Porównanie kredytów gotówkowych szybko i bez problemów!

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowychPorównanie kredytów gotówkowych to podstawowe zadanie dla wszystkich tych osób, które chcą wybrać bank z korzystną ofertę.

Nie jesteśmy w stanie sprawdzić i porównać wszystkie kredyty gotówkowe, we wszystkich bankach. Dlatego nie ma sensu tracić energii i czasu na zbieranie ofert kredytowych ze wszystkich dostępnych banków w naszej miejscowości. Czasami wystarczy dwa lub trzy banki, aby dokonać wyboru. Poniżej znajduje się lista banków, w których o taki kredyt możemy wnioskować.

Porównanie kredytów gotówkowych w bankach

Porównanie kredytów gotówkowych pod względem kosztów

Przy wyborze kredytu (nie tylko gotówkowego) zwrócić należy uwagę, jeżeli jesteśmy zainteresowani tańszą opcją, na koszt całkowity kredytu lub jego RRSO.

Co to jest RRSO? Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. I nie jest to samo co nominalne oprocentowanie, ba! może się od niego znacznie różnić. RRSO uwzględnia wszystkie dodatkowe koszty związane z udzieleniem kredytu przez kredytodawcę. Na RRSO składają się:

  • oprocentowanie nominalne,
  • prowizja banku,
  • ubezpieczenie kredytu,
  • opłaty za dodatkowe usługi,
  • opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego.

Dodatkowo RRSO uwzględnia wartość pieniądza w czasie i okres spłaty. I to jest najważniejszy parametr, na który należy zwracać uwagę, w momencie porównania oferty banków (nie zapomnij również sprawdzić koszty całkowite kredytu). Dlaczego warto korzystać w porównywaniu banków z RRSO? Ponieważ każdy bank wylicza go w jednakowy sposób i umożliwia porównanie ofert kilku banków.

Zapamiętaj! Porównując RRSO kredytów i kosztów całkowitych, należy porównywać takie same kredyty, np. kredyty gotówkowe 26 tys. zł na 7 lat w banku A i B.

Jaki rodzaj oprocentowania? Oprocentowanie stałe czy zmienne?

Do wyboru (jeżeli oczywiście jest taki wybór) jest oprocentowanie stałe lub zmienne. Przeważenie przy krótkim okresie kredytowania banki oferują kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowanie, a przy długim okresie kredytowania jest to już oprocentowanie zmienne.

Oprocentowanie stałe nie zmienia się przez cały okres spłaty kredytu i na wysokość raty nie wpływają zmiany oprocentowania.

Na oprocentowanie zmienne wpływają wahaniach stóp procentowych obowiązujących na rynku międzybankowym. Jeżeli stopy procentowe rosną, to zwiększa się rata kredytu, i odwrotnie. Banki oczywiście kontrolują zmiany stóp procentowych. Jeżeli cena pieniądza na rynku uległa znaczącej zmianie, to i oprocentowanie kredytu gotówkowego ulegnie zmianie. Kredytobiorca otrzymuje wówczas z banku nowy harmonogram spłaty kredytu.

Następne porównanie kredytów gotówkowych Kredyt Gotówkowy 30 tys zł 3 lata – rata poniżej 1000 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok