Najtańszy kredyt konsolidacyjny

Najtańszy kredyt konsolidacyjnyNajtańszy kredyt konsolidacyjny, to taki, który ma najmniejsze koszty całkowite. Sprawdź w serwisie banki, w których taki kredyt jest osiągalny. Pamiętaj! Aby znaleźć taki kredyt, konieczne jest porównanie KCK (Koszty Całkowite Kredytów) oraz ich RRSO.

Zalety kredytu konsolidacyjnego w banku? Niewątpliwie jest kilka zasadniczych plusów. Ale zanim napiszemy o plusach, to warto napisać na początku o minusie.

Jest jeden: zapłacimy więcej odsetek od kredytu, ponieważ dłużej będziemy spłacać kredyt.

Zalety konsolidacji kredytów, to przede wszystkim:

1+ Wydłużony zostaje okres kredytowania. Konsolidacji podlegają różne kredyty i pożyczki bankowe. Każdy z nich ma inny okres kredytowania. Kredyty i pożyczki gotówkowe maksymalnie 10 lat, kredyty samochodowe podobnie (jednakże w większości banków maksymalny okres spłaty to 8 lat), a pożyczki i kredyty hipoteczne, to 20 lat i więcej. W przypadku kart kredytowych i limitów w ror, umowy są przeważnie na 1 rok. Te wszystkie zobowiązania można skonsolidować w jeden kredyt.

Przykład: kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Kredyt gotówkowy 10 000 zł 4 lata, pożyczka gotówkowa 4 000 zł 2 lata, kredyt samochodowy 6 000 zł 5 lat. Zadłużenie wynosi 20 tys. zł, zatem zaciągamy kredyt konsolidacyjny 20 000 zł na 5 lat.

W tym przypadku rata kredytowa ulegnie zmniejszeniu już poprzez samo wydłużenie okresu spłaty. Kredyt gotówkowy zostanie rozłożony na 5 lat (1 rok więcej), pożyczka gotówkowa również, zyskujemy 3 lata. Kredyt samochodowy bez zmian.

W przypadku, gdyby konsolidowanym kredytem był również kredyt hipoteczny, to mówimy wówczas o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. W takim przypadku okres kredytowania może być dopasowany do długości spłaty kredytu hipotecznego (będziemy spłacać kredyt hipoteczny jeszcze przez 20 lat, to kredyt konsolidacyjny hipoteczny będzie również na 20 lat lub dłużej).

Zalety kredytu konsolidacyjnego. Pozostałe korzyści

2+ Obniżenie oprocentowania. Kredyt konsolidacyjny przeważnie jest tańszy niż pożyczka gotówkowa lub kredyt samochodowy. Bank może pozwolić sobie na obniżenie oprocentowania w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, ponieważ przeciętna wysokość kredytu konsolidacyjnego jest większa od kredytu gotówkowego. Dla banku lepszym klientem jest osoba, która bierze większy kredyt niż mniejszy (abstrahując w tym momencie od wiarygodności kredytowej).

3+ Mniejsza rata. To jest główna przesłanka, która stanowi o atrakcyjności takiego kredytu. Mniejsza rata pozwala zmniejszyć obciążenia finansowe budżetu domowego z tytułu regulowania zobowiązania.

4+ Jeden termin płatności raty. Zamiast pamiętać o kilku ratach, często w różnych bankach, wystarczy pamiętać o terminie płatności jednej raty.

5+ Zwiększenie zdolności kredytowej. A tym samym banki mogą:

6+ Zaproponować dodatkową gotówkę ramach kredytu konsolidacyjnego i często tak właśnie robią.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest tańszy od kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, ponieważ w tym pierwszym przypadku zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość. Dodatkowo jeżeli zadłużenie z tytułu kredytu hipotecznego jest mniejsze niż wartość nieruchomości, np. do spłaty pozostaje 100 tys. zł (mieszkanie o wartości 250 tys. zł), to możemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny nawet i na 200 tys. zł. Poza tym kredyt konsolidacyjny hipoteczny będzie oprocentowany co najmniej na takim poziomie jak kredyt hipotecznego, o ile nie niżej.

Jak widać zalety kredytu konsolidacyjnego są wystarczające, aby zastanowić się nad takim działanie. Najważniejsze jest jednak to, że taki kredyt pozwala na odzyskania płynności finansowej, którą możemy utracić poprzez zbyt dużą, ogólną wysokość rat kredytowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok