Oblicz rate kredytu gotówkowego i gotowe. Wiesz co wybrać!

Oblicz ratę kredytu gotówkowegoOblicz rate kredytu gotówkowego w banku, korzystając z porównywarki. Jaki kredyt jest najbardziej popularny i najchętniej wybierany przez konsumentów?

Tutaj oczywiście nie powinno być wątpliwości i złudzeń, że jest to kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa. Pozwala bowiem na uzyskanie, stosunkowo szybko, niezbędnych środków finansowych na realizację określonego celu. Może to być zakup nowej pralki, wyjazd na wakacje lub taka pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na remont mieszkania.

Przeglądając oferty bankowe możemy korzystać z pomocy, jaką jest porównywarka-wyszukiwarka kredytowa.

Wylicz ratę i skontaktuj się z wybranym bankiem:

Najczęściej spotykane na stronach internetowych to porównywarki kredytów i pożyczek gotówkowych (udostępniona poniżej) oraz kredytów hipotecznych. Bardzo często porównywarka jest nazywana również kalkulatorem czy wyszukiwarką kredytową.

Wystarczy wpisać określone parametry, aby sprawdzić jakie są banki i ile w przybliżeniu wyniesie rata.

Oblicz ratę kredytu gotówkowego w banku

Rata kredytowa i jej wysokość ma bardzo duże znaczenie dla naszych finansów domowych, bowiem to od jej wysokości zależy, ile zostanie nam wolnych środków w budżecie domowym. Ale rata, którą zapłacimy bankowi zależy od wielu czynników.

Jeżeli bierzemy kredyt gotówkowy na 10 000 zł, to niezależnie jaki to będzie bank, rata kredytowa przy okresie kredytowania 8 lat, będzie mniejsza niż przy spłacie na 3 lata. Ponieważ jej wysokość zależy również od kosztu kredytu, dlatego konieczne jest porównanie kredytów gotówkowych, np. właśnie korzystając z porównywarki kredytowej.


Sprawdź, gdzie skonsolidować zadłużenie bankowe nawet do 150 tys. zł!
Przegląd banków Kredyt Konsolidacyjny 150 tys zł
Jeden kredyt z mniejszą ratą, w jednym banku.


Wysokość raty zależy również od kosztów całkowitych kredytu oraz od wyboru systemu rat (raty stałe lub malejące).

Ważne jest to, aby pamiętać, że jakikolwiek kalkulator czy porównywarka rat nie wylicza ich dokładnie. Przy jej pomocy można dokonać wyłącznie symulacji. Bez znaczenia czy obliczamy raty na stronach finansowych takich jak ta, czy na stronach banku.

Bank każdorazowo sprawdza naszą zdolność kredytową i od oceny wiarygodności kredytowej zależy oferta, którą dla nas przygotuje. Tym samym kredyt lub pożyczka może być tańsza lub droższa, a tym samym rata kredytowa będzie różna.

Koszt kredytu gotówkowego

Na ten koszt składa się oprocentowanie nominalne, prowizja, ubezpieczenie (jeżeli jest obligatoryjne lub sami chcemy z niego skorzystać) oraz koszty około kredytowe (może to być konieczność założenia płatnego konta bankowego, aby otrzymać niższe oprocentowanie kredytu).

Sprawdzając i porównując oferty kredytowe możemy oczywiście sprawdzić je z porównywarką finansową. Zwracamy uwagę na rrso kredytu, czyli na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Zawiera ona bowiem poza oprocentowaniem nominalnym również wszystkie inne koszty kredytowe, między innymi: prowizję, koszty ubezpieczenia, itp. Zwróćmy jednak uwagę, że porównywarka kredytowa nie służy do tego, aby znaleźć jak najtańszy kredyt gotówkowy, ale do sprawdzenia ofert. Indywidualną ofertę kredytową przedstawi bank po wyliczeniu zdolności kredytowej i sprawdzeniu naszej wiarygodności kredytowej. Im lepsza ocena, tym na bardziej korzystną propozycję kredytową możemy liczyć.

Dlaczego rata kredytowa jest tak istotna

Wysokość płaconej, każdego miesiąca, raty kredytowej powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych. Oszacować jej wysokość możemy z udostępnioną porównywarką. Nie może ona obciążać zbyt mocno naszych dochodów i powinna umożliwiać swobodne regulowanie zobowiązania. Zbyt wysoka, nawet jeżeli wynika z obliczeń banku, że mamy w tym przypadku zdolność kredytową, może spowodować, że przy niewielkich zawirowaniach finansowych, możemy mieć trudności z jej uregulowaniem. Lepiej zapłacić za kredyt trochę więcej, wydłużając okres kredytowania (płacimy więcej odsetek), niż narazić się na kłopoty finansowe.

Decydując się na kredyt, warto dodatkowo zastanowić się nad innymi aspektami, np. czy zależy nam na szybkim uruchomieniu kredytu (szukamy wówczas banki, w którym taka procedura będzie uproszczona i pieniądze z kredytu uzyskamy w tym samym dniu co złożony wniosek). A może jesteśmy skłonni skorzystać z obniżonego oprocentowania przy założeniu rachunku w tym banku

Pamiętaj: jeżeli spłacasz kilka zobowiązań finansowych w bankach, a suma rat jest zbyt duża, to być może warto zastanowić się nad konsolidacją. Propozycje konsolidacyjne banków znajdują się w dziale z kredytami/pożyczkami konsolidacyjnymi.

Koszt kredytu gotówkowego

Koszt kredytu, to inaczej cena za pożyczone pieniądze. Większość osób patrzy wyłącznie na oprocentowanie kredytu, ale odsetki to nie jedyny koszt. Zresztą w porównywarce finansowej widzimy, że jest jeszcze prowizja, ubezpieczenie, a właściwy całkowity koszt kredytu przedstawia rrso kredytu. Poza tym prowizja za udzielenie kredytu może być wliczona do kredytu lub odjęta. Pożyczając 10 000 zł, przy prowizji 1000 zł, w pierwszym przypadku otrzymujemy 11 000 zł i od tej kwoty są liczone odsetki lub w drugim przypadku kwota wynosi 9 000 zł.

Zanim zdecydujesz się na bank, to zawsze porównuj oferty, jeżeli zależy tobie na kosztach takiego zobowiązania. Jest to łatwe, kiedy masz dostęp do wielu aktualnych propozycji bankowych. Sprawdź Kredyt Gotówkowy Ranking 20 tys zł, jeżeli poszukujesz kredytu do 20 tys. zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok