Obniż ratę kredytu. Bank Pekao S.A. i pożyczka konsolidacyjna w promocji

2023-04-08 – ostatnia aktualizacja

Bank Pekao S.A. 15 marca 2023 roku rozpoczął kampanię reklamową związaną z pożyczką konsolidacyjną. Konsolidacja kredytów, to obecnie poszukiwane rozwiązanie mające na celu zmniejszenie liczby spłacanych zobowiązań i obniżenie wysokości nowej raty kredytowej.

Bank Pekao i pożyczka konsolidacyjna w promocji


Bank Pekao S.A.: Możliwość obniżenia spłacanych rat zobowiązań dzięki pożyczce konsolidacyjnej w Banku Pekao z atrakcyjnymi warunkami:

  • prowizja 0% – RRSO 12,54 proc.1.

Kampania reklamową, która potrwa do końca maja 2023, można obejrzeć zarówno w witrynach placówek bankowych i tradycyjnie w telewizji i kinach, ale i w usługach VOD, online – w internecie, mediach społecznościowych oraz w kanałach elektronicznych banku.

Jaki jest cel pożyczki konsolidacyjnej Pekao? Podobnie jak w przypadku kredytów konsolidacyjnych, pożyczkę konsolidacyjną można przeznaczyć na:

  • spłatę dowolnie wybranych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych.

Można w ten sposób przenieść kilka kredytów z innych banków, ale i również tylko jedną.

Pożyczka konsolidacyjna w promocji w Banku Pekao

Na czym polega promocja na pożyczkę konsolidacyjną w Pekao? Prowizja wyniesie 0 zł od przenoszonych kredytów, jeśli ich łączna kwota wyniesie minimum 10000 zł.

Dodatkowo bez płacenia prowizji można otrzymać również dodatkowe środki finansowe z przeznaczeniem na dowolny cel do 25 procent konsolidowanej kwoty.

Jaka jest maksymalna kwota pożyczki i czas spłaty? Odpowiednio: 250 tys. zł i 120 miesięcy (120 rat kredytowych). Spłatę pierwszej raty można przełożyć nawet o trzy miesiące!

Oczywiście zarówno kwotę pożyczki, jak i długość czasu kredytowania (i tym samym wysokość raty) można dostosować do indywidualnych potrzeb, a decyzja kredytowa zależy od oceny zdolności kredytowej.

Pożyczka konsolidacyjna na 32000 zł

Przykład reprezentatywny pożyczki konsolidacyjnej w Pekao S.A. według stanu na 16 lutego 2023 r.:

1RRSO ‒ Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 12,54% przy założeniach:

  • całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 32 091 zł,
  • okres kredytowania 59 miesięcy,
  • oprocentowanie zmienne roczne 11,85%,
  • całkowity koszt pożyczki 10 405,02 zł, w tym: odsetki 10 405,02 zł,
  • całkowita kwota do spłaty 42 496,02 zł (wysokość pożyczki + jej koszt),
  • 58 miesięcznych rat równych 720,27 zł, ostatnia wyrównująca 720,36 zł.

Jak skonsolidować kredyty w Banku Pekao

Samo przeniesienie zobowiązań do Banku Pekao jest niezwykle proste i są dwie opcje: dla klientów banku oraz nowych.

Klienci, którzy mają konto w Banku Pekao:
Jeżeli korzystamy z bankowości elektronicznej (Pekao24), to pożyczkę można wziąć online – przez internet, bez wychodzenia z domu. Należy wówczas złożyć wniosek o pożyczkę w serwisie internetowym banku – Pekao24 lub dzwoniąc na infolinię.

W przypadku wydania pozytywnej decyzji, umowę pożyczkową można zaakceptować internetowo w serwisie Pekao24 lub poprzez aplikację mobilną PeoPay. Środki z pożyczki konsolidacyjnej na zamknięcie wybranych zobowiązań Bank Pekao przekaże na wskazane rachunki w innych bankach.

Klienci, którzy nie mają rachunku w Banku Pekao:
Mogą również wnioskować o pożyczkę konsolidacyjną w Banku Pekao szybko i wygodnie online. Na stronie internetowej banku znajduje się wniosek o pożyczkę gotówkową na spłatę innych pożyczek.

Po pozytywnej ocenie kredytowej należy wybrać oddział, w którym zostanie podpisana umowa. Na każdym etapie wypełniania wniosku, jeżeli będzie taka potrzeba, można połączyć się z bankiem w celu uzyskania dodatkowych informacji. Doradca bankowy omówi warunki konsolidacji i dostosuje wysokość raty do naszych możliwości i potrzeb.

Umowę o pożyczkę konsolidacyjną można zawrzeć również w każdej placówce Banku Pekao S.A. w Polsce.

Oferta pożyczki konsolidacyjnej

Promocyjna pożyczka na skonsolidowanie kredytów i pożyczek potrwa do końca maja bieżącego roku. Mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Banku Pekao. Szczegóły propozycji są dostępne na stronie banku i w placówkach bankowych.

Dla pożyczki konsolidacyjnej w Pekao, prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą pożyczki konsolidacyjnej 10 000 zł – 250 000 zł. Przeznaczona jest na spłatę bieżących pożyczek i kredytów oraz możliwość jest skorzystania z dodatkowych środków na dowolny cel – do 25% kwoty konsolidacji.

Czas spłaty pożyczki konsolidacyjnej:

  • 10 000 zł – 14 999 zł: od 1 roku do 8 lat,
  • 15 000 zł – 250 000 zł: do 10 lat.

Nie może być ona przeznaczona na spłatę zobowiązań udzielonych przez Pekao S.A.

Co daje konsolidacja i pożyczka konsolidacyjna?

Po co konsoliduje się liczne zobowiązania kredytowe? Są generalnie trzy przesłanki:

1. Zmniejszenie liczby posiadanych zobowiązań kredytowych w bankach.
2. Obniżenie nowej raty kredytowej w stosunku do łącznej wysokości rat konsolidowanych. W ten sposób obniżone zostają domowe wydatki przeznaczone na obsługę zadłużenia, a to poprawia płynność finansową i stan domowego budżetu.
3. Zwiększenie zdolności kredytowej i możliwość uzyskania dodatkowych środków w ramach przeprowadzanej konsolidacji lub większego kredytu lub pożyczki w przyszłości.

Czy warto korzystać z pożyczki konsolidacyjnej? Jest to decyzja indywidualna, zależąca w dużej mierze od celu jaki chcemy osiągnąć. Należy jednak wziąć pod uwagę, że pożyczka taka nie jest za darmo i zostanie naliczony koszt całkowity (patrz wyliczenia powyższe: Pożyczka konsolidacyjna na 32000 zł). Im bardziej zależy nam na mniejszej racie, tym dłuższy należy wybrać czas spłaty, co spowoduje większy koszt odsetkowy.

Co można skonsolidować z pożyczką konsolidacyjną?

Generalnie można spłacić w ten sposób wszystkie zobowiązania kredytowe i pożyczkowe aktualnie spłacane w różnych bankach. Najczęściej są to pożyczki gotówkowe, ale i mogą to być kredyty samochodowe, ratalne czy limity w kontach i na kartach kredytowych.

Wato zastanowić się na zamknięciem zwłaszcza limitów kredytowych w rachunkach ROR i na kartach kredytowych, w przypadku, kiedy nie są one regulowane. Wówczas pobierane są odsetki, a zadłużenie jest cały czas na poziomie wykorzystanego limitu. Należy wziąć pod uwagę, że limity są wysoko oprocentowane, niejednokrotnie znacznie wyżej niż pożyczki gotówkowe. Można to sprawdzić w wiadomościach, które otrzymujemy z banku (aneksy do umowy).

O tym co podlega konsolidacji, na jakich warunkach i kto może z pożyczki konsolidacyjnej skorzystać decyduje bank. Całkowity zakres konsolidowanych produktów jest ustalony odgórnie, ale nie ma oczywiście nakazu, aby łączyć wszystkie zobowiązania. To klient samodzielnie decyduje jakie kredytu i pożyczki zostaną wcześniej spłacone, a które z nich będą regulowane tak jak do tej pory i nie zostaną włączone do konsolidacji.

Więcej informacji o konsolidacji: Ranking kredytów gotówkowych 2023. O pożyczce konsolidacyjnej Banku Pekao S.A. w rysie historycznym: Pożyczka konsolidacyjna – historia, a teraźniejszość.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok