Porównywarka kredytów gotówkowych 20000 zł. Rata 221 zł

2019

Porównywarka kredytów gotówkowych 20000 złPorównywarka kredytów gotówkowych 20000 zł z krótkim i długim okresem kredytowania. Na dowolny cel kredytowania. Porównaj dostępne propozycje kredytowe i wybierz tańszy kredyt. Sprawdź: gdzie po kredyt gotówkowy 20000 zł.

Co konkretnie wpływa na kwotę i koszt kredytu gotówkowego?

Porównanie kredytów gotówkowych 20 tys zł jest bardzo łatwe i można to zrobić samodzielnie. Nie jest to tak skomplikowana jak w przypadku kredytów hipotecznych.

Skorzystaj z poniższej porównywarki, aby oszacować raty i zapoznać się z propozycjami bankowymi. Porównanie kredytów gotówkowych 20000 zł na 5 lat.

Aby wyszukać korzystny kredyt, konieczna jest odpowiedź na następujące pytania:

1. w jakiej wysokości kredyt gotówkowy potrzebuję,
2. przez jaki długi okres czasu chcę taki kredyt spłacać,
3. jaką wysokość raty mogę maksymalnie zaakceptować,
4. jaki jest koszt kredytu?

Szczególnie ważne jest poszukanie odpowiedzi na pytanie nr 4.

Co wpływa na cenę kredytu gotówkowe na 20000 zł?

Kredyt nie jest tani, tylko dlatego, że bank w swojej promocji używa sformułowania „tani kredyt gotówkowy” z niskim oprocentowaniem nominalnym. Przeglądając reklamy banków można odnieść odnieść wrażenie, że to właśnie oprocentowanie wpływa wyłącznie na koszt zobowiązania.


Porównanie Kredytów Gotówkowych 12 tys zł


Nie jest to jednak prawda, bo odsetki od pożyczonego kapitału, to tylko jeden z kosztów kredytowych. Z pewnością ważny, bo współdecyduje o cenie kredytu. Nie jest to jednak jedyny koszt.

Oprocentowanie nominalne kredytu, czyli odsetki

O wysokości odsetek decyduje oprocentowanie nominalne. Maksymalne kwota oprocentowanie obecnie nie przekracza 10% w skali roku (czerwiec 2019). Są one naliczane przez cały okres kredytowania i doliczane do każdej raty kredytowej.

Im dłużej spłacamy zobowiązanie, to tym oczywiście będą wyższe odsetki. A za tym idzie koszt takiego kredytu.

Prowizja od kredytu gotówkowego 20000 zł

Nie będzie mała. Ponieważ kredyty gotówkowe są oprocentowane na niskim poziomie ze względu na niskie stopy procentowe, to banki muszą jakoś dodatkowe zarobić. I do tego służy prowizja. Jest to jednorazowy koszt jaki musimy ponieść w związku z zaciągnięciem kredytu.

Ustalana jest najczęściej jako procent od wysokości udzielonego kredytu. Prowizja może wynieść 0%, ale i 20%.

Ile wyniesie prowizja od kredytu gotówkowe 20000 zł? Jeżeli zostanie ustalona na poziomie 5%, to będzie to 1000 zł. 10% to już 2000 zł. A 20% to aż 4000 zł!

Opłata ta jest pobierana jednorazowo lub doliczona do kwoty kredytu gotówkowe i rozłożona na raty.

Prowizja najczęściej nie jest uzależniona od długości okresu kredytowania. Czy ubiegamy się o kredyt gotówkowy na 20000 zł na 3 lata czy na 6 lat, to i tak w tym samym banku, prowizję zapłacimy jednakową.

Im dłuższy będzie zatem okres kredytowania, tym mniejszy jest wpływ prowizji na całkowitą cenę kredytu gotówkowego.

Zwróćmy jeszcze uwagę na fakt, że istniej zależność pomiędzy prowizją i oprocentowaniem. Oczywiście nie jest to reguła i nie obowiązuje w przypadku wszystkim banków i kredytów.

Jeżeli bank ustala niskie oprocentowanie nominalne, to zysk nadrabia wyższą prowizją. I odwrotnie. Wyższe oprocentowanie, to niższa prowizja.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Czy warto jest ubezpieczać się od wypadku, gdybyśmy nie mogli spłacić kredytu? Jest to przecież jeszcze jeden, dodatkowy koszt.

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

1. Ubezpieczenie na życie (ubezpieczenie kredytu gotówkowego na wypadek śmierci). Spłata pozostałej części kredytu przez ubezpieczyciela następuje w przypadku śmierci kredytobiorcy. Wypłata świadczenia następuje po złożeniu przez rodzinę wniosku w banku wraz z wymaganymi dokumentami.

2. Ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa. Spłata pozostałej części kredytu przez ubezpieczyciela następuje w przypadku, kiedy kredytobiorca doznał trwałego uszkodzenia ciała, co uniemożliwia mu wykonywanie pracy.

3. Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego od utraty pracy gwarantuje wypłatę świadczenia, i to nie całej spłaty kredytu, ale najczęściej kilku kolejnych rat, w sytuacji utraty pracy (bez winy kredytobiorcy). Co to oznacza „bez winy kredytobiorcy„? To, że nie możemy rozwiązać umowy o pracę i domagać się spłaty kredytu.

Zatem nie w każdej sytuacji ubezpieczyciel spłaci za nas kredyt. Aby dowiedzieć się co oferuje nam bank, niezbędne jest zapoznanie się warunkami ubezpieczenia. Jeżeli bank oferuje nam kredyt gotówkowych z ubezpieczeniem, to ma obowiązek przekazać nam taki dokument. Znajdą się tam informacje dotyczące m.in.:

  • sytuacji, w których nastąpi wypłata pieniędzy z tytułu ubezpieczenia,
  • w jakich przypadkach zakład ubezpieczeń odmówi wypłaty,
  • zakres ubezpieczenia i spłaty całości kredytu lub tylko kilku rat,sytuacji uprawniające kredytobiorcę i jego rodzinę do żądania wypłaty świadczenia.

Ubezpieczenie nie jest darmowe i pobierane są składki na ubezpieczenie. Ubezpieczenie może być pobierana przez bank jednorazowo lub doliczana do każdej raty.

Najważniejsze: całkowity koszt kredytu

Iw końcu dochodzimy do clue sprawy: jak określić czy dany kredyt gotówkowy na 20000 zł w porównaniu z innymi ofertami banków jest tani czy drogi. Należy zatem sprawdzić jaka jest całkowita kredytu gotówkowego.

Wiemy już jakie czynniki wpływają na koszt kredytu. Zatem przeglądając ofertę kredytową jest ich obliczenie i dodanie wszystkich elementów do siebie. Ale nie musimy tego robić samodzielnie, ponieważ bank przedstawiając nam ofertę kredytową, jest zobowiązany do przekazania formularz informacyjnego, na którym znajdą się wszystkie parametry kredytu.

Innym sposobem porównania kredytów gotówkowych jest zapoznanie się z RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania i porównanie kilku kredytów. RRSO jest wyrażone procentowo i informuje również o koszcie kredytu w ujęciu procentowym rocznym.

Im mniejsze są wartości, i to zarówno w przypadku całkowitego kosztu kredytu, jak i RRSO, to kredyt będzie tańszy.

Pamiętaj także o tym, że im lepsza jest Twoja wiarygodność i zdolność kredytowa, to nie tylko na wyższy kredyt możesz liczyć, ale i na lepsze warunki.

Porównanie kredytów gotówkowych 20000 zł. Podsumowanie

Zanim zdecydujesz się na wybór banku oraz porównanie ofert kredytowych, pamiętaj, że na indywidualną ofertę kredytową wpływa, m.in.:

  • rodzaj umowy o pracę i długość zatrudnienia,
  • wysokość zarobków,
  • historia kredytowa w BIK,
  • możliwości negocjacji przedstawionych przez bank warunków.

  1. Już wiesz, że cena kredytu gotówkowego na 20000 zł czy jakąkolwiek inną kwotę jest uzależniona nie tylko do oprocentowania, ale od kilku jeszcze innych czynników.
  2. Porównując ceny kredytów gotówkowych należy należy skorzystać z RRSO lub/i całkowitego kosztu kredytowego.
  3. Klienci, którzy mają lepszą zdolność kredytową i historię kredytową w BIK uzyskają zazwyczaj lepsze warunki finansowania.


Porównanie Kredytów Gotówkowych 30 tys zł


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.