Porównaj kredyty konsolidacyjne w bankach i wybierz tańszą konsolidację. Niższa rata kredytowa w porównaniu do obecnie spłacanych zobowiązań, możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel w ramach kredytu, zwiększenie zdolności kredytowej – to główne korzyści z przeprowadzonej konsolidacji.

porównaj kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne nie rozwiązują oczywiście wszystkich problemów finansowych i nie są kredytami dla wszystkich chętnych. Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego nie eliminuje przyczyn nadmiernego zadłużenia, ale niejednokrotnie stwarza możliwości do naprawienie domowych finansów.

Nie każdy kredytobiorca, który decyduje się na konsolidację i wybiera ten rodzaj kredytu, podejmuje działania z powodu napięć w budżecie finansowym. Nie. Skonsolidowanie kredytów w jeden (lub zmniejszenie liczby posiadanych zobowiązań) i zmniejszenie raty pozwala zwiększyć zdolność kredytową i uzyskać dodatkowe finansowanie.

W tym i następnych artykułach, przeczytasz najważniejsze informacje dotyczące kredytów konsolidacyjnych, jak i samej konsolidacji.

Co oznacza kredyt konsolidacyjny i konsolidacja kredytów

Co to znaczy kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny, to jeden z kredytów bankowych. „Łączy” on wybrane kredyty i pożyczki bankowe w jeden kredyt, co ułatwia spłatę zobowiązań, dzięki niższej comiesięcznej racie. To „łączenie” kredytów i pożyczek, to nic innego, jak spłata przez bank „starych” zobowiązań i zastąpienia ich jednym nowym kredytem.

Należy dodać również, że jest to kredyt celowy, który może być przeznaczony wyłącznie na spłatę zobowiązań – jest to zatem tzw. konsolidacja kredytów.

Co prawda jest on udzielany na nieco lepszych warunkach niż podobne kredyty gotówkowe, ale nie jest to czynnik, który diametralnie wpływa na zmniejszenie wysokość nowej raty. Uzyskanie niższej miesięcznej raty możliwe jest przede wszystkim dzięki wydłużeniu czasu spłaty.

Czy musisz skonsolidować wszystkie posiadane kredyty? Nie ma takiego obowiązku i możesz samodzielnie zadecydować, które chcesz połączyć, a które spłacać na starych zasadach. Zakres możliwej konsolidacji jest ustalany przez bank, w którym decydujesz się wziąć kredyt.

Jakie kredyty można konsolidować?

W teorii możesz skonsolidować wszystkie zobowiązania. Mogą to być zatem kredyty i pożyczki:

jakie kredyty można skonsolidować

Rzeczywistość pokazuje, że banki bardzo często wyłączają z konsolidacji określone produkty, np. nie zgadzają się na skonsolidowanie innych kredytów konsolidacyjnych. Odpowiadając jednocześnie na pytania: ile kredytów można skonsolidować czy ile trzeba spłacać kredyt lub pożyczkę, aby włączyć ją do konsolidacji, musimy pamiętać o tym, że banki prowadzą własną politykę kredytową. Nie ma zatem jednej, wspólnej odpowiedzi. Pozostaje dowiedzieć się tego u źródła.

Łączenie kilku kredytów w jeden kredyt

Podsumowując pierwszą część dotyczącą konsolidacji kredytowej.

Zanim zdecydujesz się na konkretny bank, to porównaj kredyty konsolidacyjne. Nie tylko po to, aby zapoznać się ogólną propozycją, ale również, aby sprawdzić całkowity koszt kredytu.

korzyści jakie daje konsolidacja kredytów

Przejdź do kolejnych części lub do opracowania zbiorowego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.