Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys. zł. 3 – 60 miesięcy

2022-12-16 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys. zł jest bardzo ważne. Nie trać czasu i przygotuj wcześniej dokumenty! Sprawdź w jakim banku możesz się ubiegać o taki kredyt i ile wyniesie szacunkowa rata kredytowa. Skorzystaj z poniższej porównywarki kredyty gotówkowe na 6 tys. zł.

porównanie kredytów gotówkowych 6 tys. zł

Oszacować raty, zapoznać się z bankami i propozycjami kredytów gotówkowych, możesz zrobić wykorzystując do tego celu porównywarkę. W przypadku, kiedy szukasz innego kredytu, to należy tylko zmienić parametry wyszukiwania.

Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys zł na 3 lata

Porównywarka kredytowa służy przede wszystkim do szacowania rat i wyboru banków, z którymi skontaktujemy się w sprawie kredytu.

Czy to jest jednak lista tanich kredytów gotówkowych na 6 tys. zł? Nie. Porównywarka kredytowa nie służy do tego celu. Ma ona pozwolić na oszacowanie rat, przegląd informacji dotyczących propozycji kredytowej w bankach i umożliwić szybki kontakt z bankiem.

Musimy pamiętać, że żadna porównywarka kredytowa nie wylicza rat dokładnych. Nie jest to możliwe. Jeżeli chcemy wiedzieć, ile wyniesie dokładnie rata kredytowa, to należy skontaktować się z bankiem.

Tani kredyt gotówkowy na 6 tys zł

Jak zatem znaleźć tani kredyt gotówkowy na 6 tys zł? Przede wszystkim należy zrobić porównanie kredytów gotówkowych 6 tys zł i zapoznać się z ofertami w przynajmniej kilku bankach.

Aby porównać kredyty wg ceny, w tym celu można posłużyć się RRSO kredytu (jest to Rzeczywista Stopa Oprocentowania) oraz całkowitym kosztem kredytu.

Obie wartości uwzględniają nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego, ale też wszystkie dodatkowe koszty. Całkowity koszt kredyt jest podawany w złotówkach (jeżeli bierzemy kredyt złotówkowy), natomiast RRSO w procentach. Reguła jest prosta: im mniejsze RRSO lub koszt całkowity kredytu gotówkowego na 6 tys. zł, to tym kredyt będzie tańszy.

Przykład:

  • kredyt gotówkowy 6 tys. zł na 4 lata z RRSO 14,89% jest tańszy niż taki sam kredyt z RRSO na poziomie 25,31%.
  • kredyt gotówkowy 6 tys zł na 3 lata z kosztem całkowitym wynoszącym 1825 zł jest droższy niż taki sam kredyt gotówkowy z kosztem wynoszącym 1200 zł.

Zwróć uwagę, że porównywaniu kredytów z uwzględnieniem RRSO i kosztu całkowitego, należy brać jednakowe kredyty, co do wysokości kredytu oraz okresu kredytowania.

Raty malejące wpływają na koszt kredytu

O tym bardzo często zapominamy, że wybierając kredyt, nie tylko gotówkowy, trzeba mieć świadomość, że możemy go zaciągnąć z ratą stałą (przez cały okres umowy) lub ratą malejącą.

I ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza. Niestety na początku spłaty kredytu, rata będzie wyższa, niż w przypadku rat stałych. Poza tym w przypadku rat malejących musimy mieć większą zdolność kredytową.

Dłuższy okres spłaty kredytu, to także droższy kredyt. Być może jest to truizm, ale nawet skrócenie spłaty o jeden miesiąc, to oszczędności z tytułu odsetek kredytowych.

1 komentarz do “Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys. zł. 3 – 60 miesięcy”

  1. O ile w bankach taką kwotę pożyczysz stosunkowo tanio, to w firmie pożyczkowej – i to bez znaczenia na jaki czas pożyczysz – to i tak wyjdzie dużo, dużo drożej!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok