Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł

2023-07-09 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł i przegląd banków. Pozwoli to dokonać wstępnej selekcji banków i ich porównania ofert kredytowych.

porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł

Co zrobić, jeżeli raty spłacanych kredytów są zbyt duże, a banki nie chcą zmienić warunków kredytowania chociażby jednego kredytu? W takim przypadku należałoby zastanowić się nad konsolidacją.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł

Kredyt konsolidacyjny jaki bank? Najlepszy. Jeżeli cena kredytowania jest najważniejsza, to szukać należy kredytu z najmniejszym kosztem kredytowym.

Jednak porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł zaczyna się od zapoznania się z ogólnymi propozycjami kredytowymi. Dopiero na etapie analizy przedstawionych ofert przez banki, może wskazać kredyt tańszy.

Kredyt konsolidacyjny nie jest cudownym rozwiązaniem problemów finansowych i nie odmieni nagle naszej sytuacji finansowej. Nie jest to kredyt oddłużeniowy również – a można znaleźć niekiedy taką informację na portalach finansowych – bo nie ma to nic wspólnego z oddłużaniem.

Kredyt konsolidacyjny ma pomóc przede wszystkim odzyskać płynność finansową i pomóc w sanacji domowych finansów.

Co zrobić, kiedy raty są zbyt duże

Może się zdarzyć sytuacja, że suma rat kredytowych będzie stanowczo zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów. Wówczas można spróbować negocjować warunki kredytowe z bankami, chociaż niechętnie to robią. Ale jeżeli posiadamy np. 4 umowy kredytowe, to może się okazać, że i miesiąc nam nie wystarczy, aby zakończyć negocjacje.

Najgorsza sytuacja to zaprzestanie spłacania rat kredytowych. A to może oznaczyć, że spadek Twojej wiarygodności kredytowej, co w konsekwencji może doprowadzić negatywnej oceny kredytowej.

Można również zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym, który pozwala na połączenie kilku kredytów w jeden.

Polega to na tym, że biorąc kredyt konsolidacyjny, bank spłaca z tych pieniędzy nasze aktualne kredyty. Nowa rata kredytowa może być dodatkowo znacznie niższa niż suma miesięcznych raty dla konsolidowanych zobowiązań. Dlaczego? O tym poniżej.

Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego na 30 tys. zł?

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł jest konieczne, aby wyszukać w miarę korzystne finansowanie. Chociażby po to, aby było tańsze niż w innym banku.

Jeżeli interesuje nas cena takiego kredytu, to oczywiście porównujemy RRSO oraz koszt całkowity kredytu. Im mniejszy koszt, tym oczywiście kredyt będzie tańszy.

Ile wyniesie rata kredytowa? Poniżej znajdują się wyliczenia rat kredytowych i porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł na podstawie oprocentowania.

Przyjęte założenie: kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł. Jedynym kosztem są odsetki. Oprocentowane nominalne roczne: 11% oraz 13%.

Raty równe oraz koszt odsetkowy (RSO 11% – 13%):

3 lata:
11% 982,16 zł – 5 357,81 zł. 13% 1 010,82 zł – 6 389,47 zł.

4 lata:
11% 775,37 zł – 7 217,55 zł. 13% 804,82 zł – 8 631,59 zł.

5 lat:
11% 652,27 zł – 9 136,36 zł. 13% 682,59 zł – 10 955,53 zł.

Jeżeli suma posiadanych kredytów wynosi 30 tys. zł, a łączna kwota rat 820 zł, to, aby zmniejszyć ratę, konsolidacja powinna być zrobiona na 4 lat i więcej.

porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł z oprocentowaniem 11% i 13%

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł z oprocentowaniem 11% i 13%. Wysokość raty i kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Przypomnijmy jeszcze raz, że im dłużej spłacamy kredyt, tym jest droższy, bo więcej odsetek zapłacimy. Warto zatem, a wynika to jasno z powyższych wyliczeń, że warto porównać kredyty, aby mieć możliwość tańszego wyboru.

Konsolidacja do 30 tys. zł

Jakie kredyty można skonsolidować? Najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe. Poza tym, w zależności od banku, mogę to być również pozostałe kredyty:

  • hipoteczne (pożyczki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe),
  • ratalne,
  • inne kredyty konsolidacyjne,
  • samochodowe,
  • w kartach kredytowych i na rachunkach ROR.
Konsolidacja ma sens wówczas, kiedy nowa kredytowa jest znacznie niższa od sumy rat kredytowych, które płaciliśmy przed konsolidacją. Ewentualnie chcemy zaoszczędzić na spłacie kredytów. Czy konsolidacja kredytów jest opłacalna?

Zmniejszenie raty jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Warunki kredytowe są owszem lepsze w porównaniu z kredytami gotówkowymi, ale nie na tyle, aby jeden kredyt konsolidacyjny zredukował znacznie ratę kredytową.

Minusem kredytu konsolidacyjnego jest koszt nowego kredytu:

  • odsetki, prowizja, ewentualne koszty dodatkowe oraz należy pamiętać, że
  • im dłuższy okres spłaty kredytu, tym kredyt będzie droższy – więcej odsetek zapłacimy od kredytu.

To wszystko powoduje, że konsolidacja jest najczęściej droższym rozwiązaniem, niż osobna spłata kredytów. Jednocześnie niekiedy jest jedynym rozwiązaniem, aby poprawić bilans domowego budżetu i odzyskać płynność finansową.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok