ranking kredytów i pożyczek, a wyliczenia dotyczące rat kredytowych mają charakter wyłącznie szacunkowy.

Wysokość raty zależy nie tylko od wysokości kredytu i czasu kredytowania, ale sama oferta kredytowa jest już pochodną oceny zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej dokonanej przez analityka bankowego.

A żadna porównywarka kredytów nie uwzględnia oceny kredytowej. Każdy z banków wylicza zdolność kredytową stosując podobną metodologię liczenia, co jednak nie oznacza, że w każdym banku zdolność kredytowa jest taka sama. Podobne zastrzeżenia co do porównywarek kredytowych, można mieć również do kalkulatorów zdolności kredytowej – szacowanie wyników.

Porównywarka kredytowa kredyty gotówkowe i propozycje w bankach


W przypadku korzystania z porównywarki kredytów gotówkowych, z wygenerowanej listy banków nie powinniśmy wybierać więcej niż 3 propozycje.

Dlaczego nie więcej niż trzy? Ponieważ każde zapytanie się w banku o kredyt, powoduje, że bank wysyła zapytanie do BIK. Zbyt duża liczba zapytań w krótkim okresie może spowodować spadek oceny scoringowej (a ma ona duże znaczenie na to, czy kredyt otrzymamy i na jakich warunkach).

Poza tym, jeżeli znajdziesz propozycje w promocji, to może się okazać, że taniej nie będzie. Ale i tak warto jest porównać minimum dwa Formularze Informacyjne otrzymane z banków i na ich podstawie dokonać wyboru. Pamiętaj również, że oferty kredytowe można negocjować i spróbować uzyskać jeszcze korzystniejsze warunki kredytowania.

Jednak biorąc pod uwagę propozycje promocyjne, to banki nie są skłonne np. do zmniejszenia oprocentowania, argumentując, że to i tak jest już oprocentowanie… promocyjne.

Porównywarka kredytowa, to szybki kontakt z wybranym bankiem

Przy porównywarce kredytów znajduje się odnośnik pozwalający na szybkie wysłanie formularza kontaktowego. Jest to bezpieczna forma kontaktu – szyfrowana, a wgląd do danych zapisanych w formularzu ma wyłącznie bank – serwis nie przetwarza żadnych danych osobowych!

Doradca bankowy sprawdzi naszą wstępną zdolność kredytową i jeżeli taką mamy to, przedstawi szczegóły oferty. Dużym plusem jest to, że można umówić się na kontakt z przedstawicielem banku w dogodnym dla nas terminie. Nie trzeba wychodzić z domu, rozmowa jest przez telefon i oczywiście, nie musimy decydować się na żadną propozycję kredytową. Jeżeli żadna z przedstawionych ofert nie spełnia naszych oczekiwań to szukamy innego banku.

Kalkulator kredytów hipotecznych również umożliwia oszacowanie rat kredytowych oraz pozwala na skontaktowanie się z bankiem lub pośrednikiem finansowym. Pośrednik finansowy porówna kredyty, sprawdzi zdolność kredytową, dopasuje kredyt do Twojej aktualnej sytuacji finansowej i oczywiście pomoże złożyć wniosek kredytowy w banku.

Porównywarka kredytowa Kredyty gotówkowe – aktualizacja 10 listopada 2022 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok