Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł. Rata od 187 zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys złPorównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł na dowolny okres czasu – od kilku miesięcy, do nawet i 10 lat. Skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych. Sprawdź, ile wyniesie szacunkowa wysokość raty i gdzie można złożyć (w jakim banku) wniosek kontaktowy.

Kalkulator kredytów gotówkowych to narzędzie, dzięki któremu:

  • w łatwy sposób wyliczysz szacunkowe wysokości rat kredytowych,
  • zapoznasz się z najnowszymi propozycjami banków.

Kalkulator czy porównywarka kredytów gotówkowych jest prosta w użyciu i przeprowadzi za Ciebie właściwe wyliczenia.

Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł na 6 lat

Więcej na temat kredytów gotówkowych można przeczytać we wpisie: Kredyt gotówkowy porównywarka.

Zamierzając wziąć kredyt gotówkowy w banku, musisz pamiętać o tym, że każdy bank chce na Tobie zarobić. Nawet wówczas, jeżeli obsługa w banku jest bardzo miła, to i tak głównym założeniem jest maksymalizacja zysku. Co to oznacza? Że pożyczając 16 tys. zł oddajesz więcej, niż pożyczasz.

Bardzo ważne jest dopasowanie wysokości raty do naszych możliwości finansowych, ale mała rata nie oznacza wcale, że to będzie tani kredyt gotówkowy na 16 tys. zł.

Co należy zatem zrobić, aby sprawdzić czy jest to tani kredyt gotówkowy 16 tys zł? Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł powinniśmy zacząć od wyboru banków, a zakończyć na porównaniu całkowitych kosztów kredytu oraz jego RRSO.

Wysokość raty – kredyt gotówkowy 16 tys. zł

Na wysokość raty kredytu gotówkowego składa się część kapitałowa oraz odsetkowa. Cześć kapitałowa to tylko kwota pożyczonych pieniędzy – bez odsetek czy prowizji.

Pożyczając 16 tys. zł na 16 miesięcy i spłacając je w ratach równych miesięcznych, to część kapitałowa każdej raty wynosi 1000 złotych. Cześć odsetkowa związana jest z odsetkami, czyli z oprocentowaniem nominalnych.

Oprocentowanie nominalne nie może być wyższe niż 4-krotność stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

 

Prowizje i opłaty dodatkowe są to koszty kredytowe poza odsetkami i które wpływają na koszt kredytu. Prowizja jest najczęściej spotykanym kosztem poza odsetkami i jest pobierana na początku umowy od wysokości kredytu. Najczęściej jest wyliczana jako procent od wysokości kredytu.

Innym kosztem może być ubezpieczenie, które w dość znaczącym stopniu wpływa na koszt kredytu.

Im dłuższy będzie okres spłaty kredytu gotówkowego, tym mniejsza będzie rata kredytowa. Ale z drugiej strony… Dłuższy okres spłaty kredytu, to większe odsetki od kredytu. No i tym samym taki kredyt będzie droższy…

Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł wg RRSO

Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł według RRSO? A co to znaczy? Samo oprocentowanie nominalne nie powie nam czy jest to kredyt tani czy drogi. Wiemy już, że nie jest to jedyny koszt kredytu.


Porównanie kredytów gotówkowych na 7000 zł:
Gdzie po Kredyt Gotówkowy na 7 tys zł.


Natomiast wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) może już nam pomóc w porównaniu kredyt gotówkowy 16 tys zł. Jest on wyrażony w procentach i obrazuje całkowity koszt kredytu gotówkowego wyrażony procentowo. Informuje ile naprawdę zapłacimy bankowi za to, że będziemy mogli pożyczyć pieniądze. Na RRSO składa się:

  • oprocentowanie nominalne w skali roku,
  • prowizja,
  • dodatkowe koszty związane z zaciągnięciem kredytu.

Jeżeli zatem będziesz miał podaną wysokość RRSO i/lub kosztu całkowitego kredytu, to zdecydowanie łatwiej jest już porównać kredyty i wybrać ten najtańszy. Rzeczywista stopa oprocentowania będzie zależeć nie tylko od kwoty kredytu oraz okresu spłaty, ale od wspomnianych już kosztów, jak i typu rat (malejąca lub równe.

Należy wziąć pod uwagę również fakt, że im lepszą mamy zdolność i wiarygodność kredytową, to tym lepszą ofertę kredytową w banku uzyskamy.

1 komentarz do “Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł. Rata od 187 zł”

  1. Ja wzięłam pożyczkę gotówkową na trochę więcej niż 16 tys zł, ale ratę mam mniejszą niż 180 zł. Negocjacje. Można to zrobić, tylko należy mieć odpowiednie argumenty. Z trzech banków jeden miał lepszą ofertę, ale odpadł, ponieważ był mało elastyczny i na nic nie chcieli się zgodzić.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok