Niebankowa pożyczka przez internet jak sprawdzić firmę i pożyczkę?

Niebankowa pożyczka przez internet? Na co uważać decydując się na pożyczkę gotówkową w firmie pożyczkowej? Należy kierować się przede wszystkim rozsądkiem, pożyczać w sprawdzonych firmach i nigdy nie pożyczać więcej, niż to jest absolutnie potrzebne.

niebankowa pożyczka przez internet jak sprawdzić

Pożyczki pozabankowe są kierowane do tych osób, które nie mogą z jakiegoś powodu skorzystać z kredytu bankowego. Najczęściej jest to brak wystarczającej zdolności kredytowej lub/i negatywna historia kredytowa. Pożyczki gotówkowe online oferowane przez firmy pożyczkowe są zatem w bardzo często jednym sposobem na uzyskanie dodatkowego finansowania na niespodziewane wydatki. Jednak nierozważne korzystanie z takiej możliwości, może doprowadzić do dużych kłopotów finansowych.

Korzystanie z usług firm pożyczkowych ma swoje zalety, ale i wady.

  • gotówkę z krótkim terminem spłaty można uzyskać bez wychodzenia z domu, w kilkadziesiąt minut od złożenia wniosku pożyczkowego. Firmy internetowe oferują również duży pożyczki ratalne.
  • duży wybór firm pożyczkowych oferujących zarówno szybkie pożyczki ze spłatą do 30 dni, jak i pożyczki ratalne do 48 miesięcy.

Jak uzyskać taką pożyczkę? Wystarczy zarejestrować się stronie wybranej firmy pożyczkowej, zapoznać się z propozycją pożyczkową, a następnie złożyć wniosek. Istotne jest również to, aby nie wybierać pierwszej lepszej firmy pożyczkowej, ale zorientować się nie tylko jakie podmioty oferują pożyczki, ale i ile to wszystko kosztuje.

Całkowity koszt pożyczki składa się z kilku elementów kosztowych, i to nie tylko oprocentowanie (odsetki, które są stosunkowo małe w przypadku pożyczek udzielanych do 30 dni, ale dużo większe w pożyczkach długoterminowych), ale i bardzo często prowizja liczona od wysokości pożyczki, opłata przygotowawcza czy inne wydatki koszty naliczane przez firmą.

Sprawdź firmę pożyczkową

Firmy pożyczkowe działające w Polsce, udzielają wyłącznie pożyczki gotówkowe (nie są to kredyty!) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z umową podpisaną z konsumentem. Jeżeli masz wątpliwości co do podmiotu świadczącego tego rodzaju usługi, na stronie Komisji Nadzoru Finansowego możesz sprawdzić, czy dany podmiot, z oferty którego chcesz skorzystać, nie jest objęty nadzorem finansowym: www.knf.gov.pl.

Całkowity koszt pożyczki niebankowej

Zapoznaj się szczegółowo z całkowitym kosztem pożyczki, który może obejmować:

  • opłaty przygotowawcze,
  • oprocentowanie,
  • obsługę domową,
  • prowizję za rozpatrzenie wniosku i udzielenie pożyczki.

Nie zapomnij dowiedzieć się jakie są koszty związane z jej przedłużeniem, wcześniejszą spłatą czy jakie mogą być koszty z wykupieniem dobrowolnego ubezpieczenia. Ale to nie wszystko. Występują również opłaty dodatkowe wynikające z nieregulowania spłaty pożyczki w wyznaczonym terminie.

Przeczytaj dokładnie umowę pożyczki

Zanim złożysz swój podpis na umowie pożyczkowej (bez znaczenia czy to będzie krótkoterminowa czy ratalna, online czy w firmie stacjonarnej), zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi punktami umowy i dostarczonych regulaminów.

Sprawdź między innymi czy pożyczka nie jest oprocentowana wyżej niż maksymalnie dopuszczalna (kwiecień 2021 – oprocentowanie nominalne nie może przekraczać 7,20% w skali roku). Dowiedz się:

  • jak wygląda sprawa z ewentualnym zabezpieczeniem otrzymanego finansowania,
  • czy firma nie wymaga wysokiego zabezpieczenia, nieproporcjonalnego w stosunku do udzielonej pożyczki,
  • czy firma nie wymaga zabezpieczenia zanim jeszcze pożyczka zostanie udzielona.

Przed podpisaniem umowy zorientuj się jakie są wymagania pożyczkodawcy związane ze wszystkimi zabezpieczeniami oraz opłatami w trakcie trwania umowy pożyczkowej.

Jeżeli w zapisach umowy są informacje niezrozumiałe, to nie bój się o nie zapytać i poprosić o wyjaśnienia. Pojawiają się wątpliwości lub nie jesteś przekonany do uczciwości firmy pożyczkowej? Zrezygnuj z pożyczki i nie podpisuj umowy.

Pożyczaj tylko tyle, ile faktycznie potrzebujesz

Pożyczki pozabankowe oferowane w promocji („pierwsza pożyczka za darmo”) nie może być traktowane jako dodatkowe źródło dochodu. Jeżeli musisz koniecznie skorzystać z takiej pożyczki, to pożyczaj wyłącznie na sumę, którą potrzebujesz i którą uregulujesz w wyznaczonym terminie.

Nigdy nie korzystaj z pożyczki gotówkowej pozabankowej, aby spłacić ratę kredytową. Jeżeli Twoja sytuacja pogorszy się, a regulujesz kilka rata kredytowych miesięcznie, zastanów się nad skonsolidowanie kredytów w jeden kredyt, korzystając z kredytu konsolidacyjnego.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok