PKO BP – Bank Polski

2022-12-25 – ostatnia aktualizacja

05/04/22: PKO BP współfinansuje kredyt na rozwój i ekspansję zagraniczną polskiego producenta rowerów – KROSS. Finansowanie konsorcjalne o łącznej wartości 460 mln zł umożliwi spółce dalszy rozwój, jak i ekspansję w Polsce i na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka KROSS ma w planach:

  • dalszy rozwój e-commerce,
  • budowę własnej sieci sprzedaży w większych miastach poprzez dodatkowe 160 sklepów,
  • rozszerzenie eksportu produktów.

PKO Bank Polski współfinansując kredyt (udział PKO BP wynosi 230 mln zł) na rozwój i ekspansję zagraniczną producenta rowerów – KROSS, umacnia jego pozycję, jako lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

KROSS to dziś numer 1 nie tylko w Polsce, ale i w Czechach. Jest również w pierwszej trójce na innych rynkach CEE. Firma powstała w 1990 roku (założycielem i właścicielem był Zbigniewa Sosnowskiego). Rowery marki KROSS powstają w nowoczesnej fabryce produkcyjnej w Przasnyszu. Firma jest sponsorem tytularnym KROSS ORLEN Cycling Team.

Polska jest jednym z największych producentów rowerów w Europie, a rowery marki KROSS są eksportowane do 50 krajów – Marcin Majewski, Dyrektor Pionu Relacji z Klientami Korporacyjnymi PKO Banku Polskiego.

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wspiera swoich klientów:

  • w realizacji strategicznych projektów inwestycyjnych poprzez doradztwo zarówno w doborze formy finansowania,
  • dopasowując elastyczne warunki finansowania do prowadzonej działalności.

W ramach oferty produktowej Grupy klienci korporacyjni mogą korzystać z produktów i usług leasingowych oraz faktoringowych.


PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Wartość aktywów wynosi 418 mld zł. W 2021 r. PKO BP wypracowało 4,9 mld zł zysku netto. Spółka obsługuje 11 mln klientów detalicznych. Jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów. Najwyższe udziały osiągnął BANK w depozytach (17,8%), kredytach (17,4%) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych dla osób fizycznych (19,9%). Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która jest zainstalowana już na ponad 6 mln urządzeń klientów. Spółka prowadzi działalność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych w Czechach, w Niemczech i na Słowacji.

źródło: https://media.pkobp.pl/188380-pko-bank-polski-wspolfinansuje-ekspansje-i-rozwoj-producenta-rowerow-kross

Przeczytaj również: W którym banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja kredytów, pożyczek bankowych. Głównym celem konsolidacji jest „połączenie” zobowiązań w jeden kredyt, a dzięki wydłużeniu okresu spłaty, możliwe jest znaczne zmniejszenie nowej raty.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok