Najtańszy Kredyt Gotówkowy 20000 zł. Odpowiedź poniżej!

przez | 2019

Najtańszy Kredyt Gotówkowy 20000 złNajtańszy Kredyt gotówkowy 20000 zł jest w banku… No właśnie, gdzie jest najtańszy kredyt? W którym banku?

Odpowiedź może być tylko jedna: aby odpowiedzieć na takie pytanie, konieczne jest porównanie kredytów gotówkowych na 20000 zł. Dopiero wówczas, po analizie można znaleźć taki kredyt.

Z PORÓWNYWARKI KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH warto jest skorzystać wówczas, jeżeli chcemy oszacować wysokość raty, a nie aby stworzyć ranking kredytowy.

Najlepszą opcją jest wybór dwóch, trzech banków, skontaktowanie się z nimi i dowiemy się szczegółów kredytowych. Łącznie z wyliczonymi ratami kredytowymi dla zadanego okresu.

Najtańszy kredyt gotówkowy 20000 zł. Koszty kredytu

Na kredyt gotówkowy składa się wiele kosztów, które decydują czy taki kredyt jest tani czy drogi. Przede wszystkim jest to oprocentowanie nominalne oraz prowizja od kwoty udzielonego kredytu.

Oprocentowanie nominalne (styczeń 2019 r.) nie może przekraczać 10% w skali roku. Stanowi ono sumę wartości stopy referencyjnej NBP (obecnie 1.5%) i marży banku (obecnie 8.50%).


Przegląd pożyczek bankowych: Pożyczka Gotówkowa 30000 zł


Prowizja jest liczona najczęściej jako wartość procentowa od wysokości przyznanego kredytu.

Dodatkowe koszty mogą się wiązać z innymi opłatami (np. za rozpatrzenie wniosku) lub ubezpieczeniem kredytu.

Dokonując porównanie kredytów i szukając najtańszego na 20000 zł, powinno się zwracać uwagę na:

  • Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania kredytu (RRSO) oraz koszt całkowity.

Generalna zasada jest taka, że im mniejsze RRSO, tym tańszy kredytu.

  • Jeżeli RRSO wynosi 10,63% w banku A, a w banku B wynosi 22,45%, to oczywiście w banku A kredyt jest tańszy.
  • Podobnie się ma rzecz z całkowitą kwotą kredytu. Jeżeli całkowity koszt w banku A wynosi 20000 zł, a w banku B 24000 zł, to tańszy kredyt jest w banku A.

Zwracajmy na to uwagę, ponieważ parametry kredytu w jednym banku, choć mogą wydawać się nam bardziej atrakcyjne. Oprocentowanie kredytu zmienne 4.25% z prowizją 9.90%, nie musi być lepsze od kredytu w innym banku z oprocentowaniem 8,50% i prowizją 3.35%.

Czy kredyt gotówkowy na 20000 zł otrzymamy? Decyzja banku jest w każdym przypadku uzależniona od indywidualnego wyniku badania zdolności kredytowej klienta oraz oceny ryzyka kredytowego. Pamiętajmy, że im lepsza ocena, tym lepsza oferta!