Porównanie kredytów gotówkowych 12 tys zł. Lista banków

Porównanie kredytów gotówkowych 12 tys złPorównanie kredytów gotówkowych 12 tys zł w bankach. Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego w banku, zależy Tobie na czasie, to najlepiej jest zapoznać się z przeglądem banków i kredytów gotówkowych, które znajdziesz poniżej.

Porównywarka kredytów gotówkowych 12 tys zł od kilku miesięcy do nawet i 10 lat.

Porównywarka kredytów gotówkowych 12 tys zł, to jednak tylko oszacowanie rat kredytowych i nie przedstawia dokładnych wyliczeń. Aby dowiedzieć się, ile dokładnie wyniesie taka rata, to należy skontaktować się z bankiem.


Dużo mniejszy kredyt gotówkowy na dowolny cel?
Porównanie kredytów gotówkowych 6 tys. zł na 3 lata.


Kredyt gotówkowy na 12 tys. zł można wziąć na krótki, jak i na długi okres czasu. Krótki okres czasu, to większe raty kredytowe, ale za to tańszy kredyt – mniej zapłacimy odsetek od kredytu.

Na koszt kredytu wpływa wiele czynników, to nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu, ale także prowizja czy oprocentowanie.

Gdzie po kredyt? Porównanie kredytów gotówkowych 12 tys zł

Zanim zdecydujesz się na wybór banku i kredyt gotówkowy na 12 tys. zł konieczne jest porównanie kredytów w bankach. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie wysyłać więcej niż 2 – 3 wnioski kontaktowe do banków. Może to mieć wpływ na ocenę wiarygodności kredytowej (na podstawie raportu BIK), a tym samym niestety gorsze warunki kredytowe uzyskamy.

I tutaj przechodzimy do kwestii kosztów kredytowych. Co decyduje o tym, czy np. kredyt gotówkowy 12 tys zł na 6 lat jest tani czy drogi? Na koszt kredytu gotówkowe wpływa wiele czynników. Najważniejsze są (łącznie razem):

  • wysokość kredytu,
  • okres kredytowania,
  • oprocentowanie nominalne (maks. 10 lat%),
  • prowizja (ok. 5-15% wartości kredytu),
  • rodzaj rat kredytowych (malejące i równe. W przypadku rat malejących koszt odsetek będziemy mniejszy, a tym samym kredyt będzie tańszy, ale należy mieć większą zdolność kredytową niż przy ratach stałych),
  • data płatności raty,
  • data wypłaty kredytu,
  • ocena zdolności i wiarygodności kredytowej.

Tani kredyt gotówkowy 12 tys zł

Im mniejszy jest koszt całkowity kredytu i RRSO tym kredyt będzie tańszy. Co to jest RRSO?

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania)– wskaźnik zawiera wszystkie koszty związane z kredytem gotówkowym, takie jak: oprocentowanie nominalne, prowizję, ewentualne ubezpieczenie czy koszty dodatkowe. Wyrażony w procentach i uwzględnia czas.

RRSO ułatwia przede porównywanie kredytów między sobą, ale należy pamiętać, że można porównywać tylko takie same kredyty w bankach, tzn. np.: kredyt gotówkowy 12 tys. zł na 7 lat w banku A z takim samych kredytem gotówkowym (pożyczką gotówkową) co do wysokości i okresu spłaty.

Nie można porównywać, jeżeli chcemy porównać RRSO czy koszt całkowity, np. kredytu gotówkowego 12 tys zł na 6 lat z kredytem gotówkowym 16 tys zł na 6 lat.

Całkowity koszt kredytu. Na CKK składają się takie same koszty jak w przypadku RRSO, tylko, że są one wyrażone wartościowo w złotówkach. Jest to zatem suma, jaką będziemy musieli zapłacić bankowi za pożyczenie pieniędzy.

Wszystkie te wartości znajdziemy w formularzu informacyjnym. Jest to dokument, który bank ma obowiązek dostarczyć wraz z umową kredytową lub przedstawiając ofertę.

PRZYKŁAD:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 18,56%,
Oprocentowanie zmienne 8,5%.
Spłata 48 miesięcy (4 lata).
całkowita kwota KREDYTU GOTÓWKOWEGO (bez kredytowanych kosztów) 10 807 zł.
Całkowita kwota do zapłaty 15 092,18 zł.
Całkowity koszt kredytu 4285,18zł (prowizja 593,30 zł, odsetki 2127,80 zł, ubezpieczenie 1564,08 zł).
48 rat po 276 zł.
Kalkulacja dokonana: 24 kwiecień 2019 r. – na reprezentatywnym przykładzie.

Szybki kontakt z bankiem w sprawie kredytu gotówkowego na 12 tys zł

Z poniższymi bankami można się skontaktować w sprawie kredytu gotówkowe. Należy tylko wysłać formularz kontaktowy i przedstawiciel banku do nas zatelefonuje.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok