Porównanie kredyty konsolidacyjne. Pożyczki konsolidacyjne

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

porównanie kredyty konsolidacyjnePorównanie kredyty konsolidacyjne i pożyczki konsolidacyjne w bankach. Gdzie skonsolidować kredyty i pożyczki bankowe? W jakim banku będzie najlepsze rozwiązanie? Konieczne jest porównanie banków, a poniżej znajduje się zestawienie banków.

Kredyt konsolidacyjny łączy wszystkie zobowiązania bankowe w jeden nowy kredyt. A to oznacza przede wszystkim jedną ratę kredytową, a poprzez wydłużenie okresu spłaty, dzięki czemu zmniejsza się wysokość comiesięcznej raty.

W ramach kredytu konsolidacyjnego można łączyć różne produkty finansowe: kredyt gotówkowy, pożyczki, kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, pożyczki i karty kredytowe. Kredyty konsolidacyjne są udzielane przez wiele banków, stąd osoby poszukujące takiego rozwiązania mogą sprawdzić co najmniej kilka ofert w bankach.

O takim kredycie należałoby zastanowić się w sytuacji, kiedy suma płaconych rat kredytowych jest zbyt duża i może „zachwiać” budżetem i utrzymaniem płynności finansowej. Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie zadłużeń bankowych w jeden kredyt oraz wydłużenie okresu kredytowania, a tym samym obniżenia raty kredytowej.

Kredyty konsolidacyjne porównanie ofert

Aby wyszukać najlepszy kredyt konsolidacyjny, to obowiązkowo należy porównać propozycje banków. Bez tego nie ma co liczyć na dobre rozwiązanie, a jedynie na przypadek lub szczęśliwy traf.

A jak je porównać? Konieczne jest sprawdzenie całkowitych kosztów kredytu (odsetki + prowizja + inne opłaty) oraz jego rrso.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – to rzeczywisty koszt kredytu w ujęciu rocznym. RRSO uwzględnia wszystkie możliwe koszty ponoszone przez kredytobiorcę, które mają wpływ na koszt kredytu. Dodatkowo RRSO uwzględnia terminy płatności i termin udostępnienia kredytu/pożyczki kredytobiorcy.

Im niższe RRSO, tym koszty całego zobowiązania konsolidacyjnego.

Na podstawie RRSO kredytu można stworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych i zadecydować, który z banków na najtańszy kredyt konsolidacyjny. Im więcej banków porównamy, tym większa szansa na to, że wybrany kredyt będzie korzystny.

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny jest podobny do zaciągania innych kredytów czy pożyczek w bankach. Podstawowymi dokumentami, które należy przygotować, to dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych dochodów, a także umowy kredytowe wszystkich zobowiązań, które zamierzamy skonsolidować.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok