Najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł

Najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł w banku? Oczywiście to taki, za który zapłacisz jak najmniej. Koszt kredytowy, czyli suma odsetek, prowizji i pozostałych kosztów, musi być jak najniższa.

najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł

Konsolidacja kredytowa, to połączenie dwóch lub więcej kredytów w jeden. Czy to dobry pomysł, aby „połączyć” je w jeden?

Jeżeli zależy Tobie na niższej racie i jednym terminie płatności, to oczywiście warto wziąć taką możliwość. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy masz kilka zobowiązań w różnych bankach (a nawet i w tym samym). Można je wówczas skonsolidować w 1 kredyt z jednym terminem płatności.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł? Jaki bank?

Zaczynając szukać najlepszego kredytu na połączenie zobowiązań, na początku należy przejrzeć banki i propozycje kredytowe. Dopiero w następnym kroku należy skontaktować się z bankiem i porównać oferty.

Konsolidacja kredytów na 20 tys. zł polega, że mając łączne zobowiązania np. na sumę 20 tys. zł i biorąc nowy kredyt, to bank spłaca zadłużenia przedstawione we wniosku kredytowym.

Po konsolidacji masz tylko jeden kredyt, a rata jest najczęściej niższa niż suma rat zaciągniętych kredytów i pożyczek, ponieważ okres kredytowania jest wydłużony.

Konsolidacja kredytów 20 tys. zł w bankach

Jaki będzie najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł? Decydując się na bank, w którym chcesz skonsolidować zadłużenie, i szukając korzystnego pod względem ceny kredytu, należy sprawdzić wysokość całkowitego kosztu.

Tylko wówczas możesz znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny na 20 tys. zł, spośród tych ofert kredytowych, kiedy je porównasz (np. na podstawie przedstawionych formularzy informacyjnych).

Jest to ważne, aby znaleźć jak najtańszy. Bowiem należy pamiętać, że pożyczasz co prawda 20 tys. zł, ale dochodzi jeszcze koszt kredytu, co powoduje, że nie tylko całkowita kwota do oddania jest większa, ale i wysokość Twojego zadłużenia wzrośnie.

Na koszt kredytowy składają się najczęściej odsetki, ale i może to być konieczność wykupienia ubezpieczenia, koszt prowizji lub inne dodatkowe opłaty.

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego na 20 tys. zł?

Okres kredytowania musi zostać odpowiednio dopasowany i który umożliwia:

1. spłatę kredytu w dogodnych ratach – będzie to miało wpływ na domowy budżet.
2. nowa rata powinna być mniejsza od sumy rata konsolidowanych kredytów.

Przykładowe (symulacja) wyliczenia rat równych dla konsolidacji na 20 tys. zł i kosztu całkowitego. Założenia: kredyt na 20 tys. zł, wyłącznie koszt odsetkowy przy oprocentowaniu nominalnym rocznym 11,39%.

  • 4 lata: 520,71 zł – 4 993,91 zł.
  • 5 lat: 438,75 zł – 6 324,91 zł.
  • 6 lat: 384,69 zł – 7 697,58 zł.
  • 7 lat: 346,56 zł – 9 111,35 zł.

Konsolidacja kredytów jest dla wielu osób dobrym sposobem na poprawę płynności finansowej i zdolności kredytowej.

Ale wydłużenie czasu kredytowania i tym samym mniejsza rata, to jednocześnie większy koszt zapłaconych odsetek.

Mniejsze wydatki w domowych budżetach sprawia, że banki w ramach udzielonego kredytu konsolidacyjnego mogą zaproponować również dodatkową gotówkę. Czy warto z niej skorzystać, to już zależy od indywidualnej oceny i potrzeb.

Kredyt gotówkowy na 20 tys. zł? I nie tylko:

1 komentarz do “Najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł”

  1. Jeżeli ktoś chce konsolidować kredyty na 20 tys. zł, to powinien się spieszyć, bo z każdym miesiącem rosną stopy procentowe NBP. Tym samym i banki podnoszą oprocentowanie kredytu. Pytanie teraz jest takie, czy wziąć kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem stałym czy zmiennym? Z pewnością w tym roku stopy nie spadną, ale za rok czy dwa jest to już jest bardziej prawdopodobne.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok