Porównanie kredytów hipotecznych 70 tys zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów hipotecznych 70 tys złPorównanie kredytów hipotecznych 70 tys zł na zakup mieszkania lub domu. W jakim banku wziąć kredyt hipoteczny na 70 tys. zł?

Oszacowanie rat kredytowych, przegląd banków oraz możliwość skontaktowania się ze specjalistami w sprawie kredytu.

Ofert bankowych dotyczących kredytów hipotecznych jest bardzo dużo. I jak w taki sposób znaleźć korzystny kredyt hipoteczny samodzielnie? Na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się na mieszkanie musimy wiedzieć jaką mamy zdolność kredytową. Nie ma sensu planować zakupu mieszkania lub domu, jeżeli w żaden sposób na taki zakup nie możemy sobie pozwolić. Żaden bank nie udzieli nam kredytu przekraczającego nasze możliwości regulowania zadłużenia.

W 2021 roku wymagany wkład własny wynosi 20% wartości kredytu o jaki wnioskujemy. Mniejszy wkład własny, na poziomie 10%, wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. A tym samym kredyt będzie droższy.

Porównywarka kredytów hipotecznych 70 tys zł

I jak znaleźć korzystny kredyt? Porównanie kredytów hipotecznych można zrobić samodzielnie i jednocześnie ustalić ranking kredytów hipotecznych, na podstawie kosztów całkowitych i rrso kredytu. W każdym banku, o ile mamy zdolność kredytową, otrzymamy informacje dotyczące kredytu. Podane tam będą również koszty kredytowe i rrso kredytu.

Natomiast poniższa porównywarka pozwala na oszacowanie rat kredytowych, zapoznania się z propozycją kredytową banków oraz skontaktowania się z bankiem lub pośrednikiem finansowym.

Ważnym elementem oferty kredytowej jest: oprocentowanie nominalne, opłaty i prowizje związane z kredytem. Oprocentowanie naliczane jest na podstawie: stałej marży banku i stawek referencyjnych. W przypadku złotówek jest to WiBOR. Od wysokości stawek referencyjnych zależy między innymi czy raty rosną czy maleją.

Należy zwrócić również uwagę na pozostałe opłaty: dodatkowe ubezpieczenia kredytu, nieruchomości i ubezpieczenie do czasu wpisu do hipoteki. Wszystkie te czynniki mają istotne znaczenie dla naszego budżetu.

Pomoc w wyszukaniu kredytów hipotecznych na 70 tys zł

Jeżeli nie masz czasu i możliwości, aby dokładnie przyjrzeć się ofertą bankowym, dobrze jest wówczas skorzystać z pomocy specjalisty. Pośrednik finansowy pomoże w wyszukaniu korzystnego rozwiązania, porówna kredyty hipoteczne oraz wyliczy zdolność kredytową.

Kolejne porównanie kredyt hipoteczny 230 tys zł

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok