Oferty kredyty gotówkowe w bankach 2022

Oferty kredyty gotówkowe w bankach 2022. Potrzebujesz kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku? Przez internet lub w placówce bankowej? Od 500 zł do nawet 200 tys. zł? Sprawdź co przygotowały banki w nowym 2022 roku.

oferty kredyty gotówkowe w bankach 2022

Poniższe zestawienie pomoże Tobie zapoznać się z najnowszymi propozycjami, a następnie skontaktować się z bankami, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Jeżeli decydujesz się na kredyt lub pożyczkę gotówkową (zakładając, że masz odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową), musi ona nie tylko odpowiadać Twoim potrzebom, ale również i obecnym, i przyszłym możliwościom finansowym.

Pożyczka gotówkowa może zostać przeznaczona na dowolny cel, podobnie jak kredyt zaciągnięty na karcie kredytowej (tania karta kredytowa) czy w rachunku ROR. W zależności od tego jaki jest cel kredytowania, taki produkt kredytowy powinien być wybierany.

Poniższe zestawienie nie jest ranking kredytów gotówkowych, ponieważ… trudno jest taki ranking stworzyć. Dlaczego? W rankingach nie można uwzględnić chociażby oceny kredytowej klienta, a ma ona przecież decydujący wpływ na ostatecznie przygotowaną ofertę kredytową.

Zestawienie propozycji bankowych pozwala jednak zapoznać się z aktualnymi promocjami kredytów gotówkowych, ofertami internetowymi lub dostępnymi w sposób tradycyjny.

Z każdym z poniższych banków skontaktujesz się wysyłając krótki formularz ws. kredytu – przedstawiciel banku przedzwoni – rozmowa nie zobowiązuje Ciebie w żaden sposób do skorzystania z propozycji.

Kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych kredytów konsumenckich. W przeciwieństwie do kredytów celowych (np. kredyt hipoteczny – kredyt hipoteczny mieszkaniowy dla tych co nic nie wiedzą czy kredyt konsolidacyjny – kredyty konsolidacyjne ranking 2022), środki finansowe można z takiego kredytu można przeznaczyć na cel dowolny, który nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Kredyt gotówkowy w 2022 r.

Ostatni kwartał 2021 r., podobnie jak kwiecień 2022 r., charakteryzowały się dynamiczną zmianą w propozycjach kredytowych w bankach, które zostały spowodowane podwyżkami stóp procentowych. Konsekwencją zmiany polityki RPP jest podrożenie produktów kredytowych oraz zmniejszenie się zdolności kredytowej konsumentów.

Kredyty ułatwiają zakupy towarów i usług, ale tak naprawdę, żaden kredyt konsumencki nie ma zalet, w przeciwieństwie do kredytów inwestycyjnych udzielanych przedsiębiorstwom. Co prawda kredyt lub pożyczka pozwala szybciej zrealizować wyznaczone cele czy pokryć nagłe i niespodziewane wydatki, ale ostatecznie należy oddać więcej pieniędzy, niż tylko pożyczony kapitał.

Jaki jest główny koszt kredytu gotówkowego? Najczęściej są to odsetki kredytowe, których wysokość zależy m.in. od oprocentowania nominalnego kredytu, wysokości kredytu, okresu kredytowania oraz rodzaju rat – malejące lub stałe (przeczytaj: Rodzaje rat kredytowych).

Rosnące stopy procentowe powodują, że banki podnoszą oprocentowanie nominalne kredytów i pożyczek, a tym samym cena produktów kredytowych rosną.

Z reguły najwyżej oprocentowane są karty kredytowe i debety w ROR-ach. Najniżej oprocentowane są kredyty hipoteczne, natomiast kredyty i pożyczki gotówkowe klasyfikują się w połowie stawki (jednak bliżej im do górnego limitu stopy procentowej).

Dodatkowymi kosztami kredytów gotówkowych są prowizje kredytowe, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie.

Wszystkie te elementy podliczone razem, stanowią o cenie kredytu i wyrażone są przez koszt całkowity kredytu oraz jego RRSO.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy w 2022 roku?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że obecny 2022 rok może być wyjątkowo dynamiczny.

Rosnąca inflacja i koszty utrzymania, zmniejszenie się zdolności kredytowej konsumentów, półroczne obowiązywanie tarczy inflacyjnej, decyzje Rady Polityki Pieniężnej – to wszystko może powodować rosnącą niepewność na rynku kredytowym.

Jednocześnie nie należy zapominać, że stopy procentowe są najwyższe od 2013 r., a to powoduje, że banki i (zwłaszcza) firmy pożyczkowe muszą dostosować się do nowej sytuacji, podnosząc oprocentowanie kredytów i pożyczek.

Koszt odsetkowy ma większy udział w całkowitym koszcie kredytu w przypadku kredytów długookresowych, natomiast koszty pozaodsetkowe, np. prowizja, wpływają w większym stopniu na kredyty i pożyczki krótkoterminowe, którego przykładem skrajnym są tzw. chwilówki pozabankowe (pożyczki przez internet pozabankowe).

Czy w tak dynamicznie zmieniających się warunkach zdecydować się na oprocentowanie zmienne czy stałe? Oprocentowanie zmienne kredytu będzie się zmieniać wraz ze zmianami stóp procentowych – RPP podniesie stopy – raty wzrosną, i odwrotnie. Oprocentowanie stałe gwarantuje niezmienność raty (równej), niezależnie od decyzji Rady.

Decydując się na kredyt gotówkowy, w tych jednak dość niepewnych czasach, powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę na analizę kredytową, czyli porównanie ofert kredytowych z uwzględnieniem kosztów całkowitych. To pozwoli wybrać tańszą i korzystniejszą ofertę.

Kredyt gotówkowy jak wybrać?

1. Co prawda procedura kredytowa jest szybka i ograniczona do niezbędnego minimum, to jednak nie zwalnia nas od porównania co najmniej dwóch ofert. Nie powinniśmy decydować się na pierwszy lepszy kredyt, nawet wówczas, kiedy propozycja wypłynie z naszego banku.

2. Możliwość wzięcia kredytu przez gotówkowego przez internet w szczególności kusi, ale niekoniecznie szybciej i wygodniej oznacza taniej.

3. Przy wysokich kwotach kredytu i długim czasie spłaty, musisz być przygotowany na to, że bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci poręczenia osoby trzeciej lub wykupienia ubezpieczenia.

W przypadku pożyczek i kredytów gotówkowych banki nie wymagają zabezpieczenia hipotecznego. Takie zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości występuję w przypadku pożyczki hipotecznej na dowolnej cel.

4. Pożyczaj zawsze tylko tyle, ile potrzebujesz – nigdy nie pożyczaj na zapas. Jeżeli masz możliwości, to zaoszczędź pewną kwotę, aby pożyczyć mniej.

Pożyczki i kredyty gotówkowe znajdziesz zarówno w bankach komercyjnych i spółdzielczych, jak i w SKOK-ach. To oznacza, że propozycji kredytowych może być znacznie powyżej 100! To w końcu jeden z najpopularniejszych produktów (obok kont bankowych).

Tak dużo propozycji sprawia, że odnosi się wrażenie, że wybranie korzystnego kredytu gotówkowego jest niemożliwe. Prawda jest jednak całkowicie inna. Optymalnym rozwiązaniem jest skupienie się wyłącznie na kilku bankach!

Porównując ZALEDWIE dwie oferty kredytowe pod względem ceny (całkowity koszt kredytu/RRSO), z pewnością wskażesz, która z nich jest tańsza.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że uzyskując wysoką ocenę kredytową w banku możesz liczyć na lepszą ofertę kredytową niż pozostali klienci, a jednocześnie rosną Twoje możliwości negocjacyjne.

1. Jeżeli chcesz sprawdzić zdolność kredytową, to nie korzystaj z kalkulatorów zdolności kredytowej – otrzymasz wyłącznie oszacowane wyliczenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kontakt z wybranym bankiem.

2. W języku potocznym, kredyt gotówkowy jest utożsamiany z pożyczką gotówkową, i traktowany jest jako jego synonim. Zgodnie jednak z przepisami prawa, kredyt musi być przeznaczony na cel zapisany w umowie. Natomiast pożyczka może zostać przeznaczona na cel dowolny, np. na remont mieszkania czy zakup samochodu z komisu.

3. Instytucje pożyczkowe oferują wyłącznie pożyczki gotówkowe, a nie kredyty gotówkowe (np. bez BIK…).

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok