Porównanie kredytów banków

2023-03-02 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów banków. Gdzie po kredyt hipoteczny, gotówkowy, konsolidacyjny? Poradnik o kredytach. Jak ustalić swoją maksymalną ratę kredytową, porównanie kredytów i banków.

porównanie kredytów banków

1. Moja maksymalna kwota raty kredytowej a rata banku

W punkcie 3 poprzedniej części pisaliśmy o tym, abyś wyliczył wysokość raty kredytowej, którą możesz zaakceptować (MAKSYMALNA KWOTA RATY KREDYTOWEJ) przy danych założeniach kredytowych. Porównaj ją z wysokością raty wyliczonej przez bank lub doradcę. Jeżeli raty przekraczają twoje wyliczenia (raty są zbyt wysokie) pomyśl o pożyczce na dłuższy okres czasu (więcej rat kredytowych – niższa rata miesięczna) lub zmniejsz wysokość kredytu. Pamiętaj jednak, że dłuższy okres kredytowania zwiększa koszt kredytu.

2. Konsolidacja kredytów – kredyt konsolidacyjny zamiast kolejnego kredytu gotówkowego

Jeżeli spłacasz już kilka kredytów, zamiast dokładać jeszcze jeden nowy, można łatwo skonsolidować zobowiązania. Taki kredyt konsolidacyjny, zamienia kilka zobowiązań w jedno i dodatkowo pozwoli uzyskać nowe środki finansowe na dowolny cel.

Pamiętaj, że gdy brakuje pieniędzy na ratę kredytową, to kolejny kredyt i dodatkowe comiesięczne zobowiązanie nie rozwiąże problemu. Lepiej udać się do banku, w której masz kredyt (kredyty)i porozmawiać na temat możliwości restrukturyzacji zadłużenia.

3. Kredyt ratalny, niekiedy tańszy niż gotówkowy

W sklepach ze sprzętem AGD i RTV można uzyskać kredyt ratalny na zakup konkretnego sprzętu. O jego specyfikacji dowiesz się w miejscu sprzedaży.

Porównanie kredytów banków oferty bankowe

Przeglądając oferty kredytów bankowych, kredyt to nie tylko wysokość oprocentowania, to również kilka innych czynników, które mają wpływa na jego koszty, np. prowizje i ubezpieczenie.

Ubezpieczenie kredytu wpływa na to, że kredyt jest droższy, ale warto zapoznać się z pakietami i ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Należy pamiętać, że nie każdy kredyt wiąże się z obowiązkowym ubezpieczeniem.

4. Spłata raty kredytowej

Dobrym rozwiązaniem jest kredyt, który umożliwia samodzielny wybór daty regulowania raty. Spłaty można wówczas łatwo dopasować do dnia, w którym otrzymujesz środki finansowe. Dla osób, które często zapominają, warto w koncie bankowym ustawić zlecenie stałe na spłatę kredytu.

5. Dokumenty wniosek kredytowy

Dowiedz się w banku, jakie dokumenty musisz przygotować do wniosku kredytowego. W banku otrzymasz harmonogram spłat kredytu lub za pośrednictwem kuriera, jeżeli jest to kredyt przez internet (kredyt online). Poza informacją o comiesięcznych ratach, dowiesz się np. jaki są warunki odstąpienia od umowy kredytowej.

Zanim podpiszesz umowę o kredyt. Przeczytaj ją

Przed podpisaniem umowy o kredyt, przeczytaj dokładnie umowę. Jeżeli będziesz miał wątpliwości zawczasu je wyjaśnij, poproś o wyjaśnienie niezrozumiałych punktów w umowie. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nerwów i ewentualnie dodatkowych kosztów.

6. Odstąpienie od kredytu

Zgodnie z Ustawą Konsumencką, klient ma prawo odstąpić od umowy (kredytu) w ciągu 14 dni od jej podpisania. Pieniądze z kredytu muszą zostać zwrócone w ciągu 30 dni od zgłoszenia dyspozycji.

Kredyty hipoteczne

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok