Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł. Rata? 507 zł

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys złPorównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł i przegląd banków pozwoli na wybór odpowiedniego kredytu na skonsolidowanie zadłużenia w bankach. Poniżej znajduje się lista banków, z którymi można się skontaktować się w sprawie takiego kredytu.

Czy rata może wynieść 507 zł lub nawet i mniej? Tak, oczywiście. Pod warunkiem, że wydłużymy odpowiednio okres kredytowania.

Co zrobić, jeżeli raty spłacanych kredytów są zbyt duże, a banki nie chcą zmienić warunków kredytowania? W takim przypadku należałoby poszukać kredytu konsolidacyjnego. Jaki bank wybrać na kredyt konsolidacyjny? Przegląd propozycji kredytowych poniżej:

Kredyt konsolidacyjny nie jest cudownym rozwiązaniem problemów finansowych i nie odmieni nagle naszej sytuacji finansowej. Nie jest to kredyt oddłużeniowy – a można znaleźć niekiedy taką informację na portalach finansowych – bo nie ma to nic wspólnego z oddłużaniem.

Kredyt konsolidacyjny ma pomóc przede wszystkim odzyskać płynność finansową i pomóc w sanacji domowych finansów.

Co zrobić, kiedy raty są zbyt duże

Może się zdarzyć sytuacja, że suma rat kredytowych będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszych domowych finansów. Wówczas można spróbować negocjować warunki kredytowe z bankami, chociaż banki niechętnie to robią. Ale jeżeli mamy np. 4 umowy kredytowe, to może się okazać, że i miesiąc nam nie wystarczy, aby zakończyć negocjacje.

Najgorsza sytuacja to całkiem zaprzestać spłacać raty kredytów. A to może oznaczyć, że twoja wiarygodność kredytowa wyniesie 0 (zero) i na żaden kredyt bankowy (nawet kredyt ratalny) przed długi czas nie będziesz miał co liczyć.

Można również zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym, który pozwala na „połączenie” kilku rat kredytowych, z kilku banków, w jedną ratę. Polega to na tym, że biorąc kredyt konsolidacyjny, nie otrzymujemy pieniędzy na rachunek, ale bank spłaca nasze dotychczasowe kredyty. W ten sposób mamy tylko jeden kredyt i oczywiście jedną, najczęściej znacznie niższą ratę. Dlaczego? O tym poniżej.

Konsolidacja do 30 tys. zł

Jakie kredyty można skonsolidować? Najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe. Poza tym, w zależności od banku, mogę to być również pozostałe kredyty:

 • hipoteczne (pożyczki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe),
 • ratalne,
 • inne kredyty konsolidacyjne,
 • samochodowe,
 • w kartach kredytowych i na rachunkach ROR.

Konsolidacja ma sens wówczas, kiedy nowa kredytowa jest znacznie niższa od sumy rat kredytowych, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Jest to możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu kredytowania, ponieważ warunki kredytowe są owszem lepsze w porównaniu z kredytami gotówkowymi, ale nie na tyle, aby jeden kredyt konsolidacyjny zredukował znacznie ratę kredytową.

Minusem kredytu konsolidacyjnego jest koszt nowego kredytu. Musimy wziąć pod uwagę:

 • nowy kredyt, to koszty kredytowe: odsetki, prowizja, ewentualne koszty dodatkowe,
 • im dłuższy okres spłaty kredytu, tym kredyt będzie droższy – więcej odsetek zapłacimy od kredytu.

To wszystko powoduje, że konsolidacja jest droższym rozwiązaniem, niż osobna spłata kredytów. Ale niekiedy jedynym rozwiązaniem, aby poprawić bilans domowego budżetu i odzyskać płynność finansową.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł. Gdzie najtaniej?

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł jest konieczne, aby wyszukać najlepszy kredyt konsolidacyjny na 30 tys. zł czy jakikolwiek inny (np. kredyt konsolidacyjny 60 tys zł).

Jeżeli interesuje nas cena takiego kredytu, to oczywiście porównujemy RRSO oraz koszt całkowity kredytu. Im mniejszy koszt, tym oczywiście kredyt będzie tańszy.

Ile wyniesie rata kredytowa? Poniżej znajduje się symulacja rat kredytowych kredytów konsolidacyjnych na 30 tys. zł:

 • 4 lata – 724 zł
 • 5 lat – 593 zł
 • 6 lat – 506 zł
 • 7 lat – 460 zł
 • 8 lat – 397 zł
 • 9 lat – 361 zł
 • 10 lat – 332 zł

Jeżeli suma posiadanych kredytów wynosi 30 tys. zł, a łączna kwota rat 520 zł, to, aby zyskać na konsolidacji i obniżyć ratę, konsolidacja powinna być zrobiona na 6 lat i więcej.

Przypomnijmy jeszcze raz, że im dłużej spłacamy kredyt, tym jest droższy, bo więcej odsetek zapłacimy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok