Sprawdź porównanie kredytów gotówkowych na 10 tys. zł

2023-04-25 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych na 10 tys. zł w bankach. Może pomóc w wyborze najlepszej oferty dla Twoich potrzeb finansowych.

porównanie kredyty gotówkowe 10 tys. zł

Na rynku bankowym są dostępne różne opcje kredytowe i pożyczkowe o zróżnicowanym oprocentowaniu nominalnym i warunkach spłaty. W Twoim interesie jest dokładne przeanalizowanie dostępnych propozycji. Kredyty Gotówkowe Porównanie? Tak! Inaczej nie wybierzesz tańszego finansowania.

Porównanie kredytów gotówkowych na 10 tys. zł

Aby znaleźć odpowiednio korzystny kredyt, to należy koniecznie porównać przynajmniej dwie oferty bankowe. Jeżeli jest to porównanie kredytów gotówkowych na 10 tys. zł pod względem ceny, to zwracamy uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO (Roczne Oprocentowanie Rzeczywiste).

Parametry kredytowe muszą być jednakowe co do wysokości, czasu spłaty (w miesiącach) i przy takim samym systemie rat.

Przykład. Porównujemy kredyt gotówkowy na 10 tys. zł na 60 miesięcy.

W banku A oprocentowanie wynosi 11,85% w skali roku, a w banku B jest to 12,25%. Nie ma innych kosztów, poza odsetkami. Raty są równe.

Bank A: rata 221,69 zł, całkowity koszt 3 301,23 zł.
Bank B: rata 223,71 zł, całkowity koszt 3 422,59 zł.

Koszt pożyczenia pieniędzy jest zatem tańszy w banku B.

Jeżeliby jednak bank B pobrałby prowizję za udzielenie kredytu np. wysokości 5% od wysokości kredytu – 500 zł, to całkowity koszt wzrósłby do 3 922,59 zł. I to wówczas bank A miałby korzystniejszą ofertę.

Przegląd propozycji kredytowych w bankach

Poniżej znajduje się lista banków, z którymi możesz się skontaktować w sprawie kredytu. Bank zbada Twoją wstępną zdolność kredytowa i przedstawi indywidualną propozycję. Mając już zaledwie 2 propozycje, można wybrać korzystniejsza ofertę.

Porównanie kredytów, to zawsze klucz do tańszego finansowania

Jakie są najtańsze kredyty? To tylko takie, których RRSO oraz całkowity koszt są jak najniższe. Jednak przykład powyższy z porównaniem kredytów na 10 tys. zł jasno wskazuje, że jest to tylko możliwe mając przygotowane dwie oferty.

Niekoniecznie muszą być z różnych banków, bo jeden bank może zaproponować dwa lub więcej wariantów kredytowych, np. brak prowizji i większe oprocentowanie, mniejsze oprocentowania i konieczność wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Co to jest RRSO kredytu? To Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania i prezentuje koszt kredytu w ujęciu procentowym rocznym. Zawiera wszystkie koszty (oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, itp.), które kredytobiorca ponosi w związku z udzieleniem kredytu w określonej wysokości na rzecz kredytodawcy.

Natomiast do kosztu całkowitego zamiast oprocentowania nominalnego są wliczane odsetki i takie ujęcie kosztu dla wielu osób jest bardziej czytelne.

A co z prowizją? Obecnie dużo banków rezygnuje z jej pobierania – dotyczy to w szczególności ofert promocyjnych.

Kredyty konsolidacyjne banki – kredyty gotówkowe można skonsolidować i połączyć w jeden kredyt. I jeszcze zmniejszyć ratę.

1 komentarz do “Sprawdź porównanie kredytów gotówkowych na 10 tys. zł”

  1. Przy porównywaniu kredytów gotówkowych na 10 tys. zł i każdego innego należy jednak wziąć pod uwagę, że taki kalkulator kredytowy, to niekoniecznie pomoże znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy.

    To może ważne jest z jakiego kalkulatora kredytu gotówkowego korzystasz? Muszę was zmartwić i napisać, że nie ma to żadnej różnicy. Nawet jeżeli wybierzesz ten w banku. Ani nie obliczy twojej zdolności kredytowej, ani kosztu kredytowego, nie wspominając o racie. Wszystko takie kalkulatory szacują.

    Ale zgadzam się, że należy skontaktować się z dwoma lub więcej bankami, aby porównać kredyty gotówkowe i wybrać ten tańszy, zwracając uwagę na koszty. I przy pomocy zwykłego kalkulatora można wyliczyć różnicę w kosztach.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok