Oferty kredytów gotówkowych w bankach

Oferty kredytów gotówkowych w bankach. Szybki przegląd najnowszych propozycji kredytowych w bankach i oszacowanie rat kredytu. Krótki formularz kontaktowy do wybranych banków.

oferty kredytów gotówkowych w bankach

Poniżej znajduje się lista banków pozwalająca zapoznać się z najnowszymi propozycjami w segmencie kredytów i pożyczek gotówkowych.

Jeżeli korzystasz z kalkulatora rat lub porównywarki kredytów gotówkowych, to musisz wiedzieć, że nie przedstawiają one rankingów kredytowych. Wyliczenia rat mają charakter szacunkowy, a rzeczywiste warunki kredytu zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej przeprowadzonej przez bank (więcej w tym temacie znajdziesz w artykule: Kredyt Gotówkowy Tylko na Podstawie Rankingu.).

Zakres propozycji kredytowych zależy miedzy innymi od wartości szukanego kredytu oraz kanału dystrybucji. Wybór nie jest trudny, ale dopiero po porównaniu z uwzględnieniem kosztów całkowitych oraz RRSO.

Im dłuższy jest okres spłaty zobowiązania, to więcej odsetek, które musimy zapłacisz za pożyczony kapitał.

Oczywiście, wydawać mogłoby się, że to koszt całkowitym czyli cena kredytu jest najważniejsza. Ale można porównywać kredyty gotówkowe w oparciu o inne elementy oferty. Na przykład dla wielu osób ważna jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych.

Co jest lepsze: kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa?

Jeśli masz konkretne plany, ale niestety, brakuje środków finansowych, to można zastanowić się nad kredytem lub pożyczką gotówkową. Chcesz sprawdzić czy masz odpowiednią zdolność kredytową, aby taki kredyt w banku uzyskać? Nie korzystaj z kalkulatorów do jej wyliczania, tylko skontaktuj się bezpośrednio z bankiem.

Kredyt gotówkowy to kredyt, który musi być przeznaczony na cel zapisany w umowie. Natomiast pożyczka gotówkowa może zostać przeznaczona na dowolny cel, np. wakacyjny wyjazd, opłatę za studia, remont mieszkania czy mebli do pokoju.

Bardzo często jednak banki, czy my sami, stosujemy zamiennie kredyt gotówkowy z pożyczką gotówkową, mówiąc o tym samym produkcie – pożyczce gotówkowej na dowolny cel. Jedynie w firmach pożyczkowych znajdziesz pożyczki gotówkowe, a nie kredyty.

Oferty kredytów gotówkowych w bankach, czyli gdzie po taki kredyt

Wybór oferty jest uzależniony od wielu czynników i nie ma tutaj większego znaczenia czy jest to duży czy mały kredyt gotówkowy (jest to oczywiście bardzo subiektywne stwierdzenie).

  • Propozycje w segmencie kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach zaczynają się już od 500-1000 zł, a maksymalna wysokość to 200 tys. zł. Są również banki, które nie pożyczą bez zabezpieczenia więcej niż 120-150 tys. zł.

Szczegóły konkretnej oferty bank może przedstawić dopiero po dokonaniu analizy oceny kredytowej, z uwzględnieniem zdolności i wiarygodności kredytowej. Dotyczy to wszystkich produktów kredytowych.

Sezonowo pojawiają się również propozycje kredytów przeznaczone dla określonych grup zawodowych (wykonujące wolny zawód, pracowników sfery budżetowej czy emerytów) czy z minimalnymi formalnościami, np. tzw. kredyt gotówkowy na PIT.

Kredyty gotówkowe mogą być oferowane przez banki komercyjne, spółdzielcze i SKOK-i oraz standardowo i przez internet. Te ostatnio nierzadko są tańsze niż oferowane wyłącznie w placówkach bankowych.

  • Raty kredytowe mogą być płacone w systemie rat malejących lub stałych. Maksymalny okres kredytowania, w zależności od wysokości zobowiązania to 10 lat.

Na następnej stronie: porównanie kredytów gotówkowych 50 tys zł 10 lat. Sprawdź również PKO BP – Bank Polski – najnowsze informacje z banku oraz przegląd produktów finansowych, o które możesz wnioskować bez wychodzenia z domu.

Zanim zdecydujesz się na wybór banku, w którym złożysz wniosek kredytowy, postaraj się porównać chociażby dwie oferty, tak aby dokonać korzystniejszego wyboru.

Wpis "Oferty kredytów gotówkowych w bankach"
został zaktualizowany w grudniu 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok