Porównanie kredytów konsolidacyjnych 20 tys. zł z małą ratą

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 20 tys. złPorównanie kredytów konsolidacyjnych 20 tys. zł w banku. Czy warto skonsolidować dwa lub więcej kredytów w banku? Czy warto się zdecydować i „połączyć” kredytu w jeden, z niższą ratą? Na czym polega konsolidacja kredytowa w banku?

Jeżeli mamy kilka kredytów, w różnych bankach, to można je zamienić na jeden kredyt w dowolnie wybranym banku. Konsolidacja polega na tym, że ten „nowy” bank udziela kredytu na spłatę zadłużenia w innych bankach.

Wynikiem konsolidacji jest zatem tylko jeden kredyt, z jedną ratą, która najczęściej jest niższa niż suma rat pierwotnie zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Jaki jest zysk z konsolidacji kredytów?

Przede wszystkim spłacając wiele zobowiązań musimy zawsze dokładnie pilnować terminy rat i ich wysokość. Jeżeli takie zobowiązania mamy w kilku bankach, to może to być dość uciążliwe. Konsolidując zadłużenie pilnujemy już tylko jednej raty.

Wybierając bank, w którym chcemy skonsolidować zadłużenie, możemy ustalić z doradcą bankowym taki okres kredytowania, który umożliwi nam spłatę kredytu w najbardziej dogodnych ratach, aby nie miało to zbyt dużego wpływu na budżet domowy.

Przeczytaj również Duży Kredyt Konsolidacyjny na 80 tys zł – banki i informacje dotyczące konsolidacji.

Bank udzielający kredyt konsolidacyjny przelewa odpowiednie kwoty na spłatę wcześniejszych zobowiązań na rachunki tych banków, na które dotychczas płaciliśmy raty. Powinniśmy dostać powiadomienia od tych banków, że kredyty zostały całkowicie spłacone, a umowy kredytowe zostały zamknięte.

Co można skonsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego?

W przypadku kredytów konsolidacyjnych można skonsolidować dowolne zobowiązanie kredytowe. Jednakże każdy z poszczególnych banków może mieć własne wymagania co do konsolidowanych zobowiązań. Najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty ratalne, ale także karty kredytowe i kredyty w kontach ROR.

Kredyt konsolidacyjny o 5 tys. zł mniejszy: Kredyty Konsolidacyjne 15000 zł.

Zobowiązania, które mają podlegać konsolidacji wskazuje nie bank, ale my sami. Jeżeli nie wiemy czy dany kredyt warto jest skonsolidować, najlepiej jest zasięgnąć opinii pracownika banku.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych z reguły bank nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia kredytu. Natomiast, jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to takim zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

W przypadku konsolidacji na 20 tys. zł, to oczywiście pozostaje wyłącznie konsolidacja gotówkowa.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 20 tys. zł i dodatkowa gotówka

Kredyt konsolidacyjny służy przede wszystkim do połączenia kilku kredytów w jeden i do obniżenia raty kredytowej. Istotne jest, aby wyszukać jak najtańszy kredyt konsolidacyjny na 20 tys. zł. Dlatego istotne jest, aby zwrócić uwagę na koszt całkowity kredytu oraz jego RRSO. Im niższe są obie wartości, to i kredyt będzie tańszy.

Konsolidacja kredytów, to także zwiększenie zdolności kredytowej, dlatego banki bardzo często oferują również taki kredyt z dodatkową gotówką. Wydaje się jednak, że kredyt konsolidacyjny służy przede wszystkim spłatom istniejących już zobowiązań i odzyskaniu ewentualnie utraconej płynności finansowej, a nie na jeszcze większym zadłużaniu się.

Możliwość uzyskanie dodatkowej gotówki powinna być dobrze przemyślana, czy faktycznie jest ona niezbędna.


Odnośniki:

Informacje dotyczące konsolidacja kredytów w Wikipedii: tutaj.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok