Oferty kredytów samochodowych i pożyczek samochodowych.

oferty kredytów samochodowych i pożyczek samochodowych

Kredyty i pożyczki samochodowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Wiąże się to między innymi z tym, że stosunkowo niewiele osób ma możliwość zakupu samochodu za oszczędzone pieniądze.

Jednocześnie kredyty na samochód są tańsze, z reguły o kilka punków procentowych, od dostępnych kredytów gotówkowych. Banki mają pewność, że cel kredytu to zakup ruchomości, jednocześnie posiadają zabezpieczenie w postaci przedmiotu zakupu.

Alternatywą dla kredytów samochodowych jest: leasing, kredyt gotówkowy oraz pożyczka hipoteczna (jest to jednak pożyczka pod zastaw nieruchomości, którą może udzielić konsumentowi wyłączenie bank).

Pamiętajmy: wybierając jakikolwiek kredyt lub pożyczkę musimy zwracać baczną uwagę na wszelkiego rodzaju promocje, koszta dodatkowe, np. związane ze wcześniejszą spłatą kredytu bądź czy istnieje możliwość odroczenia spłaty kredytu, itp.

Czy lepiej jest skorzystać z kredytu gotówkowego czy kredytu odnawialnego w koncie? Jakie są różnice?

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, a to oznacza jedno: kredyt, którego środki muszą zostać przeznaczone na zakup samochodu. Ewentualne może to być inna dopuszczalna przez bank ruchomość.

W przypadku kredytów hipotecznych, zabezpieczeniem jest nieruchomość, to dla kredytu samochodowego będzie to samochód? W zasadzie tak, ponieważ wyróżnić można kilka rodzajów zabezpieczenia takiego kredytu, np.  zastaw rejestrowy, czy przewłaszczenie na zabezpieczenie.

Stosując różnego rodzaju zabezpieczenia, bank minimalizuje ryzyko, jakie jest zawsze związane z pożyczeniem pieniędzy.

Zastaw rejestrowy: jeżeli kredytobiorca nie spłaca zadłużenia, to bank może zażądać jego zwrotu. Kupując samochód należy koniecznie sprawdzić, czy nie został on objęty takim zastawem. Zastaw rejestrowy sprawia, że bank może dysponować taką ruchomością, pomimo że to Ty będziesz kredytobiorcą.

Odstąpienie praw płynących z posiadania polisy AC (autocasco) – środki zostają przekazane bankowi, w którym zaciągnąłeś kredyt na zakup samochodu.

Przewłaszczenie na zabezpieczenie – przeniesienie własności rzeczy na wierzyciela. Czyli do czasu całkowitego spłaty kredytu, własność przeniesiona jest na bank i dopiero w chwili całkowitego uregulowania zobowiązania prawo własności przechodzi na kredytobiorcę.

Lepszy kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Czy warto składać wniosek o kredyt samochodowy, czy może skorzystać z pożyczki gotówkowej i z niej sfinansować zakup auta?

Kredyt samochodowy można wziąć na zakup samochodu nowego, jak i używanego. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim czas spłaty kredytu, bo sięgający nawet 5-6 lat (niekiedy dłużej) oraz cena – często nieco tańszy od pożyczki gotówkowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile wyniesie rata kredytu samochodowego, to w celu dokonania ich wyliczeń skontaktuj się z wybranym bankiem. Ostateczne warunki i wymagania jego uzyskania określa bank i zależą od oceny zdolności kredytowej.
Aktualizacja 24.07.2021 r.
Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.