Najtańszy kredyt gotówkowy ranking

Najtańszy kredyt gotówkowy ranking. Zasadnicza sprawa, to sprawdzić czy jest to najkorzystniejszy kredyt gotówkowy w banku. Ale nie ma prawdziwego rankingu banków i kredytów gotówkowych. Wszystkie rankingi to tylko zestawienie propozycji kredytowych wg określonych czynników.

najtańszy kredyt gotówkowy ranking

Porównywanie kredytów gotówkowych i banków, to konieczność, aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Chociaż i to będzie trudne, ze względu na liczbę dostępnych kredytów. Ale dokonując analitycznego porównania nawet tylko dwóch ofert kredytowych, wybierzemy tańszą.

Pamiętaj, że spośród wszystkich kredytów konsumenckich, to kredyt gotówkowy jest najdroższym z kredytów.

Wysoko oprocentowane są limity w kontach bankowych oraz zadłużenie na kartach kredytowych. Niespłacany wówczas kredyt, powoduje, że zostają naliczane wysokie odsetki. Warto jest wówczas wziąć pod uwagę ich skonsolidowanie w jeden kredyt. Kredyt konsolidacyjny tani, czyli jak „połączyć” kredyty w 1 i zmniejszyć ratę.

Tani kredyt gotówkowy można wyszukać na kilka sposobów. Jednym z najbardziej popularnych, ale i czasochłonnych, jest zebranie ofert kredytowych z różnych banków. Następnie w domu, na spokojnie, należy je wszystkie porównać według oprocentowania rzeczywistego (RRSO) lub kosztów całkowitych.

Daje to możliwość stworzenia swojego i indywidualnego rankingu kredytowego, co powoduje, że i wybór banku oraz kredytu będzie sprawą znacznie łatwiejszą.

Innym sposobem jest zapoznanie się z listą banków i kredytów poniżej, a następnie wysłanie formularza do banku. I również, w taki sam sposób, porównujemy oferty.

Bank przedstawiając wstępną ofertę powinien nam przekazać Formularz Informacyjny, w którym znajdą się szczegóły dotyczące kredytowania.

Kredyty gotówkowe i pożyczki gotówkowe

Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki gotówkowej w banku? Generalnie, kiedy mówimy o obu produktach kredytowych, bardzo często „mieszamy” pojęcia. Dla niektórych osób kredyt gotówkowy, to pożyczka gotówkowa, a pożyczka gotówkowa jest kredytem gotówkowym…

Umowa kredytowa jest regulowana ustawą o „Prawie bankowym„. Zobowiązuje kredytodawcę (bank) do oddania do dyspozycji kredytobiorcy na określony czas kwoty środków pieniężnych. Muszą one być przeznaczone na ustalony cel, a kredytobiorca musi z nich korzystać na warunkach określonych w umowie, i jednocześnie do zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu (pożyczonego kapitału) wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu.

Natomiast umowa pożyczkowa jest regulowana przez „Kodeks cywilny” i niekoniecznie musi dotyczyć tylko pieniędzy. Pożyczkodawca zobowiązuje się do przeniesienia na własność biorącego (pożyczkobiorcy) określonej ilości pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący (pożyczkobiorca) zobowiązuje się do zwrócenia tej samej ilości pieniędzy albo tej samej liczby rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. Środki uzyskane z pożyczki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

Ustawa o kredycie konsumenckim stanowi, że umowa pożyczkowa powinna określać stopę oprocentowania i warunki jej zmiany z podaniem indeksu lub stopy referencyjnej.

Każdy kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, ale nie jest nim każda pożyczka gotówkowa.

Kredyty (w tym również oczywiście kredyty gotówkowe) mogą być udzielane wyłącznie przez banki i SKOK-i, natomiast pożyczki mogą być udzielane przez wszystkie podmioty mające zdolność do wykonywania czynności prawnych.

Pożyczka gotówkowa może być dwojakiego rodzaju

Wyróżnia się dwa rodzaje pożyczek:

  • bankową – regulowana dodatkowo ustawą o „Prawie bankowym„, a jej przedmiotem jest wyłącznie przekazanie środków pieniężnych.
  • konsumencką – nie posiada ograniczeń, jak pożyczka bankowa.

No to gdzie jest najtańszy kredyt? Lub pożyczka gotówkowa?

Szukając odpowiedzi na pytanie: jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy (lub pożyczka gotówkowa), niezbędne i konieczne jest porównanie ofert kredytowych. Inaczej tego nie można zrobić. To, że reklama informuje, że jest to „najtańszy kredyt gotówkowy” (a przy * jest dodane „prawdopodobnie„), nie oznacza, że jest to prawda.

Porównanie kredytów odbywa się według kosztów całkowitych lub ich RRSO. Im mniejszy jest koszt całkowity, to oczywiście taki kredyt jest tańszy. Jest to ważne porównanie, jeżeli interesuje nas wyłącznie cena zobowiązania.

Najtańszy kredyt gotówkowy to oczywiście kredyt z RRSO wynoszącym 0% lub kosztem całkowitym 0 zł. Oznacza to, że za pożyczony kapitał nie zapłacimy kosztów kredytowych i oddamy tyle, co pożyczyliśmy.

Banki proponują zarówno kredyty gotówkowe i pożyczki gotówkowe od niewielkich kwot, np. na 5 tys. zł, do bardzo dużych, 100 tys zł czy 250 tys. zł nawet na 10 lat. Bez znaczenia czy będzie to duży czy mały kredyt, zawsze, ale to ZAWSZE:

PRZEANALIZUJ DOKŁADANIE ZAPROPONOWANĄ OFERTĘ.

Podsumowując Najtańszy Kredyt Gotówkowy Ranking:

  • żaden ranking kredytów gotówkowych nie jest w pełni obiektywny,
  • rankingi najczęściej są przygotowywane na zlecenie banków i portali finansowych,
  • parametry brane do ustalania rankingów są ustalane w ten sposób, aby dany bank ze swoją propozycją, znalazł się na miejscu pierwszym,
  • rankingi kredytowe nie uwzględniają zdolności i wiarygodności kredytowej, a od nich w dużej mierze zależy oferta kredytowa,
  • propozycje kredytowa są ogólne i skierowane do wszystkich potencjalnych kredytobiorców, a oferta kredytowa jest ustalana indywidualnie.
Banki i kredyty oraz pożyczki pozabankowe w województwie lubuskim. Przegląd miejscowości i placówek bankowych.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok