Porównanie kredytów mieszkaniowychPorównanie kredytów mieszkaniowych w bankach oraz pomoc ze strony pośrednika finansowego.

Ponieważ kredyt mieszkaniowy to duże wyzwanie, nie tylko finansowe, należy dokładnie sprawdzić i porównać oferty kredytowe, jak również dysponować podstawową wiedzą na temat, jak to skutecznie zrobić.

W internecie znajdziemy wiele pomocnych kalkulatorów kredytowych, porównywarek kredytowych i rankingów mieszkaniowych, ale pytanie, które się pojawia brzmi: czy to wystarczy, aby wybrać najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Kredyt mieszkaniowy to długotrwałe zobowiązanie na bardzo wysokie kwoty, sięgające nawet i 35 lat. Konieczne jest zatem dołożenie wszelkich możliwych starań, aby wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

Od czego zacząć przy wyborze kredytu na zakup mieszkania?

Zanim dokonasz porównania kredytów mieszkaniowych, musisz wiedzieć czy masz zdolność kredytową. W tym przypadku nie ma co korzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej, tylko należy skontaktować się z bankiem lub pośrednikiem finansowym.

Dopiero wstępna ocena zdolności kredytowej pozwala określić na jaki kredyt mieszkaniowy możemy sobie pozwolić. I dopiero wówczas, kiedy znamy wstępną oszacowaną zdolność kredytową możemy zacząć szukać mieszkania.

Jeżeli już takie mieszkanie znajdziemy, to wówczas możemy zacząć kompletować odpowiednie dokumenty. Jakie to będą dokumenty? I ponownie odsyłamy do banku lub do pośrednika finansowego, którzy przedstawią ich kompletną listę.

Potrzebne dokumenty zależą od wybranego banku oraz od naszej sytuacji. Mogą to być między innymi:

  • umowa o pracę,
  • zaświadczenie o dochodach, wypełnione na druku dostarczonym przez bank,
  • przedsiębiorca potrzebuje zaświadczenia o niezaleganiu składek w US i ZUS,
  • dokumentacja dotyczącą nieruchomości.

Pamiętajmy również o wymaganym wkładzie własnym na poziomie 20%.

Porównanie kredytów mieszkaniowych z porównywarką kredytów

Kredyty mieszkaniowe są oferowane są w kilkunastu bankach. Skuteczne porównanie polega na przeanalizowanie kilkunastu ofert kredytowych. Jest to bardzo żmudny proces wymagający odpowiedniej wiedzy, niejednokrotnie jest konieczne udanie się do wielu banków, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Czy porównywarka kredytów mieszkaniowych spełnia założenia skutecznego wyszukania kredytu? Niestety, nie. Jest to spowodowane tym, że porównywarka kredytów mieszkaniowych jest ograniczona tylko do kilku propozycji kredytowych i nie jest to skuteczne porównanie kredytów mieszkaniowych.

Pozwala ona natomiast oszacować wysokość raty kredytowej przy konkretnych zapytaniach. Można bowiem ustalić wysokość kredytu mieszkaniowego, wybrać okres kredytowania i kilka dodatkowych parametrów.

Są to tylko szacunkowe wyliczenia, ponieważ wysokość raty kredytowej zależy nie tylko od wysokości kredytu oraz czasu przez jaki będziemy go spłacać, ale także od oferty kredytowej.

Oferta kredytu mieszkaniowego jest ustalana indywidualnie, co oznacza, że jej warunki są dostosowane do konkretnego klienta i zależą od oceny scoringowej dokonanej przez bank. Lepsza ocena naszej zdolności i wiarygodności kredytowej, to tym lepszy kredy.

Dodatkowo każdą ofertę kredytową można negocjować z bankami.

To co pozostaje, jeżeli nie chcemy korzystać z porównywarki kredytów mieszkaniowych? Można się umówić na darmowe spotkanie z pośrednikiem finansowym.

Porównanie kredytów mieszkaniowych z pośrednikiem finansowym

Poniżej znajduje się lista banków i ekspertów finansowych, z którymi możemy się skontaktować w sprawie kredytu mieszkaniowego:

Usługi pośredników finansowych są kierowane do osób, które nie wiedzą jaki kredyt na mieszkanie wybrać, a formalności związane z uzyskaniem kredytu mieszkaniowego są zbyt skomplikowane.

Zapoznaj się również z artykułem dotyczącym opłat bankowych i niebankowych, które należy ponieść w związaku z kredytem hipotecznym.

Pomoc pośrednika finansowego, to nie tylko porównanie kredytów mieszkaniowych, ale również :

  • pomoc w wyborze kredytu mieszkaniowego (hipotecznego),
  • przegląd aktualnych promocji kredytowych,
  • dopasowanie raty kredytu do twoich możliwości finansowych,
  • wybór maksymalnego okres spłaty zobowiązania,
  • pomoc w załatwieniu wszystkich formalności i dokumentów,
  • podpisanie umowy kredytowej z wybranym bankiem.

Dobry pośrednik finansowy współpracuje z klientem od samego początku: począwszy od analizy ofert kredytowych, aż po finalizację umowy z bankiem.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.