Pomorskie. Kredyty bankowe, pożyczki niebankowe

Kredyty pomorskie – to tutaj znajdziesz zestawienie banków ich oddziałów i placówek bankowych w województwie pomorskim, w wybranej miejscowości. Jaki kredyt jest Tobie potrzebny? Gotówkowy, mieszkaniowy, a może konsolidacyjny? Jeżeli nie szukasz kredytu lub pożyczki bankowej, to możesz również zapoznać się z propozycjami firm pożyczkowych internetowych, zarówno ratalnych, jak i krótkoterminowych. Na każdej podstronie serwisu możesz również umieścić artykuł reklamowy do Twojej firmy (jeżeli działalność gospodarczą prowadzisz na terenie województwa pomorskiego i dotyczy finansów).

województwo pomorskie. Kredyty bankowe, pożyczki niebankowe

Jak wyszukać najtańszy kredyt bankowy?

Można to oczywiście zrobić samodzielnie przeglądając propozycje w bankach, a następnie porównując zaproponowane oferty w poszczególnych bankach. Nie powinniśmy sugerować się opiniami innych osób (czy przekazów reklamowych), ponieważ ostateczna oferta kredytowa zawsze zależy od indywidualnej oceny kredytowej dokonanej przez bank. Nie mniej jednak Twoje działania powinny być ukierunkowane na to, aby znaleźć jak najlepszy kredyt, czyli przede wszystkim zawracając uwagę na jego cenę.

Na cenę kredytu wpływa wiele czynników, ale najbardziej powszechne jest jego oprocentowanie nominalne (odsetki), prowizja i ewentualne koszty dodatkowe – to wszystko ma bezpośrednie przełożenie jego cenę oraz na wysokość raty (która jest również pochodną okresu kredytowania).

Prowizja za udzielenie kredytu – może wynieść nawet i kilka procent od wysokości udzielonego kredytu. Ma ona duży wpływ na koszt kredytu w krótkim okresie kredytowania.

Polisa ubezpieczeniowa nie jest wymagana przy kredytach gotówkowych (jest dobrowolna), ale już w przypadku kredytów hipotecznych jest wymagana: ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego czy ubezpieczenie pomostowe.

Całościowy koszt kredytu

Pożyczając zatem pieniądze w banku, nie oddajesz tylko pożyczonego kapitału, ale również wszystkie koszty dodatkowe, co wpływa na całkowity koszt kredytu. Uwzględnia on nie tylko oprocentowanie nominalne (odsetki), ale również wspomnianą prowizję, ubezpieczenie itp. Prezentowany jest w ujęciu złotówkowym.

Całkowity koszt kredytu opisuje również wskaźnik RRSO (Rzeczywista stopa procentowa), obliczony jako wartość procentowa (przedstawiany w ujęciu procentowym) łącznej kwoty kredytu w ujęciu rocznym. Każdy bank (jak również i firmy pożyczkowe) są zobowiązania do przedstawienia na udostępnionym klientowi formularzu informacyjnym, wszelkich danych na temat kosztów i RRSO kredytu.

Do wyliczenia RRSO przyjmowane jest oprocentowanie nominalne oraz inne koszty związane z kredytem (np. prowizja) oraz wszelkie inne dodatkowe opłaty, których poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu.

Im mniejszy jest zatem całkowity koszt (RRSO), to kredyt będzie tańszy.

Kredyt gotówkowy oblicz ratę – ile wyniesie?

Poniżej: kalkulator rat i kredytów gotówkowych oraz zestawienie banków i kredytów gotówkowych.

Wyszukanie banku i kredytu gotówkowego może być bardzo szybkie i całkiem proste. Warunek: wiesz gdzie szukać i z jakich narzędzi korzystać. Porównywarka kredytów jest pomocna, jeżeli chodzi o szacowanie rat i zapoznanie się z podstawowymi propozycjami banków. Porównanie kosztów kredytowych, które poznasz już po skontaktowaniu się z bankiem, pozwala wybrać tańszy kredyt gotówkowy.

W tym przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych można skorzystać z wyszukiwarka i ustalić własne parametry wyszukiwania. W ten sposób zawsze sprawdzisz dowolny kredyt gotówkowy do 200 tys. zł – maksymalnie 10 lat.

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny produkt kredytowy oferowany przez banki. Nie oznacza, że najtańszy. Odsetki, prowizja, a niekiedy i ubezpieczenie wpływają na całkowity koszt kredytu.

Zawsze powinno się porównać kredyty gotówkowe i wybrać ten z niższymi kosztami całkowitymi lub negocjować poszczególne elementy kosztowe. To jest klucz do uzyskania korzystnego kredytu. Warto zwrócić uwagę na:

  • oprocentowanie nominalne kredytu, które obecnie nie może przekraczać 7,2% – od niego zależą odsetki,
  • prowizję kredytową, która może wynieść zarówno 0%, ale może również wynieść i ponad 50% kosztów całkowitych kredytu! Liczona jest najczęściej jako % od wysokości udzielonego kredytu,
  • ubezpieczenie,
  • opłaty przygotowawcze.

Spłacasz obecnie kilka zobowiązań na łączną kwotę 14 tys. zł i raty kredytowa są zbyt duże? Zastnów się nad konsolidacją kredytową. Zamiast kilku rat kredytowych spłacać będziesz jedną. Dzięki wydłużeniu czasu spłaty będzie ona dodatkowo niższa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok