Porównanie kredytów gotówkowych 40 tys. zł. W jakim banku kredyt?

2023-09-30 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych 40 tys. zł w bankach. Tylko porównanie ofert i ich analiza z uwzględnieniem kosztów kredytowych, pozwala wybrać tańsze źródło finansowania.

porównanie kredytów gotówkowych 40 tys. zł

Kredyt gotówkowy to prosty i szybki sposób na dodatkową gotówkę, którą można wykorzystać na dowolny cel. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na przykład remont mieszkania, wakacje czy każdy inny cel. Ważne jest jednak porównanie kredytów gotówkowych 40 tys. zł, co pozwoli dokonać bardziej korzystnego wyboru.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem takiego finansowania, to banki, do których możesz wysłać formularz kontaktowy znajdziesz poniżej. Doradca bankowy dokona wyliczenia wstępnej zdolności kredytowej i jeżeli okaże się wystarczająca, to przedstawi ofertę kredytu.

Porównanie pożyczek gotówkowych 40 tys zł

Wakacje, remont mieszkania czy inny cel można sfinansować kredytem gotówkowym. Poniżej znajduje się zestawienie propozycji kredytów w bankach.

Wniosek o kredyt gotówkowy może zostać złożony przez więcej niż tylko jednego kredytobiorcę. Jeżeli do takiego wniosku jest dołączony, np. ktoś z rodziny, to mamy do czynienia ze współkredytobiorcami. Do kredytu zaprasza się dodatkowe osoby po to, aby uzyskać większą zdolność kredytową.

Nie jest to oczywiście to samo co „podżyrowanie” kredytu, stosowane najczęściej przy wysokich kwotach kredytu i mające dodatkowo zabezpieczyć spłatę zobowiązania.

Najczęściej środki finansowe z kredytu są przelewane na konto bankowe, ale mogą być również wypłacone w gotówce w kasie oddziału banku lub wysłane przekazem pocztowym. Jak następuje spłata? Zgodnie z zaakceptowanym harmonogramem, w ustalonych ratach miesięcznych i na wskazany przez bank rachunek bankowy.

Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu gotówkowego?

Należy wziąć pod uwagę nie tylko oprocentowanie nominalne, chociaż jest ono bardzo istotne przy tak wysokim kredytowaniu. Ważne są również wszystkie inne dodatkowe opłaty, np. prowizja czy koszty ubezpieczenia.

Po podliczeniu tych wszystkich elementów otrzymujemy koszt całkowity kredytu. I to jest podstawa do porównania kredytów gotówkowych na 40 tys. zł.

Jeden kredyt gotówkowych nie wystarczy, żeby dokonać lepszego i korzystniejszego wyboru, ale na podstawie porównania 2 ofert jest to możliwe.

Pamiętaj, aby przed podpisaniem wniosku kredytowego dokładnie przejrzeć Formularz Informacyjny i zapisy umowy kredytowej. Przeważnie wstępna umowa kredytowa obowiązuje przez 3 dni, co pozwala na jej dokładną analizę bez zbytniego pośpiechu.

Koszty kredytu gotówkowego

Koszt kredytu gotówkowego jest najważniejszy, ponieważ to jest cena, którą musimy zapłacić za pożyczone pieniądze.

Oprocentowanie nominalne przy kredycie na 40 tys. zł wydaje się najważniejszym elementem kosztów całkowitych. Odsetki z dużym prawdopodobieństwem będą największą ich częścią i wystąpią na 100%.

Prowizja? Może zostać naliczona, chociaż dla wiele propozycji, zwłaszcza tych w promocji, została one ustalone na 0%.

Ubezpieczenie spłaty kredytu jest dobrowolne, ale niekiedy jego wykupienie pozwala np. skorzystać z niższego oprocentowania.

Wszystkie koszty naliczane przez bank i podsumowane stanowią o całkowitym koszcie kredytu gotówkowego.

Porównanie rat i kosztów odsetkowych kredytu gotówkowego na 40 tys. zł

Poniżej znajdują się wyliczenia rat i kosztów całkowitych przy jednym koszcie, jakim jest oprocentowanie nominalne. Zauważ, że niewielka zmiana w jego wysokości wpływa w znaczący sposób.

Założenia: kredyt gotówkowy 40 tys. zł. Oprocentowanie nominalne w skali roku 11% i 13%. Raty równe.
Porównanie kredytów gotówkowych 40 tys. zł na podstawie różnicy w oprocentowaniu w odniesieniu do wysokości raty i kosztu odsetkowego.

RSO 11%. Raty równe i koszt odsetkowy.

4 lata: 1 033,82 zł – 9 623,40 zł.
5 lat: 869,70 zł – 12 181,82 zł.
6 lat: 761,36 zł – 14 818,15 zł.
7 lat: 684,90 zł – 17 531,39 zł.

RSO 13%. Raty równe i koszt odsetkowy.

4 lata: 1 073,10 zł – 11 508,79 zł.
5 lat: 910,12 zł – 14 607,38 zł.
6 lat: 802,96 zł – 17 813,42 zł.
7 lat: 727,68 zł – 21 125,00 zł.

Jak widać, różnice w ratach nie są najwyższe, bo wynoszą ok. 40 zł. Ale już różnica w koszcie odsetkowym staję się coraz większa wraz z wydłużaniem czasu spłaty. Dla 4 lat różnica wynosi prawie 2 tys. zł, a dla 6 lat jest to 3 tys. zł.

Ile wyniesie rata i koszt kredytowy dla: kredytu gotówkowego na 20 tys. zł.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok