Porównanie kredytów gotówkowych 12 tys. zł

2023-04-28 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych 12 tys. zł w bankach. Jeżeli szukasz właśnie takiego kredytu gotówkowego w banku i zależy Tobie na czasie, to najlepiej zapoznać się z propozycjami, które znajdziesz poniżej.

porównanie kredytów gotówkowych 12 tys. zł

Kredyt gotówkowy pozwala uzyskać, stosunkowo szybko i bez większych formalności, niezbędne środki finansowe na zrealizowanie dowolnego celu. Może to być zakup nowej pralki, wyjazd na wakacje lub taka pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na remont mieszkania.

Porównanie kredytów gotówkowych na 12 tys. zł

Zanim zdecydujesz się na wybór banku i kredyt gotówkowy, najlepiej byłoby porównać oferty kredytów w bankach.

Nie wysyłaj więcej niż 2 – 3 wnioski kontaktowe do banków. Może to mieć negatywny wpływ na ocenę wiarygodności kredytowej (na podstawie raportu BIK), a tym samym niestety i gorsze warunki kredytowe.

Dużo mniejszy kredyt gotówkowy na dowolny cel? Porównanie kredytów gotówkowych na 6 tys. zł.

Jak porównać kredyty i na co zwrócić uwagę?

Co decyduje o tym, czy kredyt jest tani czy drogi? W tym momencie należy poruszyć kwestię kosztów kredytowych, które podliczono określają cenę, którą musimy zapłacić za finansowanie.

Na koszt kredytu gotówkowe wpływa wiele czynników, z których należy wyszczególnić:

  • wysokość kredytu,
  • okres kredytowania,
  • oprocentowanie nominalne,
  • prowizja kredytowa za udzielony kredyt,
  • opłaty dodatkowe, np. konieczność wykupienia ubezpieczenia,
  • rodzaj rat kredytowych – w przypadku rat malejących koszt odsetek będziemy mniejszy, a tym samym kredyt będzie tańszy, ale należy mieć większą zdolność kredytową niż przy ratach stałych,
  • data płatności raty,
  • data wypłaty kredytu.

Ostateczne warunki na jakich kredyt może zostać udzielony i tak zależy od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej dokonanej przez bank.

Co to oznacza, że kredyt jest tani?

Im mniejszy jest koszt całkowity kredytu i RRSO tym kredyt będzie tańszy. Co to jest RRSO?

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Wskaźnik zawiera wszystkie koszty związane z kredytem gotówkowym, takie jak: oprocentowanie nominalne, prowizję, ewentualne ubezpieczenie czy koszty dodatkowe. Wyrażony w procentach w stosunku rocznym do wysokości kredytu.

RRSO ułatwia przede porównywanie ofert kredytów. Porównanie kredytów gotówkowych 12 tys. zł powinno dotyczyć jednakowych parametrów co do wysokości, czasu spłaty i rodzaju rat.

Całkowity koszt kredytu. Na CKK składają się takie same koszty jak w przypadku RRSO, z tą różnicą jednak, że jest on wyrażony w złotówkach i zamiast oprocentowania wliczone są odsetki. Jest to zatem suma, jaką będziemy musieli zapłacić bankowi za pożyczenie pieniędzy.

Wszystkie te wartości znajdziemy w formularzu informacyjnym. Jest to dokument, który bank ma obowiązek dostarczyć wraz z umową kredytową lub przedstawiając ofertę.

Połączenie kilku kredytów w jeden? Jest to możliwe? Tak, z kredytem konsolidacyjnym gotówkowym.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok