Porównywanie kredytów gotówkowych

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Porównywanie kredytów gotówkowych jest obowiązkowe, jeżeli zależy nam nam na tanim kredycie gotówkowym. Jeżeli nie ma znaczenia cena, to porównywanie kredytów gotówkowych nie jest konieczna i możemy wybrać dowolny bank.

porównywanie kredytów gotówkowych

Kredyt Gotówkowy lub pożyczka gotówkowa to środki, które można przeznaczyć na dowolny cel. Może to być zarówno remont mieszkania, jak i wakacje czy zakup sprzętu RTV/AGD. Spłata kredytu następuje w comiesięcznych ratach.

Minimalna kwota kredytu to przeważnie 500 zł na 3 miesiące, a maksymalna 200 000 zł, nawet i na 10 lat. Kwota kredytu gotówkowego ją dostaniemy, zależy od naszej zdolności kredytowej.

Poniżej znajduje się porównywanie kredytów gotówkowych i banki, z którymi możemy się skontaktować w sprawie kredytu.

Koszt kredytów gotówkowych

Porównywanie kredytów gotówkowych jest bardzo ważne jeżeli zależy nam na cenie kredytu. O koszcie kredytu decyduje wiele czynników. Między innymi: oprocentowanie nominalne (odsetki od pożyczonego kapitału), prowizja (stała lub procent od kredytu), opłaty dodatkowe oraz ubezpieczenie.

Dodatkowo na koszt kredytu wpływa system rat, data wypłaty kredytu oraz daty płatności rat kredytowych. O ofercie kredytowej decyduje również nasza zdolność i wiarygodność kredytowa.

Porównując kredyty gotówkowe, jeżeli zależy nam na koszcie kredytowym, należy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu lub jego RRSO.

Dla niektórych kredytobiorców najważniejsze nie jest cena, a dodatkowe propozycje, np. karencja w spłacie kredytu gotówkowego. Oznacza to w trakcie trwania umowy kredytowej możemy wnioskować o karencję w spłacie kredytu, najczęściej do 3 miesięcy. W tym czasie nie musimy spłacać kapitału, a jedynie odsetki. Karencja z reguły nie powoduje zmiany okresu kredytowania, bowiem kapitał pozostały do spłaty rozkładany jest na liczbę rat pozostałych do końca kredytu. Jeżeli szukamy kredytu gotówkowego z możliwością karencji w spłacie, to należy również zapytać czy jest opłata za jej uruchomienie.

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy w banku, należy spełnić kilkanaście warunków. Wymagania:

  • pełnoletność i pełna zdolność do podejmowania czynności prawnych,
  • miejsce zamieszkania w Polsce,
  • posiadanie stałego i udokumentowanego źródła dochodów,
  • posiadani zdolności i wiarygodności kredytowej (zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami zgodnie z harmonogramem spłat).

Do wypełnienia wniosku potrzebne będą:

  • dane osobowe z dowodu osobistego: PESEL, seria i numer oraz adres zamieszkania,
  • dane aktualnego pracodawcy (nazwa, adres, telefon kontaktowy, NIP, Regon),
  • data zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania świadczenia emerytalnego lub rentowego,
  • wysokość średnich dochodów netto za ostatnie 3 miesiące,
  • dane o zaciągniętych kredytach i pozostałych zobowiązaniach finansowych.

Każdy z banków może wymagać jeszcze dodatkowych informacji i ewentualnych dokumentów. Szczegółów dowiemy się po skontaktowaniu się z wybranym bankiem.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok