Porównanie kredytów gotówkowych 20000 zł. Jaka będzie rata?

przez | 2019

Porównanie kredytów gotówkowych 20000 złPorównanie kredytów gotówkowych 20000 zł w bankach. Z pewnością pożyczka lub kredyt gotówkowy to sposób na realizację wielu planów, zwłaszcza tych, które nie mogą czekać, a nie ma wystarczającej gotówki.

Kredyt gotówkowy w wysokości 20 000 zł może być przeznaczony na zarówno na remont mieszkania czy zakup samochodu, ale również na nieprzewidziane wydatki. Kredyt kredytem, ale ważne jest, aby wybrać taki kredyt, który będzie jak najtańszy. Zapoznaj się z ofertami banków, w których jest dostępny kredyt gotówkowy 20000 zł.

Z wybranym bankiem lub bankami w sprawie kredytu skontaktujesz się przez internet. Wystarczy bowiem wypełnić krótki formularz kontaktowy, podając podstawowe dane, które umożliwią kontakt ze strony przedstawiciela lub doradcy bankowego. Oczywiście kontakt z bankiem nie zobowiązuje Ciebie do wyboru konkretnej oferty. Możesz dowiedzieć się szczegółów na temat kredytu i… podziękować, aby wybrać inną propozycję.

Porównanie kredytów gotówkowych na 20000 zł

Aby wziąć kredyt gotówkowy w banku należy dysponować zdolnością i wiarygodnością kredytową. Konieczne jest, aby dopasować wszystkie parametry, takie jak jego wysokość, okres spłaty, wysokość raty, czas spłaty. Kredyt nie może być zbyt dużym obciążeniem dla naszych domowych finansów.

Zwróć uwagę czy bank umożliwia skorzystania z wakacji kredytowych. Jest to możliwość, aby raz na jakiś czas zawiesić spłatę kredytu (przeważnie jest to 1-2 raty).

Wybierz system rat, który będzie dla Ciebie najbardziej korzystny. Jeżeli masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową, wybierając korzystniejszy system rat, możesz zaoszczędzić na kredycie.

Być może lepiej jest się zdecydować na mniejszy kredyt?
Sprawdź Kredyt gotówkowy 16000 zł 5 lat

Decydując się na raty równe przez cały okres spłaty kredytu, spłacamy ratę o stałej wysokości. Natomiast raty malejące na początku są wyższe (co przy kredycie na 20000 zł, w zależności od okresu kredytowania, może być dużym obciążeniem). Z każdą jednak kolejną ratą są one coraz mniejsze. Przeważnie po upływie 1/3 okresu spłaty kredytu, będę one mniejsze od rat stałych. Na początku rata odsetkowa jest wyższa, a rata kapitałowa jest stała. Zatem w przypadku wyboru rat malejących szybciej zaczniemy spłacać kapitał. Mniejsza będzie także suma spłacanych odsetek.

Wybór rat malejących wymaga wyższej zdolności kredytowej ze względu na początkowe wyższe raty.

Jest jeszcze kilka innych czynników, które decydują o atrakcyjności oferty kredytowej: oprocentowanie, prowizja, opłaty dodatkowe. Są i takie elementy, o których my możemy decydować (system rat). Oferta zawsze może być dla nas znacznie korzystniejsza, pod warunkiem, że uzyskamy wysoką ocenę scoringową. Bank zawsze sprawdza zdolność kredytową i wiarygodność kredytową klienta przed udzieleniem kredytu.