Porównanie kont bankowych. Gdzie założyć dobry rachunek?

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

porównanie kont bankowychPorównanie kont bankowych z porównywarką kont bankowych. Ale zanim wybierzesz konto zapoznaj się z artykułem.

Posiadanie konta bankowego staje się coraz bardziej powszechne. Coraz mniejszy odsetek społeczeństwa nie posiada takiego rachunku w banku, a coraz więcej dysponuje jednym lub więcej (z reguły jedno całkowicie za darmo, drugie płatne). Dlaczego warto posiadać rachunek w banku?

Powodów jest bardzo dużo. Pieniądze wpłacone na rachunek są zdecydowanie bardziej bezpieczne, a dodatkowo, jeżeli jest to rachunek oprocentowany, zarabiamy na odsetkach.

Innym plusem dla posiadacza konta bankowego jest możliwość korzystania z karty wydawanej do rachunku. Możemy wówczas wypłacać pieniądze z bankomatów o każdej dowolnej porze oraz zapłacimy, np. zbliżeniowo w punktach handlowo-usługowych.

Na rachunku bankowym online sprawdzimy wyciągi z konta, a tym samym możemy na bieżąco kontrolować swoje finanse.

Sprawdź również, jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą,
rachunki bankowe dla firm.

Nie musimy udawać się do placówki bankowej lub na pocztę, aby opłacać rachunki, np. za czynsz, energię lub telefon. Zrobimy to w domu, korzystając z połączenia z internetem.

Konto bankowe możemy założyć na dwa sposoby: w placówce i internetowo. Jeszcze kilka lat temu, najbardziej popularne było założenie rachunku bezpośrednio w banku. Obecnie najbardziej popularne jest zakładanie konta przez internet, wypełniając bezpieczny formularz.

Zanim wybierzemy bank i podpiszemy umowę o prowadzenie konta, należy konta bankowe porównać i wybrać najlepsze i odpowiednie do naszych potrzeb. Konieczne jest zapoznanie się z tabelą opłat i prowizji oraz regulaminem.

JAKIE KONTO BANKOWE WYBRAĆ?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku i konta bankowego:

jaka jest wysokość opłat i prowizji (Tabela Opłat i Prowizji) za prowadzenie rachunku, używanie kart płatniczych, przelewy, opłaty stałe, wpłaty i wypłaty w placówkach banku.

  • lokalizacja placówek bankowych i placówek partnerskich,
  • liczba i lokalizacja bankomatów,
  • dostępność usług przez internet, telefon komórkowy,
  • oprocentowanie rachunku,
  • dodatkowe usługi w ramach konta bankowego. Np.: możliwość założenia lokaty online, zmiana rachunku na inny, wniosek o kredyt lub limit w koncie, itp.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok