Połączenie kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt

Połączenie kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt jest możliwe z kredytem konsolidacyjnym. Pozwala to skonsolidować kredyty i pożyczki bankowe, aby mieć jeden kredyt, a po drugie, konsolidacja pozwala obniży ratę kredytową.

Poniżej znajduje się zestawienie kredytów konsolidacyjnych i propozycji bankowych. Wystarczy wypełnić i wysłać krótki formularz, aby przedstawiciel banku skontaktował się z nami w sprawie kredytu.

Dobrze, mamy już zestawienie kredytów konsolidacyjnych, ale warto zastanowić się nad kwestą, na co zwracać uwagę przy konsolidacji kredytów.

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych to duża pomoc w dokonaniu wyboru. Konieczne jest jednak porównanie ofert bankowych. Przy czym zestawienie i porównanie kredytów, to nie jest to samo.

Zestawienie, to tylko ogólna propozycja banków skierowana do ogółu klientów, którzy chcą skonsolidować zadłużenie i mają przy tym odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową.

Natomiast porównanie kredytów, czy bardziej ofert kredytowych, to już zapoznanie się z indywidualną propozycją kredytu i jednocześnie możliwość zestawienia jej z inną ofertą bankową. W ten sposób łatwiej jest wybrać korzystniejszy kredyt.

Należy zawsze brać pod uwagę, że im lepszą ocenę scoringową (zdolność kredytowa + wiarygodność kredytowa) uzyskamy w banku, to lepszą ofertę kredytową otrzymamy i tym samym nasz pozycja negocjacyjna jest znaczenie silniejsza.

Porównanie banków i kredytów na skonsolidowanie zadłużenia

Na co powinniśmy zwrócić uwagę porównując dostępne kredyty konsolidacyjne? Na kilka czynników. Można sprawdzić poszczególne elementy wpływające na koszt kredytu, ale i tak najważniejszy jest całkowity koszt kredytu. Im będzie on większy, tym oczywiście kredyt jest droższy.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, również przedstawia całkowity koszt kredytu, ale w ujęciu procentowym. Całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO, to dobre parametry, który pomogą wybrać korzystną opcję kredytową.

Podsumowanie: kredyt konsolidacyjny oraz plusy i minusy

  1. Konsolidacja kredytów, to niższa rata kredytowa od sumy dotychczasowych obciążeń. Na przykład, w przypadku kredytu konsolidacyjnego 20000 zł na 6 lat rata kredytowa powinna oscylować wokół 450 zł.
  2. Całkowita kwota do spłaty, czyli koszt kredytu, będzie większa niż gdybyśmy nie konsolidowali zadłużenia i spłacali kredyty tak, jak dotychczas.
  3. Wydłużony okres spłaty, to większe odsetki od kredytu. Nowy kredyt, to również dodatkowe koszty związane z kredytem, np. prowizja za jego udzielenie.
  4. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy na 20000 zł z reguły nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.
  5. W ramach konsolidacji można uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel: konsolidacja poprawia naszą zdolność kredytową. Takiej pożyczki gotówkowej moglibyśmy nie otrzymać, gdybyśmy nie skonsolidowali zadłużenia.
  6. Konsolidacja pomaga poprawić płynność finansową.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok