Porównanie kredytów konsolidacyjnych i wybór banku

Porównanie kredytów konsolidacyjnych. Masz kilka kredytów i pożyczek bankowych? Spłacasz kredyt za samochód, kredyt za pralkę, masz jeszcze pożyczkę gotówkową i zadłużenie na karcie? Za dużo terminów spłaty, a suma rat urosła już do krytycznej wysokości, nie pozwalającej myśleć o innych pilnych wydatkach?

Porównanie kredytów konsolidacyjnych„. Poruszane tematy:

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę pozabankową i nadmierne zadłużenie, to może jest warto zastanowić się nad konsolidacją zadłużenia?

RAPORT KREDYT KONSOLIDACYJNY

W tym miejscu warto jest zapytać pytanie i wyjaśnić dokładnie: po co robić konsolidację kredytową? Nie wystarczy spłacać kilka rat kredytowych miesięcznie w różnych terminach? No chyba jednak nie zawsze, jak to zostało przedstawione powyżej. Czy to jest kolejny kredyt? Tak. Ale może być jedynym.

Przede wszystkim należy pamiętać, że konsolidacja daje nam możliwość połączenia kilku kredytów i pożyczek w jeden kredyt, który jest nazwany kredytem konsolidacyjnym. Konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki bankowe, zatem nie można tutaj skonsolidować pożyczek pozabankowych.

Przede wszystkim, kredyt konsolidacyjny to mniejsza rata kredytowa. Marta Nowakowska, Blog Kredyt Konsolidacyjny Ekspert: „Kredyt konsolidacyjny staje się coraz bardziej popularnym produktem oferowanym przez banki. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą obniżyć wysokość płaconej raty.” Zamiast kilku rat kredytowych, mamy wówczas tylko jedną i jak dodaje: „jest ona niższa niż suma rat, które płaciliśmy dotychczas. Obciążenia miesięczne z tytułu płaconych rat ulegną zmniejszeniu.

Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego?

Obniżenie rat kredytowych i jej wysokość zależy od :

  • okresu spłaty kredytu,
  • wysokości oprocentowania,
  • oferty kredytowej banku.

Ile dokładnie wyniesie rat kredytowa dowiemy się dopiero pod zbadaniu naszej zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej w banku. Dlatego warto jest skontaktować się z bankiem i sprawdzić na jaką ratę możesz liczyć.

Pamiętaj o tym, że żadna porównywarka kredytów konsolidacyjnych nie prezentuje dokładnie wyliczonych rat. Może to być wyłączenie symulacja kredytowa i rata z pewnością będzie się różnić od tej zaproponowanej przez bank.

Zwróć uwagę, że każdy bank umieszcza informację (o takiej lub podobnej treści): Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wyliczenia kalkulatora mają charakter szacunkowy i nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Podobnie ma się rzecz, kiedy korzystamy z porównywarki kredytowej na dowolnych serwisach kredytowych.

Kredyt konsolidacyjny. Przykładowe wyliczenia rat kredytowych

5000 zł – 4 lata: 124 zł, 5 lat: 102 zł.
10000 zł – 4 lata: 249 zł, 5 lat: 204 zł.
15000 zł – 4 lata: 373 zł , 5 lat: 307 zł, 6 lat: 263 zł.
20000 zł – 4 lata: 498 zł, 5 lat: 409 zł, 6 lat: 351 zł.
25000 zł – 4 lata: 622 zł , 5 lat: 512 zł, 6 lat: 439 zł, 7 lat: 386 zł.
30000 zł – 4 lata: 747 zł, 5 lat: 614 zł, 6 lat: 526 zł, 7 lat: 464 zł.
35000 zł – 4 lata: 871 zł, 5 lat: 717 zł, 6 lat: 614 zł, 7 lat: 541 zł.
40000 zł – 4 lata: 996 zł, 5 lat: 819 zł, 6 lat: 702 zł, 7 lat: 618 zł.
45000 zł – 4 lata: 1120 zł, 5 lat: 922 zł, 6 lat: 790 zł, 7 lat: 696 zł.
50000 zł – 4 lata: 1245 zł, 5 lat: 1024 zł, 6 lat: 878 zł, 7 lat: 773 zł.

PRZEGLĄD I PORÓWNANIE KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny i gotówkowy

Nie ma jednego kredytu konsolidacyjnego, który byłby odpowiedni i najlepszy dla wszystkich. W jakiej wysokości i na jakich warunkach możemy ubiegać się o taki kredyt, zależy między innymi od naszej zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej, oferty banku oraz produktów, które zamierzamy skonsolidować.

Powiedzieliśmy już, że konsolidacji nie podlegają produkty pozabankowe (pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych), ale możemy skonsolidować kredyty i pożyczki:

  • gotówkowe,
  • samochodowe,
  • ratalne,
  • inne kredyty konsolidacyjne,
  • zadłużenie w kartach kredytowych i koncie bankowym.

Z kredytu konsolidacyjnego można skorzystać zarówno wówczas kiedy mamy kilka kredytów, jak i jeden. W kilku różnych bankach, jak i tylko w jednym.

Kiedy konsolidacji podlega również kredyt hipoteczny, to mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym. W przeciwnym wypadku mówimy o kredycie konsolidacyjnym gotówkowym.

Konsolidacja kredytów poprawia równocześnie naszą zdolność kredytową, dlatego banki bardzo często oferują nam w ramach kredytu konsolidacyjnego dodatkową gotówkę, którą można wykorzystać na dowolny cel.

KREDYT KONSOLIDACYJNY PODSUMOWANIE:

1) Kredyt konsolidacyjny to kredyt konsumpcyjny, który bierzesz na spłacenie innych kredytów i pożyczek bankowych.
2) Bank spłaca twoje zadłużenie w innych instytucjach, zamieniając je na jeden kredyt – tzw. kredyt konsolidacyjny.
3) Kredyt konsolidacyjny pozwala na uporządkowanie swoich finansów.
4) Biorąc nowy kredyt, wydłużasz czas jego spłaty.

5) Konsolidacja kredytowa, to mniejsza miesięczna rata.
6) Minusem kredytu konsolidacyjnego jest z pewnością dłuższy okres kredytowania, a to oznacza wyższy koszt kredytu (spłacasz bankowi więcej odsetek).
7) Decydując się na kredyt konsolidacyjny zrób kalkulację kosztów, biorąc pod uwagę: oprocentowanie, prowizję, ewentualne ubezpieczenie.
8) Korzystając z gotówki w ramach takiego kredytu, zastanów się czy faktycznie ją potrzebujesz czy tylko zwiększy wartość płaconej raty.
9) Najlepszy kredyt konsolidacyjny? Najtańszy kredyt konsolidacyjny? Nie znajdziesz takiego. Szczegółowe warunki oferty kredytowej zależą od indywidualnej oceny dokonanej przez bank. Im lepsza jest twoja ocena w oczach banku, tym na lepszy kredyt możesz liczyć.


1 komentarz do “Porównanie kredytów konsolidacyjnych i wybór banku”

  1. Konsolidacja kredytów? Robiłam dwukrotnie. Na początku miałam do konsolidacji kartę kredytową, debet i kredyt ratalny. Kilka lat poźniej skonoslidowałam pożyczki gotówkowe. W tym drugim przypadku musiałam to zrobić, bo straciłam pracę i z samego zasiłku nie dałabym rady jej regulować. Jakoś dałam radę, bo faktycznie rata była mniejsza niż to co płaciłam poprzednio, ale kosztem wydłużenia spłaty i wyszło drożej. No, ale cóż. Jak mus, to mus. Jak zaczęłam nową pracę, to jakoś poszło i nawet udało mi się odłożyć pieniądze i spłacić kredyt z półrocznym wyprzedzeniem.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok