Porównanie kredytów gotówkowych 32 tys zł. Znajdź małą ratę

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych 32 tys złPorównanie kredytów gotówkowych 32 tys zł w bankach. Zastanawiasz się gdzie po kredyt gotówkowy na dowolny cel? Możesz skorzystać z porównywarki kredytowej, która pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

Koszt kredytu, to głównie oprocentowanie nominalne, prowizja i ewentualne ubezpieczenie. Dlatego ważne jest, aby porównać kredyty w bankach. Poniżej znajduje się porównanie kredytów gotówkowych 32 tys zł na 5 lat. W porównywarce należy zmienić parametry, jeżeli chcemy porównać np. kredyty gotówkowe z innych okres spłaty lub na inną wysokość.

Porównywarka kredytów gotówkowych jest kalkulatorem, który szacuje wyłącznie raty kredytowe. Dlaczego „tylko” szacuje? Ponieważ wyliczenia dokładne rat zależą od wielu czynników, nie tylko od wysokości czasu spłaty kredytu.

Tani kredyt gotówkowy 32 tys. zł

Kredyt i pożyczka gotówkowa, to jeden z najchętniej wybieranych produktów kredytowych przez banki. Jest ogólnodostępny, w każdym banku znajdziemy co najmniej jedną propozycję, a w porównaniu z innymi kredytami są naprawdę minimalne formalności.

Kredyt gotówkowy na 32 tys zł od kilku miesięcy do 10 lat jest dostępny zarówno tradycyjnie, czyli w placówce bankowej, jak i przez internet. Decyzja, a nawet i wypłata kredytu może zapaść nawet w tym samym dniu, co wysłany wniosek kredytowy.

Przeczytaj: Kredyt Gotówkowy na Wesele i Ślub – warto czy nie warto?

Propozycja kredytowa banku będzie zależeć przede wszystkim od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej oraz parametrów kredytu. Nie jest tak, że każdy klient otrzymuje taką samą ofertę kredytową, nawet wówczas, kiedy dotyczy takiego samego kredytu. Im lepiej nas bank ocenia, tym na lepsze warunki kredytowe możemy liczyć.

Co się składa na koszt kredytu, to już wiemy, ale przypomnijmy, że zależy on od wysokości i okresu spłaty oraz od:

  • oprocentowania nominalnego,
  • wysokości prowizji,
  • kosztów dodatkowych, np. ubezpieczenia,
  • sytemu rat (raty równe czy malejące),
  • wysokości zdolności kredytowej oraz oceny wiarygodności kredytowej na podstawie danych z BIK.

Ponieważ trudno jest porównywać każdy czynniki z osobna, najlepiej jest stosować do porównywania kredytów: RRSO lub/i całkowity koszt kredytu. Im oba parametry będą niższe, to i kredyt jest tańszy.

Aby było to właściwe porównanie, to wartości kredytów muszą być takie same:

  • kredyt gotówkowy na 32 tys zł na 6 lat w banku A i kredyt gotówkowy na 32 tys zł na 6 lat w banku B – RRSO (A) 32,37%, RRSO (B) 25,38% – kredyt gotówkowy w banku B jest tańszy.
  • kredyt gotówkowy na 32 tys zł na 7 lat w banku A i kredyt gotówkowy na 32 tys zł na 7 lat w banku B – całkowity koszt kredytu (A) 6821 zł, całkowity koszt kredytu (B) 7935 zł – kredyt gotówkowy w banku A jest tańszy.

Gdzie po kredyt gotówkowy na 32 tys. zł?

Nie powinniśmy porównywać więcej niż 2-3 banków, ponieważ każdorazowo informacja o tym, że kontaktujemy się z bankiem w sprawie kredytu, jest wysyłana do BIK. A to już może mieć wpływ na ocenę wiarygodności kredytowej.

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy, należy przygotować dokument tożsamości oraz oczywiście posiadać stały dochód – być może będzie potrzebne zaświadczenie od pracodawcy, a może wystarczy wgląd na przepływy na rachunku bankowym.

Pozostaje jeszcze pytanie o ranking kredytów gotówkowych, czy warto jest z takiego rankingu kredytowego skorzystać?

Nigdzie nie ma rankingu kredytów gotówkowych 32 tys. zł na 7 lat. Podobnie jak i porównanie kredytów gotówkowych 22 tys zł cz na 11 tys zł nie jest dostępne w rankingach. Dlaczego? Ponieważ jest to mało popularny kredyt i nie ma sensu wydać pieniędzy na jego tworzenie. Zabrzmi to cynicznie, ale jak nie można na czymś zarobić, to po co się tym zajmować? Dotyczy to zarówno banków, jak i portali finansowych.

Sporządziliśmy ranking najlepszych kredytów gotówkowych, jakie małżeństwo może otrzymać w bankach. Rodzina ubiegająca się o kredyt to 34-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta mieszkający w średniej wielkości mieście (100 tys. mieszkańców). Zarabiają w sumie 7000 zł netto miesięcznie. Dochody rozkładają się po równo, ale kobieta pracuje na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, a mężczyzna do 31 grudnia 2019 r. z możliwością jej przedłużenia. Posiadają niepełnoletnie dziecko, nie mają żadnych kredytów i pozytywną historię kredytową.

Żaden ranking kredytowy nie uwzględnia wszystkich parametrów kredytu, jak i również sytuacji finansowej hipotetycznego klienta.

Ranking kredytowy tworzony jest bądź na zamówienie banku lub portalu finansowego. I bardzo często określony podmiot, tak ustala parametry brane do tworzenia rankingu, aby wybrany bank znalazł się na miejscu nr 1.

1 komentarz do “Porównanie kredytów gotówkowych 32 tys zł. Znajdź małą ratę”

  1. Coraz mniej osób będzie stać na takie kredyty… 30 tys zł to jednak spora kwota. Na remont wystarczy, ale spłata to chyba przez 5 lat minimum.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok