Opinie na temat banków

2023-10-01 – ostatnia aktualizacja

Opinie na temat banków są… bardzo różne. I nie każda z nich jest obiektywna. A jaka jest prawdziwa? Czy warto kierować się nimi przy podejmowaniu decyzji? Wydaje się, że jednak nie. Może to być pewien czynnik, który ma wpływ na podjęcie decyzji, ale nie jest najważniejszy.

opinie na temat banków

Zwłaszcza, że każda osoba ma swoje zdanie na temat kredytów i pożyczek bankowych. I każda z tych osób chciałaby, aby to ich opinia była decydująca. Przeczytajmy zwłaszcza te opinie, które dotyczą kredytów i pożyczek bankowych.

Bardzo często zdarzają się bardzo obszerne, emocjonalne, ale tak naprawdę mało merytoryczne opinie. Czasami można odnieść wrażenie, że niektóre są pisane na zlecenie konkurencji… Warto jest wsłuchać się w głos opinii publicznej, ale bądźmy czujni! Należy mieć na uwadze to, że ktoś chce może nas celowo wprowadzić w błąd i zniechęcić z korzystania z usług danego banku.

Poniżej próbka tego, co znajdziemy na forach i w komentarzach. Nie podajemy nazw banków, aby nie robić negatywnej, jak i pozytywnej reklamy.

Najlepsze opinie na temat banków

„Zdecydowanie potwierdzam, że ten bank to samo dno! Nie wiem jakie należy spełniać warunki, aby otrzymać u nich kredyt! Ja zarabiam przeszło 4000 zł brutto, ale mam kredyt mieszkaniowy, a to dla nich już za dużo! Na telewizor nie dali mi raty!”

Polecam kredyt w banku! Jestem zadowolona jak nigdy z banku! W lipcu wzięłam kredyt na 20 tys. zł. Wygrałam spłatę całości kredytu w konkursie! Tak po prostu mnie wylosowali!”

„Moja opinia o banku jest następująca: Miałam tutaj pożyczkę i jestem zadowolona. Ostatnio znów ubiegałam się o pożyczkę. I znowu dostałam. Bardzo miła obsługa, czytelna dokumentacja kredytowa, a stałe oprocentowanie. Nie miałam nigdy problemów ze spłatą kredytów czy pożyczek. Mam pozytywną historię kredytową. Spłaciłam poprzednią pożyczkę i odliczono mi od niej odsetki i ubezpieczenie za niewykorzystany okres.”

„Mam w banku konto firmowe i dodatkowo konto bankowe indywidualne. Wystąpiłam na początku br do banku z wnioskiem o przyznanie kredytu na firmę w rachunku bankowym firmowym. Zabezpieczeniem lokata na koncie indywidualnym. Nic z tego. Minęły 2 miesiące żadnej odpowiedzi z banku. Tak lekceważyć klienta! Powiedziano mi, że czekają na decyzje z centrali, albo nie ma tego pracownika. Bardzo zła organizacja pracy, u mnie w firmie taka osoba już by wyleciała z roboty.”

Nie polecam brania kredytu, pożyczki, zakładania kont osobistych w tym banku. Mam tutaj kredyt i na harmonogramie spłat widnieje kwota 17 620 zł. Dzwonię do nich i pytam się ile jeszcze do spłaty, a oni na to, że do spłaty pozostaje jeszcze ponad 18 000 zł kredytu gotówkowego!!! Nie dajcie się na nich nabrać i nie polecam!”

Opinia na temat banków. Dyskusja

P: Możecie mi powiedzieć jakie jest realne oprocentowanie? Czy są jakieś ukryte ubezpieczenia?

O: Najlepiej jest złożyć wniosek w każdym banku i sprawdzić, gdzie jest najtaniej. Wysłać wniosek kontaktowy i jak zadzwonią, to pytać: ile mnie to razem będzie kosztować i dlaczego tak drogo. Sprawdzić tak kolejny bank lub banki i wybrać najtaniej.

P: Chciałam wziąć pralkę na 6 rat w sklepie. Niestety, sklep ma jedynie umowę z bankiem i kredytu ratalnego nie otrzymałam. Dlaczego? Nie wiem. Pracuję w Urzędzie Gminy, mam oczywiście stałą pracę na umowę na czas nieokreślony, zarabiam 2500 zł netto. Jeżeli to za mało, to kto u nich dostaje kredyty?

O: 2500 zł dochodu i pralka na raty?

P: A dlaczego mam płacić całość od razu? Raty na 0%. Rata 100zł?

O: Stwierdzam, że mając tak wysokie dochody, to nie rozumiem, jak można brać coś na raty. Kredytu nie dostałaś, ponieważ nie masz zdolności kredytowej, ot co. Ja mam trochę mniej na rękę i żadnego kredytu ratalnego jeszcze nie brałam. Nic nie biorę. Pożyczek gotówkowych nie, kredytów gotówkowych, też nie. Nie mam kart debetowych i jakoś żyję. Miałam jedną pożyczkę w banku, parę lat temu, dawno spłaciłam i jestem czysta.

P: Ja nie dostałam z mężem kredytu, bo podaliśmy niewłaściwy kod i wniosek został odrzucony. Mamy stałą prace i wysokie zarobki. Godzina czasu na wypełnianie wniosku i pytam się po co? Kredytu nie dostaliśmy, a jesteśmy klientami klasy A+…

O: Proszę o więcej wiarygodności i prawdomówności. Ponieważ opisujemy tutaj swoje przygody z różnymi bankami, to koniecznie należy pisać prawdę i wyłącznie prawdę. Wtedy będziemy wiedzieć jaki wybór podjąć. Jaki bank wybrać, czy warto tam wziąć pożyczkę lub założyć rachunek.

O: Lepiej wydać cudze niż swoje.

O: Nie polecam żadnych kredytów, nie tylko w tym banku. Po prostu czuję się oszukana. Nie byłam na tyle czujna. Moja historia z tym bankiem zaczęła się od tego, ze wzięłam odkurzacz na raty z prezentacji. No i jaki bank wybrać? Miałam do wyboru tylko jeden. I się zdecydowałam. Dostałam do podpisania dokumenty z banku: jaka rata i na ile miesięcy kredyt. Ile wynosi oprocentowanie i ile to mnie łącznie wyniesie? pytam akwizytora. „Bank się ze mną skontaktuje” – odpowiedział mi. Zadzwonili. Pani z banku pyta: „czy wzięłam kredyt?” Tak. Pytam: „Ile wynosi koszt kredytu łączny?” Pani z banku: „Nie wie. Koszty to inny dział.” Po kilku dniach przychodzi listownie umowa kredytowa. Oprocentowanie 9,45%, prowizja od kredytu… 18%!!! Gdybym wszystko wiedziała od razu, to bym w odkurzacz na raty nie wdepnęła. Nie ma co podpisywać dokumentów, które nie są całkowicie wypełnione i przede wszystkim czytajcie umowy.

O: Można odstąpić od umowy kredytowej w ciągu 14 dni od podpisania umowy.

Opinie na temat banków są bardzo różne, dyskusje na forach i w komentarzach zacięta. Każdy próbuje przekonać pozostałe osoby, że jego doświadczenie jest typowe, a działanie banku, które opisuje jest normą. Gdzie jest prawda? Po środku? Z pewnością nie. Internet daje tę przewagę, że można często wypisywać bzdury, bez ponoszenia konsekwencji za napisane zadania. Od nas samych zależy, czy damy się na to nabrać.

Przeczytaj również:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok