Najtańszy kredyt konsolidacyjny

Najtańszy kredyt konsolidacyjny, to taki, który ma najmniejsze koszty całkowite. Sprawdź w serwisie banki, w których taki kredyt jest osiągalny. Pamiętaj! Aby znaleźć taki kredyt, konieczne jest porównanie KCK (Koszty Całkowite Kredytów) oraz ich RRSO.

Zalety kredytu konsolidacyjnego w banku? Niewątpliwie jest kilka zasadniczych plusów. Ale zanim napiszemy o plusach, to warto napisać na początku o minusie.

Minus kredytu konsolidacyjnego jest jeden: koszt kredytowy. Być może będą to tylko wyłącznie odsetki, ale i tak oddamy więcej niż tylko pożyczony kapitał. Dodatkowo im dłużej będziemy spłacać kredyt (jak i również, im większa kwota kredytu), tym większy będzie koszt odsetkowy.

Zalety konsolidacji kredytów, to przede wszystkim:

1+ Wydłużony zostaje okres kredytowania. Konsolidacji podlegają różne kredyty i pożyczki bankowe. Każdy z nich ma inny okres kredytowania. Kredyty i pożyczki gotówkowe maksymalnie 10 lat, kredyty samochodowe podobnie (jednakże w większości banków maksymalny okres spłaty to 8 lat), a pożyczki i kredyty hipoteczne, to 20 lat i więcej. W przypadku kart kredytowych i limitów w ror, umowy są przeważnie na 1 rok. Te wszystkie zobowiązania można skonsolidować w jeden kredyt.

Przykład: kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Kredyt gotówkowy 10 000 zł 4 lata, pożyczka gotówkowa 4 000 zł 2 lata, kredyt samochodowy 6 000 zł 5 lat. Zadłużenie wynosi 20 tys. zł, zatem zaciągamy kredyt konsolidacyjny 20 000 zł na 5 lat.

W tym przypadku rata kredytowa ulegnie zmniejszeniu już poprzez samo wydłużenie okresu spłaty. Kredyt gotówkowy zostanie rozłożony na 5 lat (1 rok więcej), pożyczka gotówkowa również, zyskujemy 3 lata. Kredyt samochodowy bez zmian.

W przypadku, gdyby konsolidowanym kredytem był również kredyt hipoteczny, to mówimy wówczas o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. W takim przypadku okres kredytowania może być dopasowany do długości spłaty kredytu hipotecznego (będziemy spłacać kredyt hipoteczny jeszcze przez 20 lat, to kredyt konsolidacyjny hipoteczny będzie również na 20 lat lub dłużej).

Zalety kredytu konsolidacyjnego. Pozostałe korzyści

2+ Obniżenie oprocentowania. Kredyt konsolidacyjny przeważnie jest tańszy niż pożyczka gotówkowa lub kredyt samochodowy. Bank może pozwolić sobie na obniżenie oprocentowania w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, ponieważ przeciętna wysokość kredytu konsolidacyjnego jest większa od kredytu gotówkowego. Dla banku lepszym klientem jest osoba, która bierze większy kredyt niż mniejszy (abstrahując w tym momencie od wiarygodności kredytowej).

3+ Mniejsza rata. To jest główna przesłanka, która stanowi o atrakcyjności takiego kredytu. Mniejsza rata pozwala zmniejszyć obciążenia finansowe budżetu domowego z tytułu regulowania zobowiązania.

4+ Jeden termin płatności raty. Zamiast pamiętać o kilku ratach, często w różnych bankach, wystarczy pamiętać o terminie płatności jednej raty.

5+ Zwiększenie zdolności kredytowej. A tym samym banki mogą:

6+ Zaproponować dodatkową gotówkę ramach kredytu konsolidacyjnego i często tak właśnie robią.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest tańszy od kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, ponieważ w tym pierwszym przypadku zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość. Dodatkowo jeżeli zadłużenie z tytułu kredytu hipotecznego jest mniejsze niż wartość nieruchomości, np. do spłaty pozostaje 100 tys. zł (mieszkanie o wartości 250 tys. zł), to możemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny nawet i na 200 tys. zł. Poza tym kredyt konsolidacyjny hipoteczny będzie oprocentowany co najmniej na takim poziomie jak kredyt hipotecznego, o ile nie niżej.

Jak widać zalety kredytu konsolidacyjnego są wystarczające, aby zastanowić się nad takim działanie. Najważniejsze jest jednak to, że taki kredyt pozwala na odzyskania płynności finansowej, którą możemy utracić poprzez zbyt dużą, ogólną wysokość rat kredytowych.

1 thought on “Najtańszy kredyt konsolidacyjny”

 1. Najtańszy kredyt konsolidacyjny?

  MARZEC 6 2022 r. Najtańszy kredyt konsolidacyjny? Korzystna oferta kredytowa kredytu konsolidacyjnego jest w BNP Paribas.

  najtańszy kredyt konsoldiacyjny bank

  Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas to kredyt gotówkowy przeznaczony na spłatę innych zobowiązań bankowych lub zaciągniętych w SKOK z tytułu:

  – kredytów/pożyczek gotówkowych,
  – kredytów wiązanych – ratalnych lub samochodowych.

  Kredyt konsolidacyjny dostępny jest na okres od 6 do 120 miesięcy, przy czym na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10000 zł.

  Warunkiem skorzystania z kredytu konsolidacyjnego w BNP Paribas jest spłata ze środków kredytu przynajmniej jednego zobowiązania spoza banku BNP oraz posiadanie w całym okresie kredytowania ubezpieczenia na życie stanowiącego obligatoryjne zabezpieczenie spłaty kredytu.

  Wyłączone są:

  – kredyty mieszkaniowe
  – pożyczki hipoteczne,
  – kredyty konsolidacyjne,
  – kredyty w rachunku bankowym,
  – zobowiązania z tytułu kart kredytowych,
  – kredyty związane z finansowaniem działalności gospodarczej.

  OPCJA DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH.

  Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu kredytu konsolidacyjnego na 02.02.2022 r. wynosi 9,38 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 60 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 84 078,12 zł, oprocentowanie stałe 8,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 24 078,12 zł (prowizja 0 zł; odsetki 24 078,12 zł) 95 miesięcznych rat (94 po 885,03 zł i jedna 885,30 zł).

  Szczegółowe informacje o kredycie, dostępne są w oddziałach Banku BNP Paribas. Dostępność produktu zależy od analizy zdolności kredytowej Klienta.

  Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok