Najwyższy kredyt konsolidacyjny

Najwyższy kredyt konsolidacyjny w banku? Pojęcie nieco abstrakcyjne, ponieważ każdy z potencjalnych kredytobiorców ma inne potrzeby konsolidacyjne. Dla jednych osób może to być 20 tys. zł, a dla innych nawet 200 tys. zł jest za mało.

najwyższy kredyt konsolidacyjny

Oczywiście konsolidacja kredytów na bardzo wysokie kwoty jest możliwa. Wystarczy zapoznać się z bankami i ich propozycjami kredytowymi.

Wbrew obiegowych opiniom, łatwo jest otrzymać kredyt lub pożyczkę w banku. Należy tylko wykazać się odpowiednią zdolnością kredytowa i pozytywną wiarygodnością kredytową. I duża liczba konsumentów chętnie z takiej możliwości korzysta, przeznaczając pieniądze na zaplanowane i nie zaplanowane wydatki.

Wszystko jest jak w najlepszym porządku, kiedy nie ma trudności z regulowaniem rat, ale od kilku miesięcy coraz więcej konsumentów ma z tym, mniejsze lub większe, problemy. Jednocześnie spłacane zobowiązania kredytowe stały się dużym obciążeniem dla domowych finansów.

Czasy niskich stóp procentowych minęły kilkanaście miesięcy temu i w tamtym okresie zachęcały do korzystania z finansowania udzielanego przez banki.

Czas dobrej koniunktury odszedł w zapomnienie

Obecnie instytucje finansowe zaostrzyły politykę kredytową, co powoduje, że uzyskanie kredytu konsumpcyjnego może być znacznie utrudnione. Kryteria brane pod uwagę być może się nie zmieniły, ale zmniejszyła się zdolność kredytowa Polaków (co jest dostrzegalne w liczbie udzielanych kredytów hipotecznych).

  • Wysokie stopy procentowe oznaczają, że oprocentowanie kredytów i pożyczek jest wysokie. Poza odsetkami występują jeszcze koszty pozaodsetkowe, np. prowizja, opłaty, marże. Cena za pożyczenie pieniędzy jest dużo wyższa niż kilkanaście miesięcy temu.
  • Rosnąca inflacja oraz koszty utrzymania gospodarstw domowych, powodują, że przy niezmienionych dochodach, wydatki (czynsz, media, abonamenty, regulowanie rat kredytowych, w tym spłata kart kredytowych i limitów w rachunkach, itp.) stanowią coraz większą część domowego budżetu.

To wszystko powoduje, że może nastąpić moment, kiedy konieczne będzie szukanie dodatkowych dochodów lub zmniejszenie wydatków, aby poradzić sobie z regulowaniem rat kredytowych. W przeciwnym wypadku otwiera się droga do niewypłacalności…

Najwyższy czas na kredyt konsolidacyjny

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy osoby zadłużone podejmują decyzję o sanacji domowych finansów zbyt późno – w momencie, kiedy nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań kredytowych. Co gorsza, często zaciągają pożyczki pozabankowe ratalne przez internet (ale chwilówki, również), aby zapłacić raty kredytowe. To wszystko powoduje, że zadłużenie jeszcze bardziej się powiększa.

Nie powinniśmy dopuścić do takiej sytuacji, a jeżeli zdajemy sobie sprawę, że w niedalekiej przyszłości mogą wystąpić trudności z „dopięciem” budżetu, to należy wziąć pod uwagę skonsolidowanie zobowiązań w jeden kredyt, aby obniżyć nową ratę.

Pamiętaj! Każdy bank przed udzieleniem jakiegokolwiek finansowania, sprawdzi nie tylko Twoją zdolność kredytową, ale i wiarygodność kredytową w BIK. Opóźnienia w spłatach zobowiązań mogą definitywnie przekreślić szansę na uzyskanie kredytu.

Konsolidacja kredytowa, to nic innego jak spłata starych zobowiązań nowym kredytem. Konsolidacji mogą podlegać zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, jak i samochodowe, karty kredytowe i limity w koncie, kredyty ratalne, a także kredyty hipoteczne. O tym co można skonsolidować i na jakich warunkach decyduje bank.

Więcej na temat konsolidacji kredytów: Wszystkie kredyty w jeden czyli konsolidacja kredytowa Kredyty i pożyczki gotówkowe: Kredyt gotówkowy 12 tys. zł 7 lat.

Kredyt konsolidacyjny nie jest jednak panaceum na kłopoty finansowe – skonsolidowanie kilku kredytów w jeden, o znaczne niżej miesięcznej racie ma przede wszystkim poprawić płynność finansową. Jeżeli po konsolidacji powtórnie zaczniesz zaciągać kredyty i pożyczki, to kolejne kłopoty finansowe będą tylko kwestią czasu.

Najwyższy kredyt konsolidacyjny: kredyt konsolidacyjny maksymalna kwota

Najwyższy kredyt konsolidacyjny? Najbardziej popularnym jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy, który znaleźć można w większości banków. Maksymalna kwota jak na takie standardy jest wysoka i może wynosić nawet 250 tys. zł, a spłata rozłożona do 10 lat.

Większa kwota kredytu i ze zdecydowanie dłuższym czasem kredytowania jest możliwa w przypadku konsolidacji hipotecznej.

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego w takim przypadku nie przekracza zazwyczaj 60-80% wartości nieruchomości, ale czas kredytowania może wynieść nawet i 25 lat, co w maksymalny sposób zmniejsza ratę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – zabezpieczeniem spłaty kredytu jest hipoteka na nieruchomości, będącej własnością kredytobiorcy lub też osoby trzeciej – pod warunkiem, że wyrazi ona zgodę.
Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – podobnie jak kredyty gotówkowe, z reguły nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Nie obejmuje ona kredytów i pożyczek hipotecznych.

Czy konsolidacja kredytów jest opłacalna?

Jaki jest zasadniczy cel konsolidacji? Przede wszystkim jest to:

1. Zredukowanie liczby posiadanych zobowiązań do niezbędnego minimum.
2. Zmniejszenie wysokości nowej raty kredytowe w stosunku do sumy rat konsolidowanych zobowiązań.
3. Poprawa płynności finansowej.

Zmniejszenie wysokości nowej raty następuje poprzez wydłużenie czasu spłaty. Zatem im dłużej będziesz spłacać kredyt, to rata będzie mniejsza. Jednocześnie z drugiej strony, dłuższy czas kredytowania, to większy koszt całkowity zobowiązania – większy będzie koszt odsetkowy. Ostatecznie nastąpi odciążenie domowych finansów przy jednoczesnym zwiększeniu zadłużenia (całkowita wysokość do spłaty = kapitał + koszty całkowite zobowiązania).

Przy ustanowieniu zabezpieczenia hipotecznego dochodzą również dodatkowe koszy, m.in.: wycena nieruchomości, opłaty notarialne czy podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC). Nieruchomość, która stanie się zabezpieczeniem kredytu musi być ponadto ubezpieczona.

Kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczenia hipotecznego są znacznie powszechniejsze, ale ze względu na brak zabezpieczenia charakteryzują się wyższym oprocentowaniem – z reguły jest ona bliskie maksymalnie dopuszczalnemu.

wysoki kredyt konsolidacyjny

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok