Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys zł. 3 – 60 miesięcy

Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys złPorównanie kredytów gotówkowych 6 tys zł jest bardzo ważne. Nie trać czasu i przygotuj wcześniej dokumenty! Sprawdź w jakim banku możesz się ubiegać o taki kredyt i ile wyniesie szacunkowa rata kredytowa. Skorzystaj z poniższej porównywarki kredyty gotówkowe na 6 tys. zł.

Oszacować raty, zapoznać się z bankami i propozycjami kredytów gotówkowych, możesz zrobić wykorzystując do tego celu porównywarkę. W przypadku, kiedy szukasz innego kredytu, to należy tylko zmienić parametry wyszukiwania.

Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys zł na 3 lata

Porównywarka kredytowa służy przede wszystkim do szacowania rat i wyboru banków, z którymi skontaktujemy się w sprawie kredytu.

Czy to jest jednak lista tanich kredytów gotówkowych na 6 tys. zł? Nie. Porównywarka kredytowa nie służy do tego celu. Ma ona pozwolić na oszacowanie rat, przegląd informacji dotyczących propozycji kredytowej w bankach i umożliwić szybki kontakt z bankiem.

Musimy pamiętać, że żadna porównywarka kredytowa nie wylicza rat dokładnych. Nie jest to możliwe. Jeżeli chcemy wiedzieć, ile wyniesie dokładnie rata kredytowa, to należy skontaktować się z bankiem.

Tani kredyt gotówkowy na 6 tys zł

Jak zatem znaleźć tani kredyt gotówkowy na 6 tys zł? Przede wszystkim należy zrobić porównanie kredytów gotówkowych 6 tys zł i zapoznać się z ofertami w przynajmniej kilku bankach.

Aby porównać kredyty wg ceny, w tym celu można posłużyć się RRSO kredytu (jest to Rzeczywista Stopa Oprocentowania) oraz całkowitym kosztem kredytu.


Przeczytaj także:
Korzystny kredyt gotówkowy. Czy jest to możliwe?


Obie wartości uwzględniają nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego, ale też wszystkie dodatkowe koszty. Całkowity koszt kredyt jest podawany w złotówkach (jeżeli bierzemy kredyt złotówkowy), natomiast RRSO w procentach. Reguła jest prosta: im mniejsze RRSO lub koszt całkowity kredytu gotówkowego na 6 tys. zł, to tym kredyt będzie tańszy.

Przykład:

  • kredyt gotówkowy 6 tys. zł na 4 lata z RRSO 4,89% jest tańszy niż taki sam kredyt z RRSO na poziomie 15,31%.
  • kredyt gotówkowy 6 tys zł na 3 lata z kosztem całkowitym wynoszącym 1825 zł jest droższy niż taki sam kredyt gotówkowy z kosztem wynoszącym 1200 zł.

Przeczytaj: Na czym zarabia bank w przypadku kredytów gotówkowych?

Zwróć uwagę, że porównywaniu kredytów z uwzględnieniem RRSO i kosztu całkowitego, należy brać jednakowe kredyty, co do wysokości kredytu oraz okresu kredytowania.

Raty malejące wpływają na koszt kredytu

O tym bardzo często zapominamy, że wybierając kredyt, nie tylko gotówkowy, trzeba mieć świadomość, że możemy go zaciągnąć z ratą stałą (przez cały okres umowy) lub ratą malejącą.

I ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza. Niestety na początku spłaty kredytu, rata będzie wyższa, niż w przypadku rat stałych. Poza tym w przypadku rat malejących musimy mieć większą zdolność kredytową.

Dłuższy okres spłaty kredytu, to także droższy kredyt. Być może jest to truizm, ale nawet skrócenie spłaty o jeden miesiąc, to oszczędności z tytułu odsetek kredytowych.

1 komentarz “Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys zł. 3 – 60 miesięcy”

  1. O ile w bankach taką kwotę pożyczysz stosunkowo tanio, to w firmie pożyczkowej – i to bez znaczenia na jaki czas pożyczysz – to i tak wyjdzie dużo, dużo drożej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok