Najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys zł

Najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys zł w banku? Oczywiście to taki, za który zapłacisz jak najmniej. Koszt kredytowy, czyli suma odsetek, prowizji i pozostałych kosztów, musi być jak najniższa.

najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys zł

Konsolidacja kredytowa, to połączenie dwóch lub więcej kredytów w jeden. Czy to dobry pomysł, aby „połączyć” je w jeden?

Jeżeli zależy Tobie na niższej racie i jednym terminie płatności, to oczywiście warto wziąć taką możliwość. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy masz kilka zobowiązań w różnych bankach (a nawet i w tym samym). Można je wówczas skonsolidować w 1 kredyt z jednym terminem płatności.

Przegląd banków i konsolidacja kredytów 20 tys. zł:

Konsolidacja kredytów na 20 tys. zł polega, że mając łączne zobowiązania np. na sumę 20 tys. zł i biorąc nowy kredyt, to bank spłaca zadłużenia przedstawione we wniosku kredytowym.

Po konsolidacji masz tylko jeden kredyt, a rata jest najczęściej niższa niż suma rat zaciągniętych kredytów i pożyczek, ponieważ okres kredytowania jest wydłużony.

Konsolidacja kredytów 20 tys zł w bankach

Wybierając bank, w którym chcesz skonsolidować zadłużenie, i szukając korzystnego pod względem ceny, należy sprawdzić wysokość całkowitego kosztu. Tylko wówczas możesz znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny na 20 tys. zł, jak i na inną wartość.

Jest to ważne, aby znaleźć jak najtańszy, bowiem dodatkowo należy pamiętać, że pożyczasz co prawda 20 tys. zł, ale dochodzi jeszcze koszt kredytu, co powoduje, że całkowita wartość Twojego zadłużenia wzrasta. Okres kredytowania musi zostać odpowiednio dopasowany i który umożliwia spłatę kredytu w dogodnych ratach – będzie to miało wpływ na domowy budżet.

Przykładowe (symulacja) wyliczenia rat dla konsolidacji na 20 tys zł i kosztu całkowitego:

4 lata – 480 zł – 3040 zł,
5 lat – 400 zł – 4000 zł,
6 lat – 347 zł – 4984 zł,
7 lat – 306 zł – 5704 zł.

Konsolidacja kredytów jest dla wielu osób dobrym sposobem na poprawę płynności finansowej i zdolności kredytowej. A to powoduje, że banki w ramach udzielonego kredytu konsolidacyjnego, bardzo często proponują również dodatkową gotówkę. Czy warto z niej skorzystać, to już zależy od indywidualnej oceny i potrzeb.

1 komentarz “Najtańszy kredyt konsolidacyjny 20 tys zł”

  1. Konsolidacja 20 tys zł

    Jeżeli ktoś chce konsolidować kredyty na 20 tys. zł, to powinien się spieszyć, bo z każdym miesiącem rosną stopy procentowe NBP. Tym samym i banki podnoszą oprocentowanie kredytu. Pytanie teraz jest takie, czy wziąć kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem stałym czy zmiennym? Z pewnością w tym roku stopy nie spadną, ale za rok czy dwa jest to już jest bardziej prawdopodobne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok