Nowe pożyczki ratalne pozabankowe

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-30 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Nowe pożyczki ratalne pozabankowe w firmach pożyczkowych internetowych znajdziesz w serwisie kredytyporownywarka.pl. Obecnie, niestety, takich firm pożyczkowych jest coraz mniej, ale wyszukiwarka pożyczek niebankowych i porównanie firm pożyczkowych online jest dostępne w serwisie.
nowe pożyczki ratalne pozabankowe
Nowe pożyczki ratalne pozabankowe. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Wyróżnić można najczęściej trzy rodzaje pożyczek pozabankowych przez internet:

 • pożyczki krótkoterminowe do 30 dni,
 • płatne w dwóch ratach,
 • długoterminowe pożyczki pozabankowe na raty.

Te ostatnie, to przede wszystkim to pożyczki z ratą miesięczną, chociaż spotykamy się również z ratami tygodniowymi. W Polsce wynagrodzenie jest wypłacane co miesiąc, dlatego kierując się wyborem firmy pożyczkowej i metod płatności, lepszym wyborem wydaje się pożyczka z ratami płatnymi co miesiąc.

Pożyczki pozabankowe przez internet, pomimo to, że są drogie, to jednak mogą być tańsze w porównaniu z pożyczkami oferowanymi przez firmy stacjonarne. Poza tym obecnie jest to lepszy i bezpieczniejszy wybór niż bezpośredni kontakt w firmie stacjonarnej. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, aby porównać koszty pożyczki, niezależnie od dokonanego wyboru.

Nowe pożyczki ratalne pozabankowe i pozostałe propozycje

Nowe pożyczki ratalne pozabankowe oraz firmy pożyczkowe, które już działają na rynku od wielu lat są zaprezentowane poniżej.

Pożyczki krótkoterminowe? Sprawdź: Wyszukiwarka krótkoterminowych pożyczek pozabankowych.

Niezależnie czy jesteś zainteresowany nową pożyczką ratalną pozabankową czy „starą” przez internet, to i tak przeważnie sprowadza się to do kilku podstawowych kroków.

Z pewnością należy wypełnić wniosek pożyczkowy, a do tego wystarczy dowód osobisty i PESEL. Cały proces pożyczkowy można sprowadzić do kilku kroków:

1. Po wybraniu firmy pożyczkowej, na jej stronie internetowej należy wybrać wysokość pożyczki oraz okres spłaty.
2. Należy następnie wypełnić krótki formularz internetowy, w którym wpisujemy:

 • dane osobowe z dowodu osobistego,
 • adres zameldowania,
 • numer telefonu komórkowego,
 • numer naszego konta bankowego,
 • adres mailowy,
 • wysokość i źródło dochodu.

W dalszych krokach możemy zostać np. poproszeni o przesłanie skany z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące.

3. Jeżeli decyzja pożyczkowa jest pozytywna (informację otrzymamy na maila lub w wiadomości sms), to z rachunku bankowego, który został podany we wniosku, należy wykonać tzw. przelew weryfikacyjny. Z reguły jest to 1 zł i ma na celu potwierdzić naszą tożsamość.
4. Następnie pieniądze z pożyczki przelewane są na konto bankowe lub niektóre z firm pożyczkowych umożliwiają również odebranie pieniędzy w dowolnej placówce pocztowej.

Nowe pożyczki ratalne pozabankowe lepsze od „starych”?

Na rynku jest całkiem dużo firm pożyczkowych internetowych, w których znajdzie ofertę pożyczkową, jak i pożyczki długoterminowe na inne kwoty, z dłuższym lub krótszym okresem spłaty. Takie są oferty pożyczek pozabankowych dla zadłużonych, ale nie dla osób które widnieją w bazach dłużników.

Czy w niedalekiej przyszłości wybór będzie wciąż duży, to trudno jest prognozować ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację finansową podmiotów, które je udzielają.

Jak każda pożyczka pozabankowa, tak również, a może i przede wszystkim, pożyczka pozabankowa ratalna jest droga. Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest znacznie droższa niż podobna, ale pożyczona w banku.

Czy nowe pożyczki ratalne pozabankowe są lesze (czyt. tańsze) od tych, które są oferowane przez firmy pożyczkowe działające na rynku od kilkudziesięciu miesięcy? Trudno jest udzielić jasnej odpowiedzi.

„Stare firmy pożyczkowe”, ponieważ działają już długi czas na rynku i obsługują tysiące klientów, mogą zaproponować lepsze warunki. Z drugiej zaś strony, nowa firma pożyczkowa chcąc pozyskać nowych klientów może stosować bardziej agresywną strategię marketingową. Ma to na celu pozyskanie klientów, np. oferując tańsze i promocyjne pożyczki.

Porównaj koszt pożyczki w kilku firmach pożyczkowych

Warto to zrobić, ponieważ nawet niewiele mniejszy koszt pożyczki, to mniejsze obciążenie finansowe. Nawet wówczas, kiedy miałoby być to tylko 5 zł!

Pożyczki gotówkowe w bankach są oczywiście tańsze niż niebankowe. Jednakże decydując się na pożyczkę bankową konieczne jest posiadanie wysokiej zdolności kredytowej i pozytywnej wiarygodności kredytowej. Firmy pożyczkowe również analizują zdolność kredytową potencjalnego klienta, ale podchodzą do tego w trochę mniej restrykcyjny sposób.

Przykład. Pożyczając 3500 zł na 2 lata w jednej z firm pożyczkowych, miesięczna rata wyniesie nas ok. 300 zł, kiedy w banku, taka sama pożyczka, to rata w wysokości 160-190 zł.

Podsumowując temat: Nowe Pożyczki Ratalne Pozabankowe:

 • niekoniecznie nowa firma pożyczkowa  zaproponuje tańszą pożyczkę,
 • aby stwierdzić, która oferta jest tańsza, należy porówna całkowite koszty pożyczki. Elementami kosztów są odsetki, prowizja, opłaty dodatkowe, ubezpieczenie, itd. Dopiero po takiej (szczegółowej analizie) możemy wybrać lepszą i tańszą opcję.

Pamiętaj również o tym co podpisujesz. Bez sprawdzania warunków umowy, regulaminu czy tabeli opłat nie należy niczego podpisywać. Pamiętajmy również o tym, że od umowy o pożyczkę możemy odstąpić w ciągu 14 dni od podpisania umowy. I najważniejsze: korzystaj ze sprawdzonych firm pożyczkowych i pożyczaj tylko tyle, ile jest potrzebna – NIGDY nie pożyczaj na zapas

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok